Forum Vcf.pl a inne fora.

Co zmienić, a co poprawić?
Awatar użytkownika
Nevan
Redaktor

Re: Forum Vcf.pl a inne fora.

Post autor: Nevan » 01 wrz 2010, 20:07

TheNatoorath pisze: Poza tym, jeśli się da, przerzućcie ramkę "Ostatnio na forum" na środek, przed aktualności. Może jak nie będzie tak niepozorna ludzie zwrócą większą uwagę na to, co dzieje się na forum. ;p
Natomiast to nie głupie jest... Trzeba podrzucić idee Dzidkowi albo Ule'owi*

*Tak się to odmienia? :question:

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 01 wrz 2010, 20:26

Tego 10-ego co było najwięcej odwiedzin to była prezentacja Soldado.
TheNatoorath pisze:przerzućcie ramkę "Ostatnio na forum" na środek, przed aktualności.
Jeśli się tak da to może to dobry pomysł. Można też pod twittera, zakładam że sporo osób jednak rzuca na niego okiem, może nie w pierwszym odruchu ale po przeczytaniu newsów.
Nevan_14 pisze:Dzidek ma racje, twierdząc, że wyłączenie komentarzy wpływa na ilość odwiedzin na stronie. A to z kolei mniejsze zyski z reklam. A potem już krótka droga do... nooo, sami wiecie.
Nie trzeba wywalać komentowania na głównej, z 'oglądalnością mas' ni ma żartów ! Obok opcji 'skomentuj' pod newsem dodać 'skomentuj na forum' i wielka filozofia. To wydaje się optymalne.
Inna sprawa że komentarze (na głównej) rozlewają się po kilku bliskich newsach co jest wkurzające bo ktoś ci odpowiada pod newsem o którym już zdążyłeś zapomnieć bo wszyscy już piszą pod nowszym dlatego zamiast komentowania pod newsem - o wiele lepszy byłby shoutbox na głównej - bo odpowiada żywotnym potrzebom, zwłaszcza tych użytkowników którzy chcą napisać byle co.
Wtedy nie będzie spadku liczby wejść (możecie sprawdzić na próbę a jak będzie gorzej to wrócić do tego co było), kto wie, może popularność się jeszcze zwiększy... :wink: Szybciej to działa i wszystko w jednym miejscu, moim zdaniem zadowoliłoby każdego, i tak pod newsem o Vianie głównym tematem jest Litwin itp, skoro i tak nie pisze się na konkretny temat to wrzucić wszystko do jednego wora.

Shoutbox na gadki typu:

VCF: O której mecz ?
maestro@: Masz na głównej obok :)
Valentynka: Hejka, jestem tu zupełnie nowa i sama...
Ruben1939: Witamy !
SaltorForever: Amunt nowa !
AdrianVCF: Dajcie link !
Maciek_1985: iraqgoal.com
Spreweel: Nevan, Valencia a nie Valenciennes, pijesz tam czy co?
Nevan: Poprawione :)
ulver: Chłopaki, znacie jakieś fajne stronki z meczem co by działały
Joxer: lolita.com
ulver: Dzięki, muszę to wprowadzić na Sevilli
Fuh: No i Bruno na lewej, powtórzę Unai to idiota
grzesiu 83: Kto kogo przezywa ten się sam tak nazywa
Fuh: Ty się nie odzywaj bo w życiu nie obejrzałeś meczu VCF
grzesiu: Nie zamierzam więcej z tobą dyskutować bo mnie obraziłeś w newsie o Topalu.
Kanius: Atletico prowadzi 7-1 !
El_Duderino: Nie oglądam tego, gdzie moja Valencia z Carlosem, Gaizką i Farinosem !
Mati: Miguel profesor, Mathieu crack, tylko szkoda tych 3 kiksów
Allen: Primera jest do dupy. Sevilla słaba, VCF jeszcze gorsza !
billie: Popsuła mi się Cyfra. kuuu... !
Krzysiek: Panowie ile jest
Wiesiek: 0-1, Dealbert to kretyn
Czesiek: Dziękujemy za kolejny zmarnowany sezon
Ulesław: Hurrrraaaaaaaaa Vicente Mistrz .
Nevan: Amunt . 3-1
Pedro9: Już 3-3 fuera Emery !
La Guaje: Ja wierzę w naszych chłopców - Villa do boju biało-czerwoni !
VooDoo: Llorente jest gorszy niż Soler, idę na rower !
Maravilla: Koniec 3-4 !
JaroVCF: Dobrze że mamy Cesara bo by było 8
Fuh: Emery to kretyn
Yomus: Farsa remisuje do przerwy 0-0 - Yeaaahhh !
Yomus: Słyszeliście że Silva złamał nogę, pan bóg go skarał
lipt0on: Jak łysy ch.. sprzeda Vicka to będę kibicował Milanowi !
Krzysiek: A więc tak, pierwsza połowa do bani, druga wstyd
siarka007: Spieprzaj na stronę Atleti!
Vicente73: Gdzie jest Chori ???
ElMoro: Tymczasem Marchena strzelił hattrick dla Villarreal.
Albelda6: Fernandes won z Valencii !
BrunoPower : Cesar 10 Saltor 0 Costa 3 Vicius 0 Mathieu 6 Banega 6 Albelda 6 Pablo 0 Ximi 10 ...
Venithil: Ximo najlepszym skrzydłowym globu !
Ruben: Jesteśmy średniakiem, przeciętniakiem, nie wiem czy utrzymamy się w lidze.

:yahoo:
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Dzidek
Redaktor honorowy

Post autor: Dzidek » 01 wrz 2010, 21:58

KilyVCF pisze:
TheNatoorath pisze:przerzućcie ramkę "Ostatnio na forum" na środek, przed aktualności.
Jeśli się tak da to może to dobry pomysł. Można też pod twittera, zakładam że sporo osób jednak rzuca na niego okiem, może nie w pierwszym odruchu ale po przeczytaniu newsów.
Na środek na pewno nie, być może wyląduje nadal po prawej, ale wyżej. Zobaczymy.
KilyVCF pisze:
Nevan_14 pisze:Dzidek ma racje, twierdząc, że wyłączenie komentarzy wpływa na ilość odwiedzin na stronie. A to z kolei mniejsze zyski z reklam. A potem już krótka droga do... nooo, sami wiecie.
Nie trzeba wywalać komentowania na głównej, z 'oglądalnością mas' ni ma żartów ! Obok opcji 'skomentuj' pod newsem dodać 'skomentuj na forum' i wielka filozofia. To wydaje się optymalne.
O wyłączeniu komentarzy nie ma mowy. Opcji "Skomentuj na forum" też nie dodamy - to wiązałoby się ze zmianą panelu admina... Zostaje dodawanie odsyłacza do forum.
KilyVCF pisze:O wiele lepszy byłby shoutbox na głównej - bo odpowiada żywotnym potrzebom, zwłaszcza tych użytkowników którzy chcą napisać byle co.
Wtedy nie będzie spadku liczby wejść (możecie sprawdzić na próbę a jak będzie gorzej to wrócić do tego co było), kto wie, może popularność się jeszcze zwiększy... :wink: Szybciej to działa i wszystko w jednym miejscu, moim zdaniem zadowoliłoby każdego, i tak pod newsem o Vianie głównym tematem jest Litwin itp, skoro i tak nie pisze się na konkretny temat to wrzucić wszystko do jednego wora.
Propozycja do obgadania w redakcji. Sam jestem przeciwny, bo miejsce na taki spam już jest.
KilyVCF pisze:Shoutbox na gadki typu:
AdrianVCF: Dajcie link !
Maciek_1985: iraqgoal.com
Fuh: No i Bruno na lewej, powtórzę Unai to idiota
grzesiu 83: Kto kogo przezywa ten się sam tak nazywa
Fuh: Ty się nie odzywaj bo w życiu nie obejrzałeś meczu VCF
grzesiu: Nie zamierzam więcej z tobą dyskutować bo mnie obraziłeś w newsie o Topalu.
El_Duderino: Nie oglądam tego, gdzie moja Valencia z Carlosem, Gaizką i Farinosem !
Fuh: Emery to kretyn
Albelda6: Fernandes won z Valencii !
BrunoPower : Cesar 10 Saltor 0 Costa 3 Vicius 0 Mathieu 6 Banega 6 Albelda 6 Pablo 0 Ximi 10 ...
Ruben: Jesteśmy średniakiem, przeciętniakiem, nie wiem czy utrzymamy się w lidze.
Esencja, najlepsze z Fuh'em :lol:

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 02 wrz 2010, 08:59

Ta próbka z shoutboxem to fikcja czy wyciąłeś spod jakiegoś newsa ? :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 03 wrz 2010, 15:02

Oczywiście fikcja bardzo bliska codzienności heh
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 03 wrz 2010, 15:31

Dobre co niektóre... :tongue: No, ale rzeczywiście często zdarzają się takie gadki.
I co z tego, że dzisiaj przegraliśmy? Najważniejsze, żeby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

Awatar użytkownika
siarka007
Redaktor

Post autor: siarka007 » 03 wrz 2010, 19:23

KilyVCF pisze:Shoutbox na gadki typu:
(...)
siarka007: Spieprzaj na stronę Atleti!

:yahoo:
To Ci akurat średnio wyszło, przeciwieństwo mnie :cool:
Gadka Fuh vs. Grzesiu zabiła xd

Fakt, że shoutbox raczej odpada, a poziom rozmów byłby pewnie podobny do tego z postu KilyVCF ^
Jak coś jest przecież IRC, na którego można wbić kiedy się chce- sam dawno na nim nie byłem, więc nie wiem jak z "frekfencją" :think: Przy okazji następnego meczu może wpadnę potrollować :devil:

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 03 wrz 2010, 20:03

Wyrzucenie kibica -sezonowca (a raczej okiennika) powinieneś odebrać jako komplement, komuś musiało przypaść w udziale heh ..
Właściwie to ja powinienem to powiedzieć :wink:

PS. Dzidek Posty: 666. Nie pisz już z tego nicka to powieje grozą za forum :wink:
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 03 wrz 2010, 20:18

Myślę, że IRC nie jest tak popularny z powodu próżności użytkowników :lol:
Komentarze pod newsem gwarantują, że zostaniesz zapamiętany na jakiś serwerach no i więcej ludzi może przeczytać twoje posty.
Ja z kolei nie lubię IRCA bo :
- przez pierwszy rok mi nie działał przez Javę.
- Teraz nie mam miejsca na dysku i nie mogę zrobić aktualizacji Javy (musiałbym zrobić formata i dzielić na nowe partycje dysk. potem instalować wszystko od nowa i zgrywać z DVD 60 GB muzy (najpierw bym musiał to nagrać :idiot:). Nie cierpię instalować czegokolwiek, bo zawsze się okazuje, że trzeba coś jeszcze zainstalować do tego, żeby działało. Trzeba oczywiście ściągnąć to coś z neta).
- Jest średni w obsłudze
- Bo można spamować pod newsami :lol:
P.S. Dobry trolling nie jest zły :ok: Gorzej jak ktoś dorabia ideologię do wszystkiego no i sporządza profile psychologiczne na temat oponenta i jego rodziny (ktoś łapie aluzje ? :tongue: )
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ulesław
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Ulesław » 03 wrz 2010, 20:25

1. Nie ma za bardzo gdzie wstawić shoutboxa na głównej. Szpalty są wąskie, nawet twitter ledwo się mieści, a przewijanie po trzy linijki jednego zdania nie jest wygodne.

2. Kwestie techniczne - trudno zintegrować shoutboxa z kontami na stronie głównej, nie wiem jak z forum. Gdyby nie integrować z niczym, to byłby wielki bałagan i możliwe podszywanie się pod kogoś. Prawdopodobnie nawet dość częste. To spory mankament vcf.pl, że dział video, oko, forum i strona główna są od siebie całkowicie niezależne. Do tego shoutbox - to byłaby tragedia.

Jeżeli ktoś nam napisze nowe oprogramowanie, które będzie wszystko integrować, wstawimy nawet dwa shout-boxy :P

Na forum shoutbox powinien się pojawić. Dzidek nawet testował kiedyś instalowanie czegoś podobnego na testowym forum. Możemy ewentualnie spróbować pomolestować Mruwka.

Dr_Dedoverde
Spróbuj dostać się na IRCa przez chatzillę. Całkowicie nowe doznania, naprawdę :D
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 03 wrz 2010, 20:31

:antyok: mam Operę. Nie mam miejsca na Firefoxa. A jeśli bym miał - trzeba go zainstalować :antyok:
my computer sucks.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Redaktor honorowy

Post autor: Dzidek » 03 wrz 2010, 23:44

To wybierz sobie jakiś inny program, żaden nie jest specjalnie trudny do skonfigurowania - tu są podpowiedzi: http://forum.vcf.pl/viewtopic.php?f=18&t=179 . Sam używam Xchata, nie wyobrażam sobie wchodzenia przez zwykłą bramkę internetową :tongue:

Awatar użytkownika
Ulesław
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Ulesław » 04 wrz 2010, 08:50

Dr_Dedoverde pisze::antyok: mam Operę. Nie mam miejsca na Firefoxa. A jeśli bym miał - trzeba go zainstalować :antyok:
A zdradzisz mi zatem jakim cudem Twój system działa, skoro nie masz miejsca na zainstalowanie programu ważącego kilkanaście mega? :think: Swoją drogą, myślałem też, że zwolnienie miejsca na dysku nie jest takie trudne, a samo instalowanie firefoxa raczej nie gryzie. :cool:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 04 wrz 2010, 11:22

Miejsce mam, ale co chwile mi wyskakuje chmurka o tym, że mało miejsca na dysku, a jak spada poniżej 50 MB to cholernie wolno mi chodzi system. Co do zwolnienia miejsca na dysku - jest to cholernie trudne u mnie.
Wykasowałem wszystko co zbędę, co się dało przeniosłem na inne dyski, ale cholerne aktualizacje wszystkiego co zainstalowane pobierają się na C: i tam instalują.
Ostatnio miałem 700 MB wolnego miejsca, pobrałem program Nokia OVI Suite do telefonu (polecam dla kogoś kto ma telefon Nokia z nowszych modelów). ważył jakieś 60 MB więc zacząłem instalację. Okazało się , że potrzebuje 750 MB i kiedy zabrakło miejsca na dysku przerwałem instalację. odzyskałem jakieś 200 MB. Te te pół giga gdzieś jest na dysku i nie mogę usunąć przez panel sterowania bo program nie został zainstalowany.Nie dam rady też tego znaleźć bo nie istnieje żaden folder z tymi plikami. :giveup: :giveup: Oczyszczanie dysku nic nie daje.
Możecie się śmiać , że coś zrobiłem źle, ale ja nie lubię się babrać w komputerowych sprawach.
Już teraz gdy skaczę po YouTube brakuje miejsca, a jeśli nie mogę korzystać z YouTube to po co mi komputer ?? Mam jeszcze laptopa, ale dzielę się z nim z siostrą a wku*wiać jej nie zamierzam instalowaniem jakiś pierdół, tym bardziej, że odkryłem,że usuwanie i przenoszenie moich plików sprawia jej przyjemność :D
Poza tym, z IRCA korzystam raz na tydzień czasem rzadziej, więc z tym co jest wytrzymam ten kwadrans. Jest możliwość formatu dysku i podzielenia go na większe partycje, ale nie chce mi się. Za dużo czasu i za nudna sprawa...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 04 wrz 2010, 12:47

Jeżeli nic ci się nie chce, to my nic nie poradzimy :/
Musisz po prostu powiedzieć, czy mamy ci pomóc, czy nie (mamy?- ja się na tym nie znam, więc to o redaktorach :wink:) . Najpierw narzekasz, a później się powoli wycofujesz. Bez obrazy :ok:
I co z tego, że dzisiaj przegraliśmy? Najważniejsze, żeby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 04 wrz 2010, 13:14

Jacuś , z czego się wycofuję ? :shock: Czytasz uważnie ? Za dużo roboty, nawet na parę dni, nie widzę po prostu sensu robienia czegoś dla jednej aplikacji, kiedy ze standardową wersją z przeglądarki mogę żyć. Pomimo tego, że jej nie lubię.Odpowiedziałem na pytanie Ulesława po prostu ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 04 wrz 2010, 18:21

Źle to sformułowałem. Tzn. najpierw piszesz, że masz kłopot z IRC'em - Ulesław oraz Dzidek chcą ci pomóc, no i pytają co i jak. Ty w skrócie im odpowiadasz, że na ogół nie możesz rozwiązać tego problemu i że nie da się nic zaradzić. Trochę to dziwne, ale dobra, twoja sprawa :wink:

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 04 wrz 2010, 18:40

Napiszę ci to tak : naucz się czytać, nigdzie nie pisałem, że mam problem z IRCiem, pisałem, że go nie lubię. Problem bym miał z instalacją Chatzillii i to wyraźnie zaznaczyłem. Twoje streszczenie jest nic nie warte bo najwyraźniej masz jakiś problem ze mną i to wpływa na zdolność czytania moich wypocin.
W skrócie, czytasz to co ty uważasz, że napisałem a nie co naprawdę napisałem. :beer:
but no offence.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Algir
Canterano

Post autor: Algir » 04 wrz 2010, 19:15

Wybacz, ale muszę zapytać: Dr_Dedoverde = El_Duderino? Jeżeli popełniam faux pas, to z góry serdecznie przepraszam.

Awatar użytkownika
Ulesław
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Ulesław » 04 wrz 2010, 19:22

Musisz mieć strasznie zaśmiecony system. Ja bym tak nie mógł funkcjonować :]

Możesz spróbować odzyskać trochę miejsca przez wywalanie plików z folderów "temp" i "temporary internet files" (XP, nie wiem jak w innych systemach, pewnie coś odpowiedniego jest). Temp jest w: partycja dyskowa\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne; temporary internet files chyba gdzieś w pobliżu. żeby je znaleźć, musisz zaznaczyć opcję pokazywania plików 'ukrytych' w opcjach folderów. 1,5 minuty roboty, a efekty mogą być znaczne, mierzone w setkach megabajtów.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ