Forum Vcf.pl a inne fora.

Co zmienić, a co poprawić?
Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Forum Vcf.pl a inne fora.

Post autor: Dr_Dedoverde » 24 kwie 2010, 14:08

Jakby to powiedzieć.
WSTYD !
Przejrzałem teraz statystyki innych polskich forum zagranicznych drużyn i niestety nasze wypada w tym porównaniu blado , żeby nie powiedzieć marnie.
Na dzień dzisiejszy statystki tego forum wyglądają tak:
Wszystkich postów: 9762 • Wszystkich tematów: 434 • Wszystkich użytkowników: 734
Najwięcej użytkowników (20) było obecnych 02 Kwi 2010 13:02

Dla porównania statystyki forum West Hamu :
Wszystkich postów: 9000 • Wszystkich tematów: 593 • Wszystkich użytkowników: 126
Najwięcej użytkowników (44) było obecnych Śro 26 Sie, 2009 1:58 pm

Liczba postów na naszym forum jest większa o tylko 8,4 % od postów na forum WH.
Niby więcej , ale oni mają prawie 6 razy mniej zarejestrowanych użytkowników !
Liczbą tematów również nas przerastają.
No i chyba najgorsze dla nas zestawienie , największa liczba użytkowników jaka korzystała z forum w jednej chwili. 44 do 20 na korzyść WH.
Zanim zobaczyłem statystyki z innych stron , myślałem ze 20 osób to niezły wynik.
Jednak :
Forum Newcastle , które ma 727 użytkowników osiągnęło liczbę 47 osób w jednym momencie.
Forum Interu 371 osób , a dzisiaj tylko 49. ( 7289 zarejestrowanych użytkowników)
AC Milan - 118 osób (3661 zarejestrowanych użytkowników)
Forum Barcelony (cules.pl) to 126 osób w jednej chwili. (1440 zarejestrowanych użytkowników)
Forum Realu to aż 431 osób. (110823 zarejestrowanych użytkowników)
AC Milan - 118 osób (3661 zarejestrowanych użytkowników)
Liverpool - 170 osób (8,194 zarejestrowanych użytkowników)
Bayern - 134 osób (Mamy 1309 zarejestrowanych użytkowników)
Sevilla - 24 osoby (przy 327 zarejestrowanych uzytkownikach , mają również o 40 % więcej postów niż nasze forum.

Jedynie Atletico nie ma czynnego forum, forum Villarreal się rozwija.

Wiem , że nie ma co prównywać naszego forum do for wielkich klubów , ale nawet bez tego można napisać że mamy najmarniejszą frekwencję na forum wśród for zagranicznych klubów.

Przenoszenie komentarzy uzytkowników ze strony głownej przez moderatora na forum nic na daje, to jak wyręczać kogoś początkującego w pracy , zamiast go nauczyć żeby sam ją wykonywał.
Nie mam nic do moderatorów , wstyd dla użytkowników strony.
Sam się przeniosłem z trollowania na głowniej na forum i nie jest źle.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ba1cer
El Crack del Equipo

Re: Forum vcp.pl a inne fora.

Post autor: Ba1cer » 24 kwie 2010, 17:57

jeszcze musi troche czasu upłynąć żeby ludzie zrozumieli że forum to jest siła kibiców. na stronie głównej nie powinno być możliwości dodawania komentarzy żeby się to zmieniło, mamy dość tematów które podupadają.

LSW
Jugador del Primer Equipo

Post autor: LSW » 24 kwie 2010, 18:30

Ba1cer pisze:na stronie głównej nie powinno być możliwości dodawania komentarzy
Ktoś chyba już pisał o czymś takim, żeby pod newsami były linki do tematów na forum i do pojawiających się newsów powstawał od razu temat. Wtedy możnaby prowadzić tutaj dyskusje.

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 25 kwie 2010, 17:00

Nie no,zabranianie dodawania komentarzy na główną jest według mnie złym pomysłem,obecnie strona świetnie prosperuje,forum nie,dlaczego ?? Nie wiem,ale mam wrażenie że większość użytkowników systematycznie wypowiadających się na głównej nie ma pojęcia o istnieniu takiego czegoś jak Forum,a jak widzę post z początkiem: "Oftop:Villa w Barcelonie" itp. to sory za wyrażenie ale mnie kurwica chwyta. Tak ciężko wejść na Forum i napisać w odpowiednim dziale ? :wall: :wall:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 27 kwie 2010, 00:08

A wg. mnie to co napisał Ba1cer :beer:

nie jest wcale złym pomysłem.
Na dłuższą metę to wręcz dobry pomysł.
Co po takich dyskusjach co po 2 dniach idą w piz... jak news zjedzie poza kadr ?!
Teraz jest tak że każdy sobie może zmieniać zdanie 21634143 razy i tak nikt tego nie sprawdzi więc co robią ? - Jak ktoś napisze A to odpowiadają "nie znasz się na VCF" i piszą B; a za 2 tygodnie sami piszą A.
Coś w stylu "Fernandes jest zajebisty" i "Fernandes ty miernoto won z Valencii !"
Dodatkowo regularnie jakiś wesoły romek rzuca news z onetu/wp/pd/itp "Villa/Silva w Barcy/Realu/Chelsea/MU" i co teraz zrobicie frajerzy, kto jest debeściak ?!
Te komentarze to więcej złego niż dobrego.
Zwykle jak ktoś szybko odpisze to jeszcze odniosę się do tego ale jak dodadzą kilka nowych newsem to przecież nie sprawdzam starych i chyba nikt zdrowy na umyśle nie sprawdza ...
Nie wiem skąd taka ich popularność (pewnie stąd że nic nie wnoszą heh), w dodatku ich dodawanie też nie jest fajne, przynajmniej ja po dodaniu każdego muszę się logować drugi raz ...

Ale najlepszy jest pomysł LSW z tymi odnośnikami - jak ktoś to wprowadzi to będzie świetnie.

>ches ;
raczej mają pojęcie o istnieniu,
nawet ja -choć jestem komputerowym impotentem- widzę rubrykę 'Co na Forum?' .
Bez przesady, na stronie głównej są rzeczy które się gorzej rzucają w oczy..
PS, ja wiem dlaczego ...
1. - bo są te nieszczęsne komentarze, są bliżej i nikt nie lubi pisać dwa razy
2. - bo jak ktoś już wejdzie to automatycznie pojawia mu się beznadziejna skórka
3. - kiepska renoma forum, wiele tematów zakurzonych od lat
4. - przyzwyczajenie

Co ja bym polecał żeby forum chodziło jak ta lala ?
- dodawać linki do tematów pod newsami o których wspomniał LSW; zamiast komentarzy
- wywalić z dostępności ten fatalny wygląd forum nr 1
- dodać shoutbox na pierdoły na stronę główną
- jak ktoś się będzie obrażał i groził że nie będzie wchodził na vcf.pl to mu powiedz jak Piechniczek: „ Grasz chłopaku, czy się pedalisz do kamer, z tymi twoimi tatuażami z gum do żucia ?" :wink:
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Dzidek
Redaktor honorowy

Post autor: Dzidek » 02 maja 2010, 22:21

Z tym blokowaniem komentarzy mamy nieco skrępowane ręce. Z reklam płacimy za utrzymanie strony, a zablokowanie komentarzy zmniejszy ruch na głównej.

Natomiast doczepianie linków do newsów jest jak najbardziej wykonalne. Może zastosujemy.

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 06 maja 2010, 18:41

Jeśli można wiedzieć...co to jest forum "vcp.pl"?
Bez obrazy :wink:
I co z tego, że dzisiaj przegraliśmy? Najważniejsze, żeby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 06 maja 2010, 19:14

Literówka , sorry . Wybacz. Forgive me.
Ches , możesz to poprawić ? :cheers:
Bo wstyd mi.... :giveup:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Re: Forum Vcf.pl a inne fora.

Post autor: Hector » 07 maja 2010, 11:24

:ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 18 sie 2010, 19:09

Ej, macie konta na głównej? Może byśmy zaapelowali, żeby korzystano z forum, co wy na to? :question:
Mi się podoba mój pomysł
:lol2:
I co z tego, że dzisiaj przegraliśmy? Najważniejsze, żeby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 18 sie 2010, 20:14

Myślisz że nie próbowałem ? Zostałem wyśmiany przez stado małolatów :lol: raczej już teraz jest mniej offtopów i od takich prób lepszy by był news o reaktywacji Forum czy coś,nikogo się nie zmusi do wypowiadania na Forum jednak parę (a raczej większość osób z głównej) należy poinformować że Forum działa i ma się coraz lepiej :ok:
Natomiast doczepianie linków do newsów jest jak najbardziej wykonalne. Może zastosujemy.
Moglibyście w końcu to wprowadzić :question:
Obrazek

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 01 wrz 2010, 14:57

Dr_Dedoverde pisze:Jakby to powiedzieć.
WSTYD !
Przejrzałem teraz statystyki innych polskich forum zagranicznych drużyn i niestety nasze wypada w tym porównaniu blado , żeby nie powiedzieć marnie.
Na dzień dzisiejszy statystki tego forum wyglądają tak:
Wszystkich postów: 9762 • Wszystkich tematów: 434 • Wszystkich użytkowników: 734
Najwięcej użytkowników (20) było obecnych 02 Kwi 2010 13:02
Obecne statystyki:
Wszystkich postów: 12259 • Wszystkich tematów: 506 • Wszystkich użytkowników: 796
Najwięcej użytkowników (30) było obecnych 10 Cze 2010 20:36
Widać, że nasze forum idzie w dobrym kierunku :smile: Bardzo się z tego cieszę tym bardziej, że statystyki podane przez Dr_Dedoverde, były aktualne na dzień 24 kwietnia.Teraz jesteśmy tylko kilka miesięcy do przodu i proszę jakie efekty: 2497 postów więcej, użytkowników też ok. 60 więcej no i ilość osób na raz też wzrosła o 10. Za rok nasze forum może być wielkie :question:

Grzesiu 83
Canterano

Post autor: Grzesiu 83 » 01 wrz 2010, 16:12

Mnie tez sie podoba pomysł zeby gadac częściej na forum wiec jestem jak najbardziej na tak :)

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 01 wrz 2010, 16:25

WOW ! Brawo :beer:

Cóż można rzec ...

Obrazek
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
mucha0029_vcf
Pichichi

Post autor: mucha0029_vcf » 01 wrz 2010, 16:43

Ośmielę się stwierdzić, że serwis vcf.pl jest jedną z najlepszych polskich stron o zagranicznych klubach (na pewno mamy najlepszych redaktorów :lol: )Aby się stała najlepszą trzeba jeszcze rozwinąć forum poprzez zachęcenie ogółu użytkowników do wymiany poglądów na FORUM a nie pod newsami. Trzeba skończyć z offtopami pod newsami i pisać z sensem komenty aby wstydu nie było :lol:
Może za dużo wymagam ale trzeba dążyć do perfekcji, aby przynieść chlubę naszemu klubowi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nevan
Redaktor

Post autor: Nevan » 01 wrz 2010, 16:47

Wiadomo, że redakcja u nas to sama elita... :yahoo:

@forum:

Wielokrotnie już były przeprowadzone akcje przeniesienia się na forum z głupimi komentarzami. Może gdybyśmy w każdym swoim komencie zamieszczali linka do odpowiedniego tematu na forum... :confused:

Korzystając z tego schematu:
Spoiler:

Awatar użytkownika
mucha0029_vcf
Pichichi

Post autor: mucha0029_vcf » 01 wrz 2010, 17:08

Proponuję to zastosować.
Nieodwiedzanie forum może wynikać po prostu z lenistwa. Nikomu się nie chce logować na forum no i przebierać w licznych tematach. Najwygodniej po prostu zalogować się na stronie i walnąć komenta :doh:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
TheNatoorath
Juvenil

Post autor: TheNatoorath » 01 wrz 2010, 18:35

Po prostu w każdym newsie wrzucajcie tekst: "Komentarze i uwagi na Forum" i może się poprawi ;p
A jak nie to wyłączyć komentarze na stronie (jakoś się tam pewnie da ^^), bo zawsze to wygodniej "złapać" wątek na forum, niż w tej mikro-czcionce z komentarzy.
Poza tym, jeśli się da, przerzućcie ramkę "Ostatnio na forum" na środek, przed aktualności. Może jak nie będzie tak niepozorna ludzie zwrócą większą uwagę na to, co dzieje się na forum. ;p
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 18:40 przez TheNatoorath, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nevan
Redaktor

Post autor: Nevan » 01 wrz 2010, 18:38

TheNatoorath pisze:Po prostu w każdym newsie wrzucajcie tekst: "Komentarze i uwagi na Forum" i może się poprawi ;p
A jak nie to wyłączyć komentarze na stronie (jakoś się tam pewnie da ^^), bo zawsze to wygodniej "złapać" wątek na forum, niż w tej mikro-czcionce z komentarzy.

Dzidek ma racje, twierdząc, że wyłączenie komentarzy wpływa na ilość odwiedzin na stronie. A to z kolei mniejsze zyski z reklam. A potem już krótka droga do... nooo, sami wiecie.

Jak dla mnie kilka osób z forum powinno pisać komentarze i na końcu dodawać krótkie zachęcające teksty, typu: "na forum jest już odpowiedni temat", "tutaj odnośnik do forumowego odpowiednika"... Jak to nie zadziała, to tylko i wyłącznie szantaż. :saw:

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 01 wrz 2010, 19:53

:lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ