Propozycje

Co zmienić, a co poprawić?
Awatar użytkownika
Acolith
El Crack del Equipo

Re: Propozycje

Post autor: Acolith » 27 paź 2012, 10:48

Hector pisze:przydałby się taki o meczach bo czuję że w temacie "mecze ligowe" będzie niezły burdel
ja bym poszedł krok dalej i optował za tym żeby przy okazji wyłączyć możliwość komentowania na stronie głównej. Dla każdego następnego rywala stworzyć temat w takim subforum i tam komentować całość + shoutbox

Przy każdym newsie tworzyć odnośniki do wybranych tematów. Jak by to wyglądało? biorąc kilka przykładów z brzegu:
Real Betis vs. Valencia - powołania: odnośnik do forumowych tematów "Valencia-Betis" oraz "Jeremy Mathieu", bo jest o nim wyraźnie wspomniane w tekście
Sensacyjne doniesienia prosto z Londynu!: odnośnik do tematu "Kto powinien przyjść do Valencii"
To nie było łatwe spotkanie: "Valencia-BATE" oraz do tematów o Albeldzie, Pellegrino oraz Soldado, którzy sie wypowiadali
Soldado-Show w Mińsku!: "Valencia-BATE", "Roberto Soldado" oraz (bo to pomeczówka) do ankiety na najlepszego zawodnika meczu
Fatalna postawa Mestallety: "Valencia Mestalla"

Takie jest moje skromne zdanie i osobista propozycja, jakby się na to zapatrywała większość to nie mam pojęcia, więc można dać na stonę główną ankietę na ten temat :wink:

E: i dodatkowo zwiększył ilość postów wyświetlanych na stronę, tak do 35-40 :wink:

Awatar użytkownika
mucha0029_vcf
Pichichi

Post autor: mucha0029_vcf » 27 paź 2012, 14:41

Acolith pisze:ja bym poszedł krok dalej i optował za tym żeby przy okazji wyłączyć możliwość komentowania na stronie głównej. Dla każdego następnego rywala stworzyć temat w takim subforum i tam komentować całość + shoutbox
Chyba Cię po***ało za przeproszeniem... :tongue: Wiesz co by się stało z główną, jakby zniknęła możliwość komentowania wydarzeń pod newsami? Strona by obumarła... A na forum wcale nie pojawiłaby się fala nowych "twarzy". Przynajmniej nie tak duża, jaka być powinna...
Nie popieram tego pomysłu z wyłączeniem opcji komentarzy pod newsami. ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 27 paź 2012, 15:05

Acolith pisze:i optował za tym żeby przy okazji wyłączyć możliwość komentowania na stronie głównej.
PRZECIW. teraz mamy możliwości najwięcej, a komentarze pod newsami się przyjęły, aczkolwiek ideę rozumiem.
Acolith pisze:Dla każdego następnego rywala stworzyć temat w takim subforum
Tematy meczowe się nie przyjęły.
Wystarczy odkurzenie zbiorczego 'Mecze ligowe' i pucharowego odpowiednika.
Acolith pisze:Przy każdym newsie tworzyć odnośniki do wybranych tematów.
TAK. postulowane przez wielu od bardzo dawna, ale chyba zbyt czasochłonne. To by było bardzo profi i ogólnie świetna sprawa :ok:
Acolith pisze:Jeszcze jedna propozycja odnośnie działu Klub:
Wywalić tematy odnośnie wszelakich Villów, Matów i innych różnych Dealbertów do nowego Subforum (w tym samym miejscu gdzie jest Forumowy Typer | Piłkarz meczu) o nazwie: Byli zawodnicy (trenerzy)
Nie wiem jak reszta się na to zapatruje, ale jak dla mnie to jest +1 do przejrzystości :wink:
Mów mi tak jeszcze. Głosiłem to już rok temu na zjeździe PZPN:
Kily pisze:Moim zdaniem ono jest zbyt rozbudowane jak na potrzeby, mało przejrzyste, tematy względnie istotne się chowają, jak ktoś czasem podciągnie w górę to się odpowie, ale bez przesady czasem 3 strony tematów w 'klub' to dużo za dużo, do tego śmietnik, pomieszani obecni gracze z Silvą, szkoda że nie Romario :wink:
Moim zdaniem w 'klub' powinny się znaleźć:
- Piłkarze Valencii (i tam wrzucić całą tę bandę)
- Polityka klubu (w tym M. Llorente i Finanse/kontrakty)
- Taktyka
- Trenerzy VCF (Unai, poprzednicy, tematy o nich)
- Byli piłkarze VCF (tak samo)
- Wychowankowie i wypożyczeni
- Stroje Kappa/Joma..
- Renoma klubu
- Najładniejsze bramki Ches
- Wasza jedenastka
- Kapitan, lider VCF
- Trofea Valencii
I wystarczy. Na górze zostawić te dwa wątki 'transferowe'
- Kontuzje > zbędne, martwe od 07, wywalić do archiwum czy gdzie, jest raport med na głównej i shout, kontuzje są zawsze
- Yomus > do kibicowskich
- Stosunki z Levante itd > to samo
- Kto zastąpi Villę > do 'Kto powinien przyjść"
W 'futbol' też jest bałagan zresztą.
mucha0029_vcf pisze:Utworzenie takiego subforum dałoby wiele przejrzystości i ułatwiłoby poruszanie się po forum. :ok:
Prawda, tworzenie takich dodatkowych podgrup tylko pozornie będzie przeszkadzać, a naprawdę ułatwi i przyspieszy znalezienie tematu, teraz jest ciężko, znaleźć jakiegoś piłkarza to czasem trzeba 5 stron wstecz.

PS. jeśli jutro będę na kacu to rzucę parę propozycji :rolleyes:
GUAITA VETE YA !

dexter
El Crack del Equipo

Post autor: dexter » 29 paź 2012, 11:31

Nie wiem czy ktoś już to proponował,nie chce mi się śledzić wpisów,ale w dziale Klub przydałoby się subforum odnośnie Mestallety,nie uważacie?

Awatar użytkownika
Acolith
El Crack del Equipo

Post autor: Acolith » 30 paź 2012, 17:55

mucha0029_vcf pisze:Chyba Cię po***ało za przeproszeniem... :tongue: Wiesz co by się stało z główną, jakby zniknęła możliwość komentowania wydarzeń pod newsami? Strona by obumarła
Kily pisze:PRZECIW. teraz mamy możliwości najwięcej, a komentarze pod newsami się przyjęły, aczkolwiek ideę rozumiem.
To tylko propozycja i wcale nie jestem taki pewny że cokolwiek by obumarło :wink:
Kily pisze:Mów mi tak jeszcze. Głosiłem to już rok temu na zjeździe PZPN
Publicznie i oficjalnie popieram twoją elekcje w zamian za ciepłą posadkę po wyborach :wink:
Kily pisze:PS. jeśli jutro będę na kacu to rzucę parę propozycji :rolleyes:
Rozumiem że jeszcze nie wytzeźwiałeś :question:

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 04 gru 2012, 12:02

Tak w sumie wychodzi na to że strona jest podzielona na 3 części - główna, forum, oko. Wszędzie idzie komentować i poniekąd ubolewam nad tym bo na oku wypowiada się wielu ludzi (po postach widzę że ogarniętych i doświadczonych) których niestety nie widać na forum a szkoda bo byłoby całkiem fajnie gdyby coraz więcej osób się tu pojawiało. Nie wiem co ludzi na vcf.pl odciąga od korzystania z forum, czyżbym się komuś naraził? :smile: Pamiętam jeszcze że wypowiadał się tutaj Dr.Dedoverde (na głównej El Duderino) a teraz nic nie pisze :sly: Zauważyłem że wielu ludzi tutaj wchodzi ale może nawet mniej niż połowa się tutaj wypowiada, Nevan się czai gdzieś w krzakach i wypowiada się raz na jakiś czas, inni z redakcji tak samo (poza Everem) szkoda, naprawdę szkoda. Chciałbym aby wróciła też stara gwardia, Dzidek, mrówek, miancio, zibi, sebol, Ulesław i reszta, ale to chyba marzenia ściętej głowy, rozumiem że nie są już młodzieniaszkami i mają obowiązki ale jakby tak od czasu do czasu coś skrobnęli to byłoby miło :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ever
Redaktor honorowy

Post autor: Ever » 04 gru 2012, 14:10

Hector, popieram ideę w stu procentach.

Ostatnio znalazł się taki jeden, który poruszył temat mniejszej aktywności. Zrobił się okropny chaos, zawzięta dyskusja, a ostatecznie oberwałem, że zmuszam kogoś do pisania zamiast do życiowych obowiązków.

Doświadczyłem już, że takie apele nie mają większych szans powodzenia. Należy regularnie i stopniowo ożywiać serwis. Akcją działającą ku temu był m.in EuroTyper. Wiele także innych.

Bardzo żałuję, że niektórych osób już z nami nie ma - ależ to zabrzmiało - ale najwidoczniej brak czasu, chęci lub potrzeby wypowiedzi. :wink:
http://dominikpiechota.wordpress.com

http://twitter.com/dominikpiechota

"To work hard and have fun, and NOT notice the difference" :)

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 04 gru 2012, 14:16

Hector pisze:Tak w sumie wychodzi na to że strona jest podzielona na 3 części - główna, forum, oko.
Możesz napisać 'fuera Flaco'
w oku, na głównej, na shoucie i na forum :eheh:
Hector pisze:czyżbym się komuś naraził?
musisz ich wszystkich przeprosić na głównej :lol:
Hector pisze:wypowiadał się tutaj Dr.Dedoverde (na głównej El Duderino) a teraz nic nie pisze :sly:
bana mu ! :smile:
Hector pisze:Chciałbym aby wróciła też stara gwardia, Dzidek, mrówek, miancio, zibi, sebol, Ulesław i reszta
dlatego musisz trzymać to forum w formie (zawsze jest grupa aktywnych do pomocy), możesz wysłać każdemu z nich priva zachęcającego,
ja też od czwartku zawieszam swoją aktywność na stronie i na forum zatem po meczu na Grand Stade mówię auf Wiedersehen :antyok: ale wrócę
Spoiler:
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 04 gru 2012, 17:16

Ever pisze: Doświadczyłem już, że takie apele nie mają większych szans powodzenia. Należy regularnie i stopniowo ożywiać serwis. Akcją działającą ku temu był m.in EuroTyper. Wiele także innych.
:ok:

Mam nadzieję że te odnośniki do forum będziecie wstawiać regularnie do newsów bo to przydatna rzecz. Wracając do tego oka i w ogóle, tak sobie myślałem czy nie byłoby lepiej jakby "oko" służyło jedynie do czytania? a nie czytania+komentowania? bo tak jak mówię stroną rozkłada się niepotrzebnie na wiele części i jedni wypowiadają się na głównej, drudzy na forum a jeszcze inni na oku albo też wszędzie na raz przez co też częstotliwość postów, wypowiedzi i odwiedzin na głównej i forum jest mniejsza moim zdaniem. Nie mówię żeby zlikwidować oko ale można by było tam czytać te wszystkie artykuły/sprawozdania itd. a komentować chociażby tutaj na forum w odpowiednich działach - ale to tylko mój pomysł :wink:
Kily pisze: musisz ich wszystkich przeprosić na głównej :lol:
Chyba tak :tongue: na głównej komentuję rzadko a jak już to często się loguję przez to żeby pojechać po jakiś tumanach :question: a wypowiadam się tam tak rzadko dlatego że często rozwijają się tam takie dyskusje że szkoda gadać, nie ma opcji cytuj czy edytuj i później czytaj kilkanaście postów takich "agentów" i odpowiadaj wszystkim :idiot:

Aha i odbanujcie Fuh'a bo wysłał mi PW wiadomość że już tydzień minął.
Obrazek

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 08 gru 2012, 08:42

Hector pisze:Aha i odbanujcie Fuh'a bo wysłał mi PW wiadomość że już tydzień minął.

To Fuh miał bana?Za co?Zastanawiałem się nawet dlaczego nigdzie się nie wypowiada ostatnio :shock:

Moja propozycja...trzeba by "utrudnić" rejestrację na forum.Coraz częściej zdarza się takie spamowanie w 15 tematach na raz...nie wiem, to jakiś bot czy co?Wprowadzić jakieś nowe weryfikacje czy coś...albo coś nowego :devil:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Redaktor honorowy

Post autor: Dzidek » 08 gru 2012, 21:22

Rejestracja jest mocno utrudniona, swego czasu przeżywaliśmy zalew spamu. Po tamtej akcji wprowadziłem pewne ograniczenia. Spamer na tydzień lub dwa to jeszcze znośna rzecz.

Docelowo chcemy faktycznie zrobić tak, by komentarze w serwisie były rozmieszczone bardziej sensownie. Tyle że na razie to melodia przyszłości.

Awatar użytkownika
Ever
Redaktor honorowy

Post autor: Ever » 08 gru 2012, 21:28

Optymista stwierdzi, że nieoczekiwany "spamer" przynajmniej odświeżył kilka tematów. :wink:
http://dominikpiechota.wordpress.com

http://twitter.com/dominikpiechota

"To work hard and have fun, and NOT notice the difference" :)

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 09 gru 2012, 22:00

Gdzieś wsiąknęło temat o tym kto ma przyjść do Valencii :P A, no i czcionka na forum mi się powiększyła, to tak ma być czy ja indywidualnie sobie przez przypadek zmieniłem?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nevan
Redaktor

Post autor: Nevan » 09 gru 2012, 23:08

Całe forum uległo drobnemu liftingowi. Temat o przyjściu do Valencii połączyliśmy z tym o odejściu z Valencii. Dodatkowo wyeliminowaliśmy wiele bezużytecznych, starych tematów, powiększyliśmy czcionkę, poszerzyliśmy główne forum i zmieniliśmy logo.

szelos
Pichichi

Post autor: szelos » 09 gru 2012, 23:48

Drobne ale pożyteczne zmiany, szczególnie połączenie przyjście / odejście, chcąc nie chcąc te tematy często zachodzą na siebie. Większa czcionka też trafiony pomysł.

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 10 gru 2012, 13:14

Kurde ale mogliście uprzedzić o takich zmianach :branch: Dział "futbol" moim zdaniem został zdewastowany, wszystkie ligi zagraniczne (w których często toczyły się dyskusje) zostały wrzucone do jednego wora a niepotrzebne moim zdaniem tematy o poszczególnych zespołach Primera Division (Betis, Villarreal, Malaga, Sevilla itd.) w których bardzo rzadko ktoś pisze zostały nieruszone, w Hyde Parku znikły tematy o motoryzacji, filmach, muzyce no kurde co jest panowie? :shock:
Obrazek

dexter
El Crack del Equipo

Post autor: dexter » 10 gru 2012, 16:41

Jak mało kiedy zgadzam się z Hectorem :P Tak teraz muszę mu przyznać rację. W dziale futbol nie idzie się zorientować. Powinny zostać usunięte tematy na których rzadko ktoś się wypowiada. Jest lepiej,ale nie do końca :P

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 10 gru 2012, 20:21

Zróbcie mi przyjemność i połączcie temat o Realu z tym o Barcelonie to poprę wszystkie dokonane zmiany :wee:

Co prawda miałem inne pomysły (żeby się wchodziło do ligi zagraniczne np i tam wybierało ligę - to by obiekcje Hectora uwzględniło) ale i tak jest lepiej niż było. Od razu przejrzyściej a chyba nic wielce nie ucierpiało.
W Football jest OK już w miarę

W Klub:

Dziwnie zatytuowany wątek o Benitezie - zmienić nazwę na 'Rafa Benitez' i przenieście
do 'byli zawodnicy / trenerzy' ( a najlepiej zróbcie osobno 'trenerzy VCF' i 'byli piłkarze Valencii' bo bardzo głupio wygląda razem Stankevicius i Flores, jak śmietnik z zamkniętymi tematami.. Przy trenerach można walnąć w nazwie też datę trenerki);
z tamtego działu wywalcie temat 'nasza jedenastka' :wink:
i skasujcie temat 'didac vila' bo ani to nasz były piłkarz ani tym bardziej trener
Aha, jeszcze ten dział, jeśli się da , mógłby zostać doklejony tam gdzie temat transferowy, bo tam gdzie teraz jest, wydaje się niewidoczny, jak jakiś regulaminowy itp, chyba lepiej żeby był pod Klub niż nad.
Na szybko to tyle uwag, generalnie super że wzięliście przejrzystość na tapetę bo już szlag trafiał z tymi stronami, milion stron nawalone, nic się nie da znaleźć, Hector narzeka że mało ludzi na forum a stron od zaj....

Dobrze że już jest jeden temat o strojach a nie Kappa Joma Sroma :)
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Dzidek
Redaktor honorowy

Post autor: Dzidek » 10 gru 2012, 20:30

Hector pisze:w Hyde Parku znikły tematy o motoryzacji, filmach, muzyce no kurde co jest panowie? :shock:
Żaden z nich nie został ruszony. :sly:

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 10 gru 2012, 20:53

I Siarę też wypuściliście ? :mad:
Zwróćcie nam Joao
GUAITA VETE YA !

ODPOWIEDZ