Propozycje

Co zmienić, a co poprawić?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Re: Propozycje

Post autor: Hector » 28 lis 2011, 18:14

Chciałem się odnieść do typera na forum, Dzidek mógłbyś te tematy zakładać piętro wyżej ? tam gdzie jest temat kto powinien przyjść/odejść z klubu, piłkarz miesiąca itd. ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Redaktor honorowy

Post autor: Dzidek » 29 lis 2011, 11:22

Można, pewnie. :)
Popo12v pisze:I mam jedną propozycję. Żeby odsyłacz do forum był trochę większy i bardziej widoczny na stronie. Żeby był wielkościowo tak, jak np. aktualny baner o zjeździe kibiców. Gdyby zwracał tak na siebie uwagę to może więcej ludzi by o nim pamiętało :) I żeby po prawej stronie okno 'Co na forum?' też było jakoś bardziej widoczne...
Postaram się zwiększyć to pole lub dać większą liczbę tematów.

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 06 gru 2011, 19:08

Widzę że Copa Haxballita nieco rozbujała te forum, dobrze dobrze, mam nadzieję że notorycznie będziecie udzielać się na forum, łącznie z redaktorami :question:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 08 gru 2011, 15:17

Wszedłem do Hyde Parku i w sumie stwierdziłem że można zrobić małe przemeblowanie:
1. "Seriale" (tak wiem ja zakładałem ten temat ale myślałem że będzie większy ruch w nim) można usunąć, jak już będzie się o serialach dyskutować w "Swiat filmu"
2. "ciekawostki" - chyba lepiej jednak powrócić do dawnego systemu aby usunąć Ciekawostki lub połączyć je z "Śmieszne" i zmienić nazwę na np. "Śmieszne/ciekawe/szokujące"
3. "Top Eleven Football Manager" - jest temat o FM'ie więc nie widzę sensu trzymania tego.
4. "PowerPlay Manager - Do wygrania nagrody!" - wiadomo
5. "Forumowe Pogawędki ;)" - zero zainteresowania
6. "Forum bukmacherskie" - jest temat o zakładach więc nie ma sensu kisić drugiego
7. "Ciekawe blogi." - jest temat "Strony, portale, blogi, fora o piłce nożnej." więc tak jak wyżej.

:ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ever
Redaktor honorowy

Post autor: Ever » 08 gru 2011, 15:58

Trzeba się zabrać za odkurzenie kilku ciekawych tematów, bo znajdują się nieruszone od kilku miesięcy. Niektóre z nich to naprawdę kapitalne tematy do rozmów. : )
http://dominikpiechota.wordpress.com

http://twitter.com/dominikpiechota

"To work hard and have fun, and NOT notice the difference" :)

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 11 gru 2011, 00:27

Mam propozycję, może mniej cenzury na szałcie ?
Bo coś woker za bardzo to polubił, nawet głupie pyskówki wycina.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Redaktor honorowy

Post autor: Dzidek » 11 gru 2011, 00:37

Sam sobie odpowiedziałeś. Shoutbox to nie śmietnik.

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 11 gru 2011, 00:38

W ogóle fajnie jakby ktoś kontrolował tego szuta, już mnie wkurza Joxer ze swoimi gadkami i dyskusjami. Według mnie to jest przeznaczone do krótkich wiadomości o dupie marynie np. "ale fajna dzisiaj pogoda" albo coś w tym stylu, w każdym bądź razie nie do tego co tam się bardzo często dzieje, ja nie wiem dlaczego oni się tak boją tego forum że już jak nie w komentarzach napieprzają postami na pół strony na które i tak nikt nie patrzy to na shoutboxie :idiot:

Doktorze, sprawdziłeś skrzynkę, dotarła moja wiadomość ?
Obrazek

Awatar użytkownika
maestro@
Taquillero

Post autor: maestro@ » 11 gru 2011, 02:08

"ja nie wiem dlaczego oni się tak boją tego forum" To nie strach, to pragmatyzm.

Wyjasnienie jest banalnie proste. Shoutbox przez swoja ergonomie i prostote, jest WYGODNY W OBSŁUDZE, w przeciwienstwie do forum. Przynajmniej do forum w takiej postaci jak tutaj, czyli to najczesciej spotykane w sieci. Tutaj, zeby cokolwiek przeczytac musze sie 'przebijac' przez tony grafiki(ZBDĘNEJ), na ktora skladaja sie jakies durne obrazki przy nicku, ''prawdy oswiecone' owych uzytkownikow, ramki, kolorki i inne tego typu pierdoły.

Forum słuzyc powinno do dyskusji,a w tej jedynie istotna jest sama tresc postow. To wlasnie oferuje Shoutbox, w ktorym kazda kolejna wypowiedz/post, jest wysietlana bezposrednio po sobie, BEZ tego calego kolorowego i nikomu nic nie dajacego szajsku postaci gigabajtow grafy, znajdujacej sie wokół.

Nie zanm sie na jezykach programowania, ale czy nie daloby sie stworzyc forum, ktore to byloby jedynie mijscem na 'GOŁE' wypowiedzi, ktore powiedzmy w liczbie kilkudzieseciu, zmiescilyby sie na jednej stronie, tak jak ma to miejsce na Shoutboxie czy na stronie pod newsami.

p.s. Jak mam po kazdych 10 postach przelaczac na nastepna strone,w miedzy czssei ogladajac po raz setny te wszystkie, powtarzajace sie obrazki i kolorowe ikonki, to najzwyczajniej w swiecie mi sie odechciewwa.

I NIE, nie bylo moja intencja nikogo obrazac i wytykac jakichkolwiek bledow 'szanownej' redakcji:) Po prostu chcialem zwrocic uwage na pewien problem. I OWSZEM, uwazam to za problem, gdyz chcac prowadzic dyskusje to same wypowiedzi powinny grac glowna role, a nie ta cala kolorwa otoczka.

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 11 gru 2011, 10:09

@up
Czyli chcesz zrobić z forum kolejnego Shoutbox'a? Fajnie.
Spójrz sobie na inne kluby, wszystkie mają takie fora jak my, a tam jakoś piszą. Dlatego rozumiem oburzenie kolegów piszących przed tobą, bo to naprawdę wygląda jakby oni czegoś się bali. "Przedzierać się przez tony grafik!" - Matko, jakie to okropne. Nacisnąć np. Hyde Park-->wybrać temat--->"Napisz odpowiedź". Wiem, jest to niezwykle skomplikowana czynność, też się w tym za każdym razem gubię...

Wydawało mi się, że ten Shoutbox jest potrzebny. Otóż komentarzy pod każdym newsem jest nadal tyle samo, a debili piszących na SB z każdym dniem coraz więcej. Forum jak było nieżywe, tak jest nieżywe. Dziękuję.
I co z tego, że dzisiaj przegraliśmy? Najważniejsze, żeby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 11 gru 2011, 12:08

Jeżeli shoutbox jest przeznaczony do wiadomości typu "Ładna dzisiaj pogoda:)" to jest nieporozumieniem instalowanie go na stronie. Nie wolno się wykłócać pod newsami, na forum nie i nie wolno na shoutboxie.
Wystarczy spojrzeć na szałty na innych stronach, one są typowo do takich przepychanek słownych. Od pisania co było na obiad albo jaka jest pogoda są prywatne konta na twiterze.
Jestem za usuwaniem chorych linków, przekleństw i tak dalej, ale wycinanie całych , choćby nawet szczeniackich postów to również dziecinada.

@Dzidek Śmietnikiem to jest właśnie shout z przemyśleniami na temat obiadu , pogody i mody. Zwykły spam.

@ches Przeczytałem, ja bym się chętnie udzielał na forum, ale sytuacja wygląda tak, że my tu na forum pisaliśmy prawie półtora roku, staraliśmy się trochę je ożywić a nikt nowy tu nie zagościł na stałe. Na stronie się pisało, że offtopami jadą pod newsami i co ? Grzecznie a czasem i nie kazano nam spadać na forum.A gdy się już ktoś nowy pojawił z tematem i ktoś napisał jakiś kontr post do jego wywodów to potem taki delikwent pisał, że tutaj jakaś mafia rezyduje :)
Tak więc mnie nie interesuje wymienianie tych samych poglądów wśród tych samych ludzi, bo jak pisałem, ja mniej więcej wiem czego się po nich spodziewać.
Możemy pisać, że jest tutaj grupka (6 może 8 osób) piszących regularnie na forum, ale ich liczba sprawia, że tak na dobrą sprawę to bardziej forum widmo jak prawdziwe forum.
Co dziwne, bo w Krakowie nas było 34 więc nie jest tak, że kibiców Valencii jest mało.
Miało być tak, że redakcja pod newsami miała wklejać linka do tematów na forum, ale tego nie ma. Dodaj do tego psuedoshout i forum ciągle umiera.

P.S. shout to z angielskiego "krzyczeć". Super miejsce na pyskówki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ever
Redaktor honorowy

Post autor: Ever » 11 gru 2011, 13:10

Serwis, forum oraz shout są do DYSKUSJI, a nie WYKŁÓCANIA SIĘ. Myślisz, że komuś z zewnątrz chce się patrzeć na głupie, bezsensowne kłótnie? Jeżeli już chcecie się jeździć i wyzywać to na komunikatorach, między sobą, a nie tak, aby wszyscy musieli to oglądać. Korzystajcie z shouta ile chcecie, po to właśnie jest! Ale dyskutujcie na przyzwoitym poziomie.
http://dominikpiechota.wordpress.com

http://twitter.com/dominikpiechota

"To work hard and have fun, and NOT notice the difference" :)

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 11 gru 2011, 13:25

Ja mam w dupie ludzi z zewnątrz. Niech się zapiszą na kółka decoupage jak im się nudzi. A jak im się nie chce patrzeć na te kłótnie to niech nie patrzą i po problemie. Tak samo jak tych, których to nie interesuje. Proste nie ? Limitu nie blokujemy, z tego co czytam to szałt jest czyszczony ze względów moralnych adminów co jak pisałem leci Orwellem.
Poza tym nie musisz pisać capsem, bo to niepotrzebne.
I nie zgadzam się, że shout jest do dyskusji takiej jak na forum bo z racji swojej konstrukcji zdecydowanie nie jest.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 11 gru 2011, 14:22

maestro@
Nie wiem co Ci przeszkadza w avatarach, i nie wiem ale przypuszczam że komp Ci nie laguje przez to, cała ta kolorowa otoczka ? A jak np. kupujesz samochód to nie patrzysz na wygląd, na wnętrze, na wyposażenie ? Bo przecież to samochód, byle miał 4 koła i kierownicę - to ma przecież jeździć :wink:
I to nie jest to że dany użytkownik nie chce patrzeć co chwila na te same zdjęcia tylko sama mentalność użytkowników, popatrz na inne fora, na większości z nich jest gorzej pod względem estetyki i praktyczności a i tak jest w cholerę osób którzy się wypowiadają. Mnie się wydaje że to działa na takiej zasadzie, np. na głównej stronie jest parę osobistości które przyciągają do siebie innych użytkowników jak m.in Fuh czy Joxer więc inni mówią coś w stylu "po co mam się użerać na jakimś głupkowatym forum jak tu mam pod nosem Fuha i innych". Sam Fuh mi napisał kiedyś że chętnie by się przeniósł na forum ale wtedy nie będzie miał się z kim tutaj użerać, a dostęp na forum jest moim zdaniem bardzo dobry a sam często wchodzę bezpośrednio na forum jak wystukam na klawie "vc" i już mi się otwierają linki do forum.
Nie wiem ale na przykład mnie nie jara przedzieranie się przez milion komentarzy pod newsem, dyskutować twardo i jeszcze odnosić się do jakiś wybranych fragmentów posta na które i tak każdy kładzie lachę 2 dni później kiedy już tego newsa nie ma na stronie tylko przechodzi do "archiwalne". Kiedyś właśnie chciałem się odnieść do jakiegoś posta, napisałem a w między czasie tysiąc innych mnie wyprzedziło i później się szukaliśmy jak debile, tu masz przejrzystość, czystość, estetykę, no wszystko dlatego twardo i zawzięcie staram się pisać na tym forum a nie na głównej.
Obrazek

Awatar użytkownika
woker182
Redaktor

Post autor: woker182 » 11 gru 2011, 14:33

@ Dr - ale jakoś tylko Ty i z 2-3 innych użytkowników robicie tam śmietnik. Cała reszta wypowiedzi, które są kasowane to wypowiedzi ludzi z zewnątrz, głownie podczas meczów. Zresztą - banany już się dawno powinny posypać ze względu na wulgaryzmy (i to głównie z Twojej strony). Z pewnych względów się nie posypały.

Chcecie robić spektakl? Załóżcie teatr. Nakręćcie serial. Naprawdę - nikogo nie interesuje to co Ty jadłeś na obiad, a także to kiedy fuh i adrian założyli sobie profil. Co to jest przedszkole? Bo tak się zachowujecie. Dyskusje na poziomie "chyba Ty", nie kończące się nigdy - bo cały czas piszecie o tym samym. Oczywiście, shout jest do luźnych rozmów, ale nie do wulgarnych. To jest zdecydowana różnica.

Twoje zarzuty co do braku wolności słowa są tak samo bez sensowne i zalatują hipokryzją jakby pedofil zarzucał władzy, że kasowanie jego zdjęć z gołymi dziećmi jest ograniczaniem wolności słowa itd. Gratuluję.

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 11 gru 2011, 15:00

woker182 pisze:@ Dr - ale jakoś tylko Ty i z 2-3 innych użytkowników robicie tam śmietnik. Cała reszta wypowiedzi, które są kasowane to wypowiedzi ludzi z zewnątrz, głownie podczas meczów. Zresztą - banany już się dawno powinny posypać ze względu na wulgaryzmy (i to głównie z Twojej strony). Z pewnych względów się nie posypały.
Kłamstwo wierutne, bo jedyny wulgaryzm jaki tam zamieściłem dotyczył spamera, którego nazwałem "p*********m" bo po prostu mnie zdenerwował i to strasznie.
Zostało to słusznie usunięte.
Tak więc to "głównie" z mojej strony to nic innego jak wielkie przekłamanie, na forum rzadko używam takich słów a na stronie wcale. Na szałcie tylko raz.
woker182 pisze:Chcecie robić spektakl? Załóżcie teatr. Nakręćcie serial. Naprawdę - nikogo nie interesuje to co Ty jadłeś na obiad, a także to kiedy fuh i adrian założyli sobie profil.

Jestem zdziwiony, bo to ty pisałeś, że szałt jest od tego, by sobie napisać co się jadło na obiad. Więc napisałem :) Widzę, że się stosuje podwójne standardy.
woker182 pisze:Twoje zarzuty co do braku wolności słowa są tak samo bez sensowne i zalatują hipokryzją jakby pedofil zarzucał władzy, że kasowanie jego zdjęć z gołymi dziećmi jest ograniczaniem wolności słowa itd. Gratuluję.
Pisałem, że zalatuje Orwellem bo zalatuje i z góry wiadomo, że to moje subiektywne odczucie.
A tobie gratuluję porównania mnie do pedofila. To był poziom tego "faceta nie dziecka" o którym pisałeś na szałcie.
I hipokryzją byłoby to,jeśli sam bym takie pogaduchy cenzurował lub byłbym za tym, żeby głupie pyskówki usuwać. Jako, że nie jestem to ci napiszę to co pisałem Adrianowi - sprawdź co to hipokryzja jest i dopiero mi pisz.
Bo hipokrytą to jesteś ty porównując moje apele o mniejszą cenzurę do pedofilia i jego chorych apeli w międzyczasie argumentując, że to co pisałem na szałcie jest poniżej poziomu.
I wytykanie komuś, że pisze o swoim obiedzie, kiedy samemu się apelowało o to, żeby o tym pisać.

To jest hipokryzja panie dorosły.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
woker182
Redaktor

Post autor: woker182 » 11 gru 2011, 16:02

Porównuje samo zachowanie. To w jaki sposób dzisiaj widzi się wolność słowa. Skoro czytałeś Orwella, zapewne jesteś mądry i wiesz czym jest hiperbola. Nie będę cytował, ale jeszcze w co najmniej jednym poście napisałeś słowa wulgarne. Wiem bo sam ten post usuwałem. Narzekacie, że ktoś usuwa wasze posty? Nie wyzywajcie się, to nie będę nawet na to zwracał uwagi. Wymiana zdań? Ok. Ale dlaczego co chwile powraca: "Adrian to putodont", a w odpowiedzi "Fuh to coś tam". Cały czas to samo. Czy to ma sens? To strona fanów Walencji, a nie Big Brother pod tytułem "przygody Adriana VcF i jego kolegów" ;) . I nie pije wcale do Twojej inteligencji. Niewątpliwie, jak nie starasz się komuś zaimponować, albo odwrotnie, to Twoje wypowiedzi czyta się fajnie. Ale potem jak się czyta wypowiedzi takie jak z ostatnich dni to się człowiek tylko puka po głowie... To mój koniec w tym temacie. Będę usuwał wulgarne i wybitnie rażące wypowiedzi, resztę pozostawię innym. Zadajcie sobie tylko proszę pytanie. Czy chcecie robić sobie śmietniko-piaskownice, na stronie swojego ukochanego klubu? Chcecie żeby wszedł tu kibic Realu/Barcy i powiedział, że nawet u nich takiego burdelu nie ma?

I tak naprawdę na koniec, jeżeli którąś wypowiedzią kogoś uraziłem - przepraszam. Mi jednak zależy na wizerunku zarówno naszego klubu, jak i strony, w którą wiele osób włożyło ogromne pokłady energii i własnego czasu.

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 11 gru 2011, 16:11

woker182 pisze:Porównuje samo zachowanie. To w jaki sposób dzisiaj widzi się wolność słowa
Tu się zgodzę, ale ciągle uważam, że do pedofila walczącego o legalizację swoich ohydnych ciągot jest mi tak daleko jak do najbliższej formy życia pozaziemskiego.
woker182 pisze: Chcecie żeby wszedł tu kibic Realu/Barcy i powiedział, że nawet u nich takiego burdelu nie ma?
Zaraz po tym jak skończą mu się leki. Nie powiem, chciałbym to zobaczyć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maestro@
Taquillero

Post autor: maestro@ » 11 gru 2011, 16:55

Swoja drogą to az dziw, ze jeszcze nie zostalem zbanowany na forum. W koncu nie od dzis wiadomo, ze jakiekolwiek oznaki nie zadowolenia, czy subiektywnej oceny portalu, sa eliminowane brutalnie juz w samym zarodku.

Zreszta drodzy 'redaktorzy' chyba zapomnieli, ze wlascielii tej strony przede wszystkim obchodzi ilosc osob wchodzacych na stronke, bo z tego jest kasa. Tak bedziecie kazda ciekawa dyskusje ucinac i czyscic wszystko co sie da(cenzura jak PRC), to sie skonczy misja wielkich "humanistów" pokroju obecnych redaktorzyn i pozostanie udzielanie sie i adminowanie jedynie na nk.pl i facebooku, jak co niektorzy dotychczas robili.

Awatar użytkownika
Dzidek
Redaktor honorowy

Post autor: Dzidek » 11 gru 2011, 20:35

maestro@ pisze:Swoja drogą to az dziw, ze jeszcze nie zostalem zbanowany na forum. W koncu nie od dzis wiadomo, ze jakiekolwiek oznaki nie zadowolenia, czy subiektywnej oceny portalu, sa eliminowane brutalnie juz w samym zarodku.
Przykłady.
maestro@ pisze:Zreszta drodzy 'redaktorzy' chyba zapomnieli, ze wlascielii tej strony przede wszystkim obchodzi ilosc osob wchodzacych na stronke, bo z tego jest kasa.
Właścicielem jest osoba z redakcji, pieniądze przeznaczamy w całości na funkcjonowanie serwisu.
maestro@ pisze:Tak bedziecie kazda ciekawa dyskusje ucinac i czyscic wszystko co sie da(cenzura jak PRC), to sie skonczy misja wielkich "humanistów" pokroju obecnych redaktorzyn i pozostanie udzielanie sie i adminowanie jedynie na nk.pl i facebooku, jak co niektorzy dotychczas robili.
Nie porównuj sytuacji do tej w PRC i nie obrażaj ludzi poświęcających swój wolny czas na to, żeby inni mieli dostęp do informacji w ich ojczystym języku.

ODPOWIEDZ