Propozycje

Co zmienić, a co poprawić?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milan1899ac
Juvenil

Propozycje

Post autor: milan1899ac » 21 mar 2008, 19:09

W tym temacie, piszemy propozycje/zmiany odnośnie forum.

Ja zacznę:

Jak wiemy forum ostatnio przeżywa kryzys. Proponuję jednak 'dać' komuś moderatora, tzn, na forum jest mnóstwo nie potrzebnych tematów i postów, redakcja, nie ma czasu jej kasować, ponieważ zajmuje się głównie stroną vcf.pl. Nowy moderator mógłby zająć się forum, jeśli do takiego czegoś dojdzie, to najlepszym kandydatem byłby użytkownik ''Pincz'', który często przebywa na forum, jego wypowiedzi są dobrej jakości (godne moderatora). To tylko propozycja.
Milan Valencia Korona

pincz
Canterano

Re: Propozycje.

Post autor: pincz » 21 mar 2008, 19:56

Oczami wyobraźni (a raczej uszami) słyszę śmiech Ulesława i reszty redakcji.

Mi się wydaje, że kryzys leży tutaj bardziej w kwestii aktywności użytkowników a na to:
1. Moderator nie pomoże.
2. Nikt nie ma wpływu.
Jeżeli coś już można zrobić to zachęcić innych do dyskusji poprzez nowe tematy bądź rozwinięcie wątków w innych tematach co jednak może być uważane za spam (jeśli będzie to robione na siłę czyli posty bez jakichś głębszych przemyśleń, tez, własnych opinii itp.).

Jestem zdania, że nie warto robić roszad w szeregach administracji ponieważ wszystko działa jak trzeba. Może nie widać aktywności moderatorów ale to dlatego, że po prostu mało mają do roboty ;).

Awatar użytkownika
Mruwek
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Mruwek » 22 mar 2008, 11:56

Zgadzam się z pinczem, po prostu przyszedł trudny czas na fora w internecie w ogóle. "Młodzi internauci" często gęsto nie rozumieją ich specyfiki i zachłystują się raczej wszelkiego rodzaju serwisami społecznościowymi. Pozostaje nam trwać i podtrzymywać forum przy życiu. Co do zmian, to osobiście w najbliższym czasie zmienimy skórkę na bardziej Valenciańską. Powinno to być zrobione już dawno, ale parę rzeczy się na siebie nałożyło i nie mogłem tego pociąć.
"Were you gonna die alone?"

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 12 sie 2009, 15:55

Ja proponowałbym aby po każdym meczu użytkownicy wypowiadali się na temat meczu tutaj na forum a nie na głównej stronie i te forum jakoś by działało bo na razie rzadko ktoś tu się wypowiada,proszę was o to bo napisałbym to na głównej ale nie mogę się zalogować (coś nie tak z moim komputerem :/) Widziałbym również taki dział jak Kadra w którym każdy zawodnik miałby osobny temat,i użytkownicy wypowiadali by się na temat danego gracza,na dodatek byłoby ładnie i przejrzyście :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Nevan
Redaktor

Post autor: Nevan » 12 sie 2009, 16:20

I tu się zgadzam. Na stronie zawsze robi się za przeproszeniem: burdel, pod newsami. Tylko trzeba by było założyć odpowiedni temat.

Awatar użytkownika
chazz
Juvenil

Post autor: chazz » 12 sie 2009, 16:34

Również jestem za. W końcu funkcja komentowania służy do komentowania newsa, a nie wypowiadania się o czymkolwiek...

Qba1000000
Juvenil
Kontakt:

Post autor: Qba1000000 » 12 sie 2009, 17:59

No to Panowie, trzeba zrobic ten pierwszy krok i zakładac nowe tematy i angazowac sie w tok postów. Ja np wiele rzeczy skomentowałbym ale własnie nie pod newsem tylko tu, na Forum. Powodzenia :D

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 12 sie 2009, 18:05

Właśnie o to chodzi żeby jak najwięcej użytkowników się wypowiadało tutaj,bo takie gadanie o wszystkim pod newsami jest bez sensu - a od tego służy forum :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 24 paź 2009, 16:33

A więc co do Forum mam pewne propozycję:
1.Na stronie głównej z forum stworzyć dział Kadra (tak jak dział Mecze,Transfery itd.) w którym każdy zawodnik Valencii + trener miałby osobny temat w którym każdy wypowiadał się na temat danego zawodnika,czy to po meczu czy w czasie spekulacji transferowych itd.
2. Stworzyć również dział o naszych Byłych piłkarzach i trenerach w którym tak jak wyżej każdy z osobna miałby stworzony osobny temat
3.Przede wszystkim usunąć niepotrzebne tematy które zaśmiecają Forum

Mam nadzieję że któryś z moderatorów okaże się łaskawy i stworzy takie działy. O tworzenie tematów nie ma co się obawiać ponieważ ja mogę się zabrać za to,chodzi mi tylko o stworzenie danych działów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 06 lis 2009, 16:45

Przygotowałem jakiś czas temu pewien "plan" naszego FORUM,po przedstawieniu go Dzidkowi i Sebolowi nie otrzymałem żadnej odpowiedzi,nie wiem według mnie to nie jest aż tak straszne :lol:,nie wiem do kogo to się zwrócić więc piszę tutaj,stwierdzam że mamy niezły bałagan na forum i byle kto jak chce zapytać o coś zakłada nowy temat,a więc przedstawiam listę tematów które są (moim zdaniem) do usunięcia:
1.Z działu "Mecze":
-"Wyjazd do Pragi - grupa północna"
-Wyjazd do Pragi - kupno biletów
-Wyjazd do Pragi - grupa "krakowsko-katowicka"
-Wyjazd do Pragi - grupa "lubelska"
-Wyjazd do Pragi - grupa "warszawska"
-Wyjazd na mecz.
-Wyjazd do Pragi - grupa kielecka.

Tutaj powinno się dyskutować o meczach Valencii,a wyżej wymienione przeze mnie powinny być przeniesione gdzie indziej i wklejone do odpowiedniego działu i tematu

2.Z działu "Transfery"
-Letnie okienko transferowe 2009..
-a reszta tematów które są zablokowane też usunąć (w ogóle w jaki sposób to działa,że temat jest zablokowany ale wciąż jest na forum ?? Trochę bez sensu :P )

3.Z działu "Klub"
-Nowy Stadion - Zmienić nazwę na: Nuevo Mestalla
-Kontrakty i inne Finanse - Zmienić nazwę na: Finanse klubu
-Powrót Soriano - Zmienić nazwę na: Vicente Soriano (to będzie temat w którym dyskusja będzie ogólnie dotyczyć pana Soriano)
-Kappa - Zmienić nazwę na: Sponsor Valencii (można by nawet zrobić sondę kto powinien być sponsorem Valencii itd.)
-Joaquin Crack czy poCracka? - Zmienić nazwę na: Joaquín Sánchez
-Dodatkowa emisja akcji - Usunąć (temat kompletnie niepotrzebny który dotyczny Finansów klubu a taki temat (mam nadzieję) będzie istnieć ("Finanse klubu")
-Kryzys w klubie - Usunąc (to samo co wyżej)
-Współpraca Lecha z Valencią - Usunąć (kolejny temat nie dążący do niczego)
-Budowa nowego oblicza Ches - Usunąć (temat stary,kompletnie nie nadaje się do odświeżania)
-Flores - dobry? zły? brzydki? - Usunąć (jak wiadomo pana Floresa nie ma już w Valencii sporo czasu więć albo Usunąć albo przenieść (wspomne o tym na końcu mojej wiadomośći) Działu "Byli Valencianistas" i zniemić nazwę na: Quique Sanchez Flores
-CARBONI czy FLORES ? - Usunąć (stary temat nie nadawająćy się do użytku)
-Podsumowanie sezonu w Valencii - Usunąć (tak jak wyżej)
-Carboni co forse trwoni. - Usunąć (Tak jak wyżej)

4.Z działu "Kibice"
-Kalendarz Pretemporada 2009/2010 - Usunąć (temat nie nadawający do użycia)
-Jak dostać się na mecz Valencii? - Usunąć
-Stroje na sezon 08/09 - Odblokować i zmienić nazwę na: "Koszulka Valencii" temat w którym użytkownicy dyskutowali by na temat koszulek Valencii itd.

5.Z działu "Piłka nożna na świecie"
-Kontuzja Wasilewskiego... - Usunąć (temat niepotrzebny,jest dział "Reprezentacja Polski")
-Wyniki środowych spotkań. - Usunąć (temat kompletnie bez sensu)
-Wyniki wtorkowych meczy - (tak jak wyżej)
-Euro 2008 - Usunąć (było mineło)
-Naturalizowani reprezentanci - Usunąć (kolejny niepotrzebny temat, jest dział "Reprezentacja Polski")
-Wydarzenia w innych ligach - Usunąć (ponieważ robi się niezły burdel jak post pod postem czyta się o innej lidze a tak jest/będzie dany temat o danej lidzę i problem z głowy)
-Najlepsze derby i największy klasyk w Europie i świecie - Usunąć (temat niepotrzebny)
-Kto będzie następnym laureatem France Football i Fifa ?????? - Zmienić nazwę na: Złota piłka (i tam będzie się dyskutować o tym kto powinien ją dostać itd. itd.)
-Ulubiona jedenastka - Usunąć/Przenieść (temat pasuje do działu Hyde Park)
-Polscy golkeeperzy - Usunąć (temat bez żadnej szansy na odświeżenie i trochę bez sensu)
-Drim Tim piłkarzy, którzy zakończyli karierę. - Usunąć (totalnie bez sensu,na dodatek jeszcze ta pisownia)

6.Z działu "Primera Division"
-Godziny 1 Kolejki - Usunąć (bez sensu,jak coś to jest dział "sytuacja w PD" i tam powinno się o takie rzeczy pytać)
-Barcelona - Zmienić nazwę na: FC Barcelona
-Król Strzelców - Usunąć (mogę założyć temat "Trofeo Pichichi" z nową sondą bo tamta jest trochę stara jak cały temat)

7.Z działu "Multimedia"
-Tapetki - Zmienić nazwę na: "Zdjęcia,tapety,itp."
-Szukam bramek z el.mś 5.09 - Usunąć (kompletnie bez sensu założony temat)
-Hymn Valencii - Usunąć

I to wszystko,wiem może sobie myślicie teraz,kurdę porąbało go czy co ?? Ale te tematy są na prawdę niepotrzebne i nie robią nic a tylko zaśmiecają forum,nie ma obaw co do nowych tematów które mam zamiar założyć (bo może są podejżenia że jak tematy zostaną usunięte to zostanie czystka na forum :P ) Mam wiele pomysłów ale przede wszystkim ład i porządek,tego czego nie ma w klubie (do czasy mam nadzieję),niech mamy my przynajmniej na forum i bardzo proszę aby ktoś wykonał moją prośbę. Aha i wcześniej wspomniałem i dziale o Byłych piłkarzach i trenerach,chciałbym aby właśnie coś takiego stworzono i tu też moja prośba,proszę tylko o dział,tematami zajmę się osobiście :D
A co do takich marginesowych uwag,można by było dać większe avatary (140x140) ponieważ obecne są trochę za małe,a tak z większymi obrazkami wyglądało by ładniej. Następna sprawa można by było wprowadzić "Rangi" tzn. one już są,wiem,ale chodzi mi o danie pod rangą takie małe czarno białe herby Valencii (nie wiem 5 albo 6 zważywszy ile jest rang to wtedy po każdym wzroście rangi kolejny herb Valencii zostaje normalnie wzbogacony w prawdziwe kolory herbu - myślę że dzięki temu właśnie forum nabierze blasku i przyciągnie tutaj nowych użytkowników,ponieważ na stronie głównej jest ich wielu którzy często zaśmiecają tematy pisząc o zupełnie czymś innym. To jest moja prośba liczę na zrealizowanie jej :D Bądź na szybką odpowiedź :D
Pozdrawiam,AMUNT
Obrazek

Awatar użytkownika
TheNatoorath
Juvenil

Post autor: TheNatoorath » 18 sty 2010, 15:42

W komentarzach do meczu z Villarreal tyle wiadomości, że aż mi zaświtał pewien pomysł. A jakby tak wykopać możliwość komentowania newsów na stronie, a przenieść funkcję na forum? Już wyjaśniam:

Uno - usunięcie komentarzy ze strony ułatwia pracę moderacji. Wraz z tworzeniem newsa tworzycie temacik na forum (niekoniecznie w dotychczasowym dziale, tj. np. w "Meczach", tylko w specjalnie przeznaczonym do tego celu dziale "Newsy"). Na stronie przyklejacie odnośnik do tematu w newsie (w treści - żeby nie kombinować z CMSem strony). Kto zainteresowany hopnie sobie do tematu, napisze co chce. Moderatorzy (tudzież redaktorzy - oby żyli wiecznie) wyżywają się wtedy na dowolnych postach - kasując je, dodając swoje uwagi (funkcja edytuj - brak na stronie) lub wykopując offtopy do innych topiców (funkcja przenieś - brak na stronie). Mogą też cpyknąć autorowi offtopa warnika, żeby się trochę uspokoił (zakładam, że phpBB3 ma funkcję stopniowania warnów... Jak nie ma to plugin jakiś się powinien znaleźć ^^).

Dos - zmniejszy to "bajzel", przez który trzeba się przekopywać. Na stronie ok. 1 na 3 komentarze mają coś wspólnego z newsem, do którego są napisane.

Tres - ożywienie forum. Myślę, że takie lekkie "przymuszenie" userów do zaglądania na forum poprawi jego aktywność... Na razie jest ona dosyć ograniczona.

PS Domagam się funkcji wygaszania postów. Czasem sam bym chętnie sypnął offtopem, a tu nie mogę go wygasić, narażając się na złość Moderatorów (oby żyli wiecznie).

PS2 Pod newsem związanym z meczem komentarzy jest ponad 70. Dla porównania w temacie o meczu - 7 postów ^^.

PS3 W odniesieniu do pomysłu Fuha napisanego w komentarzach do meczu - ShoutBox byłby genialnym pomysłem - wiadomość zawsze czeka na kogoś kto odpowie (dlatego lepszy od IRCa pod tym względem), a nie zaśmieca forum/strony.

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 18 sty 2010, 16:21

TheNatoorath pisze:W komentarzach do meczu z Villarreal tyle wiadomości, że aż mi zaświtał pewien pomysł. A jakby tak wykopać możliwość komentowania newsów na stronie, a przenieść funkcję na forum?
Coś takiego http://www.acmilan.pl/ ??

TheNatoorath pisze:PS Domagam się funkcji wygaszania postów. Czasem sam bym chętnie sypnął offtopem, a tu nie mogę go wygasić, narażając się na złość Moderatorów (oby żyli wiecznie).
Możesz przecież usunąć swój post na Forum

TheNatoorath pisze:PS3 W odniesieniu do pomysłu Fuha napisanego w komentarzach do meczu - ShoutBox byłby genialnym pomysłem - wiadomość zawsze czeka na kogoś kto odpowie (dlatego lepszy od IRCa pod tym względem), a nie zaśmieca forum/strony.
Dokładnie,poza tym IRC strasznie muli kompa (przynajmniej mi) i wchodzą tam użytkownicy tylko podczas meczu ! ShoutBox na stronie byłby fajnym rozwiązaniem ; ))
Obrazek

Awatar użytkownika
TheNatoorath
Juvenil

Post autor: TheNatoorath » 18 sty 2010, 17:09

Co do komentowania - nie do końca to co na stronie milanu. Chodzi dokładnie o coś takiego http://www.silkroadonline.com.pl/news.php (strona nie-sportowa, ale dobrze oddaje o co biega... Na głównej stronie news, w każdym newsie odnośnik "komentuj", który po kliknięciu odsyła do odpowiedniego tematu na forum i tam można pospamować ^^).

A co do wygaszania - niby mogę usunąć, ale i tak zbiorę wcześniej "joba" od reszty, a tak gdy będzie widać "do wygaśnięcia pozostało xx:xx:xx", to ludzie się jacyś spokojniejsi stają ^^.

velk
Canterano

Post autor: velk » 13 kwie 2010, 10:18

Pomysł na pewno ciekawy ale wtedy by należało połączyć w jakiś sposób konta z forum z kontami ze strony głównej. W innym wypadku konta ze strony głównej byłyby tylko po to, żeby głosować w sondach. Połączenie kont miałoby jeszcze formę czysto przyśpieszającą. Jak wiecie wiele programów np Antywirusowych czyści pliki cookies, co powoduje, że trzeba się ponownie logować wszędzie. Jedno konto by ułatwiło sprawę ;) . Kwestią do rozwiązania pozostaje czy prowadzącym stronę oraz forum chciałoby się poświęcić trochę czasu na tą fuzję, w końcu nikt im za to nie płaci.
Amunt Ches!

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 18 kwie 2010, 18:35

Mam takie pytanie,czy w czasie wstawiana linku z filmikiem z youtuba da radę tak zrobić żeby zamiast linku wyskakiwało tylko okienko z youtuba na forum,widziałem to gdzieś na innym forum,bodajże Realu :think: I powiem szczerze że jest to fajny pomysł bo nie trzeba klikać w link który odsyła do jutuba tylko od razu włącza się filmik :question: Czy da radę takie coś zrobić na naszym forum ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 18 kwie 2010, 18:59

<object width="640" height="385"><param name="movie" value=" name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

To jest kod na umieszczenie filmiku na stronie , więc raczej nie działa :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

velk
Canterano

Post autor: velk » 19 kwie 2010, 17:43

Możliwe, że jest nie włączone w opcjach forum. Admin musiałby zajrzeć :D
Amunt Ches!

Awatar użytkownika
Dzidek
Redaktor honorowy

Post autor: Dzidek » 02 maja 2010, 23:13

[youtube][/youtube]

Proszę bardzo. :beer:

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 03 maja 2010, 11:40

Dziękować :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
los ches
Jugador del Primer Equipo

Post autor: los ches » 03 maja 2010, 17:54

Dzidek wywalony avatar !!! :ok: A Albiol być może sobie odpoczne na ławce z Mallorca.

ODPOWIEDZ