MŚ 2014 [zbiorczy]

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dzidek
Redaktor honorowy

MŚ 2014 [zbiorczy]

Post autor: Dzidek » 27 lut 2013, 15:36

http://www.telegraph.co.uk/sport/footba ... d-Cup.html
Goalline technology will be used at the World Cup in Brazil next year and could be introduced in the Premier League as early as next season.
Zapowiada się, że kontrowersyjnych sytuacji będzie coraz mniej, nareszcie! Sądzicie, że na następne mistrzostwa zawita jakiś system powtórek z nagrań u sędziów technicznych lub kontrola elektroniczna zawodników celem dokładnego sprawdzenia spalonych? Czy jednak będziemy skazani na żałosne porównywanie (info)grafik a'la te z Marci i innych?

Przy okazji, otwieramy wątek dotyczący przyszłorocznych mistrzostw.

Awatar użytkownika
Nevan
Redaktor

MŚ 2014

Post autor: Nevan » 27 lut 2013, 16:15

Dzidek pisze:http://www.telegraph.co.uk/sport/footba ... d-Cup.html
Goalline technology will be used at the World Cup in Brazil next year and could be introduced in the Premier League as early as next season.
Gdzieś czytałem/słyszałem, że margines błędu przy tej technologii wynosi 3 cm. Niby niewiele, ale bramki Ukrainy* z Angolami by nie wychwyciło. Zresztą, wszystkie te quasi-rewolucje zdają się być robione tylko po to, żeby się kibice odczepili i przestali molestować o powtórki. A bez powtórek te wszystkie nowości są niewiele warte; nawet tych pomeczowych. A po meczu tez można karać. Przykład Luiza Adriano, którego zawiesili za strzelenie bramki.

Bo przecież już sędziowie za bramkami mieli być hiper pomocni, a okazuje się, że goście rzadko kiedy podejmują jakiekolwiek decyzje i częściej statystują, zamiast rzeczywiście pomagać. Jedyny pożytek taki, że zawodnicy starają się nie przesadzać, bo wiedzą, że są obserwowani z dodatkowej strony.

*[BBvideo 560,320][/BBvideo]

dexter
El Crack del Equipo

MŚ 2014

Post autor: dexter » 27 lut 2013, 18:07

Fifa pod naciskiem musiała się ugiąć. Nie jestem fanem wprowadzania do piłki tego typu nowości technologicznych,ale jak widać są one potrzebne,skoro sędziowie,nawet w większej ilości sobie nie radzą. Jestem za tym aby poprawić szkolenie sędziów,co ostatnimi latami kuleje i mamy coraz mniej profesjonalnych i trzymających poziom sędziów. Były już różne pomysły,z dwoma sędziami głównej,sędziami za bramką i jak widać żaden z tych pomysłów nie odniósł większego rezultatu. Jeśli ten system ma margines 3cm to nie jest to jakiś szał,bo technologia używana w tenisie jest o wiele bardziej precyzyjna. Musieli by to poprawić. Na pewno przed mistrzostwami ten system musi być sprawdzony.

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

MŚ 2014

Post autor: VdV23 » 16 paź 2013, 12:57

Ależ to może być świetny mundial.Tak świetnie obsadzonych drużyn dawno nie było...

Z Europy awansowali ;Belgia,Włochy,Niemcy,Holandia,Szwajcaria,Rosja,Bośnia i Hercegowina,Anglia,Hiszpania.

Z Ameryki Płd; Brazylia,Argentyna,Kolumbia,Chile,Ekwador.

Z Azji; Australia,Japonia,Korea Płd,Iran.

Z Ameryki Płn,Środkowej i Karaibów; USA,Kostaryka,Honduras.

Z Afryki; ?

Z Oceanii; ?

Ponadto awansować mogą jeszcze ; Urugwaj,Meksyk,Francja,Portugalia,Szwecja,Chorwacja,Ukraina...

Gdyby tak ustawili mądrze pary barażowe w Europie obsada mundialu byłaby zacna :popcorn: :yahoo:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

MŚ 2014

Post autor: VdV23 » 07 gru 2013, 10:46

I jak podobają się Wam grupy ?

Obrazek

Jak dla mnie ;

A: Brazylia,Chorwacja,
B:Holandia,Hiszpania,
C:Kolumbia,WKS,
D:Włochy,Urugwaj,
E:Francja,Szwajcaria,
F:Argentyna, BiH,
G:Niemcy,Portugalia,
H:Belgia,Rosja.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nevan
Redaktor

MŚ 2014

Post autor: Nevan » 07 gru 2013, 12:10

Osobiście jestem nieco rozczarowany losowaniem, ale jeśli sięgnąć pamięcią na Mundialu chyba nigdy nie było szczególnie ciężkich grup. Taki już urok Mistrzostw Świata, gdzie w jednej grupie mierzą się takie potęgi jak Honduras i Ekwador.

W zgadywanie kto wyjdzie z grupy nie będę się bawił, mam tylko nadzieję, że tym razem całe rozgrywki zwycięży ktoś niepozorny. Nie chcę i nie wierzę, żeby Hiszpanie obronili tytuł, Włosi od kiedy pamiętam na Mundialach grają chimerycznie; po ostatniej wpadce pewnie teraz dojdą do finału, ale liczę, że nie wyjdą z, bądź co bądź, ciężkiej grupy. Holendrzy mogą mieć cholernie ciężką drabinkę, a Anglicy i Francuzi są raczej mierni. Z wszystkich piłkarskich potęg daję największe szansę Niemcom, później gospodarzom, jeszcze później Argentyńczykom, choć ani jednych, ani drugich nie zamierzam wspierać.

Chciałbym, żeby wygrała Portugalia, nie obraziłbym się na Belgów, a i Kolumbijczyków i Urugwajczyków przyjąłbym z radością, ale obawiam się, że żaden z tych zespołów nawet nie zaskoczy. Taki już urok Mistrzostw Świata.

Awatar użytkownika
KempesVCF
Redaktor
Kontakt:

MŚ 2014

Post autor: KempesVCF » 07 gru 2013, 19:14

VdV23 pisze: Jak dla mnie ;

A: Brazylia,Chorwacja,
B:Holandia,Hiszpania,
C:Kolumbia,WKS,
D:Włochy,Urugwaj,
E:Francja,Szwajcaria,
F:Argentyna, BiH,
G:Niemcy,Portugalia,
H:Belgia,Rosja.
Typuję dokładnie tak samo :beer:

szelos
Pichichi

MŚ 2014

Post autor: szelos » 07 gru 2013, 20:01

To ja też pobawię się w typy :question:

A: Brazylia, Chorwacja,
B: Hiszpania, Holandia,
C: Kolumbia, Grecja,
D: Urugwaj, Włochy,
E: Francja, Szwajcaria,
F: Argentyna, Bośnia,
G: Niemcy, Ghana,
H: Belgia, Rosja.

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

MŚ 2014

Post autor: Kily » 08 gru 2013, 13:12

Jedyna kompletna grupa to Niemcy - Portugalia - Ghana - USA.
Reszta nie. Najlepsza trójka to Hiszpania - Holandia - Chile.
A nazwami Urugwaj - Włochy - Anglia. Cieszy prosta grupa Belgii, Kolumbii i Bośni.
Bośnia dwukrotnie ostatnio przegrywała baraże przez frajerstwo portugalskich gwiazd, teraz wystarczy pokonać Nigerię
Nevan pisze:w jednej grupie mierzą się takie potęgi jak Honduras i Ekwador
jeśli grupę uzupełniają kraje Platiniego i Blattera to nie ma co się dziwić (w ogóle grupy turniejowe i kwalifikacyjne Szwajcarów w ostatnich latach to parodia) :wink:
Nevan pisze:Holendrzy mogą mieć cholernie ciężką drabinkę, a Anglicy i Francuzi są raczej mierni.
Nie zdziwię się jeśli Holandia nie wyjdzie z grupy, chociaż chciałbym żeby awansowali i pomarańczowi i Chile.
Co do pozostałej dwójki to z Francją się nie zgodzę.
Widziałem mecz z Ukrainą i potrafili niesamowicie przykręcić śrubę, może ze 2-3 zespoły by odwróciły z 0-2 na 3-0 w rewanżu z tak zorganizowaną w obronie drużyną. Zagrali wyjątkowo z pasją, we Francji najważniejsza jest atmosfera a raczej długoletni jej brak.
Anglia chyba nie awansuje chyba że w stylu klasycznym czyli po jakimś wałku jak z Trynidadem czy Ukrainą.
Nevan pisze:Chciałbym, żeby wygrała Portugalia, nie obraziłbym się na Belgów, a i Kolumbijczyków i Urugwajczyków przyjąłbym z radością, ale obawiam się, że żaden z tych zespołów nawet nie zaskoczy.
Dokładnie to samo mogę napisać. Tyle że tylko Urugwaj z pozostałych jest klasową reprezentacją, Kolumbia i Belgia nie mają doświadczenia i mogą być jedynie czarnym koniem, co będzie trudne. Ja na niespodziankę liczyłem przez 2 mundiale w wykonaniu WKS z wypasionym składem to ciągle trafiali do grup śmierci.
Forca Portugal !
GUAITA VETE YA !

dexter
El Crack del Equipo

MŚ 2014

Post autor: dexter » 09 gru 2013, 11:23

Grupy w miarę wyrównane i mimo zawiłego losowania,jakoś to wyszło. Faworyci grup są oczywiści,niespodzianek być nie powinno,choć to MŚ i wszystko może się zdarzyć. Hiszpania będzie miała bardzo ciężko obronić tytuł,z resztą jak każda drużyna z Europy. Brazylia ma młody skład,który ma wielki potencjał,ale nie wiadomo czy nie zje ich presja. Portugalia mimo wyśmienitej formy Ronaldo,też nie jest faworytem,brakuje jej napastnika i porządnych zmienników. Jedyną drużyną,która może coś zawojować są Niemcy. Wielki faworyt jak dla mnie,ale i tak będę dopingował Hiszpanów i Argeńtyńczyków. Vamos!

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

MŚ 2014

Post autor: Kily » 10 gru 2013, 02:04

Zdziwię się jeśli tytuł zdobędzie ktoś
spoza czwórki Hiszpania (oby nie, basta ya !), Niemcy, Brazylia, Portugalia.
Jakieś szansę dałbym jeszcze Argentynie, Urugwajowi, Włochom i Francji ale niewielkie.
Kiedyś to były turnieje, teraz najlepsze ligi skupiły najlepszych grajków,
co wielu mniej zamożnym krajom utrudnia zgranie.
Nie ma szans żeby medal zdobyła taka Szwecja czy Rumunia z USA 94
czy nawet Turcja z Korei.
Belgia prawdopodobnie ma najlepsza kadrę w historii, ale takich przypadków więcej nie ma.
dexter pisze: Brazylia ma młody skład,który ma wielki potencjał,ale nie wiadomo czy nie zje ich presja. Portugalia mimo wyśmienitej formy Ronaldo,też nie jest faworytem,brakuje jej napastnika i porządnych zmienników.
O Brazylię to się boję w kontekście sędziowania, presja to dopiero będzie na arbitrach. Co do Portugalii to napastnikiem odpowiedzialnym za gole jest właśnie CR, a rola Almeidy czy Postigi to pracować dla drużyny. Przy braku kontuzji na mundialu zmienników nie potrzebujesz, Portugalczycy odpadali ostatnio dopiero z Hiszpanią i to po karnych, największy komfort mają Niemcy.
GUAITA VETE YA !

Wolf
Juvenil

MŚ 2014

Post autor: Wolf » 01 sty 2014, 14:53

Co do komfortu Niemców to można dyskutować. W sumie od 2008 mówi się u Nich, że mają kadra, która wygra, czy to ME czy MŚ, a zawsze im czegoś brakuje w końcowym etapie. Myślę, że można spokojnie zakładać, że do półfinałów dojdą a co będzie dalej to zobaczymy.

W aspekcie sędziowania i Brazylii to obawiam powtórki z 2002 roku i sędziowania w meczach Korei Południowej.

Mimo wszystko największym faworytem jest Brazylia. Trzeba pamiętać, że 2010 rok to był pierwszy raz kiedy drużyna europejska zdobyła tytuł MŚ poza Europą a w Ameryce Południowej nie udało to się europejskiej drużynie nigdy. I ciężko będzie to zmienić akurat w Brazylii, choć pewnie w 100% wykluczyć się tego nie da.

Awatar użytkownika
Dzidek
Redaktor honorowy

MŚ 2014 [zbiorczy]

Post autor: Dzidek » 04 cze 2014, 20:57

Villa zapowiedział zakończenie kariery reprezentacyjnej po mundialu.

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

MŚ 2014 [zbiorczy]

Post autor: VdV23 » 09 cze 2014, 07:39

Szkoda.Ale po transferze do MLS było wiadome, że w kadrze już długo nie zabawi.Chociaż do Euro 2016 mógłby pograć :oops:

Mundial tuż tuż :yahoo: Szkoda ,że przez kontuzje zabraknie tylu świetnych graczy... :sad:
Obrazek
Obrazek

Winiewicz
Juvenil

MŚ 2014 [zbiorczy]

Post autor: Winiewicz » 02 maja 2016, 17:59

takie zycie :beggin:

juniker
Juvenil
Kontakt:

MŚ 2014 [zbiorczy]

Post autor: juniker » 14 cze 2016, 14:40