Siatkówka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BartekVCF7
Redaktor

Siatkówka

Post autor: BartekVCF7 » 07 maja 2013, 19:48

kubastepniak22 pisze:Apropos Resovi nie kumam i polityki do atakujących. Wcześniej Grozera oddali teraz bartmana, a za rok pewnie Konarskiego
Z Grozerem długa historia...mówiąc w dużym skrócie; Rosjanie byli pierwsi, Rosjanie więcej zapłacili. Co do Bartmana to chciał za dużo pieniędzy co publicznie przyznał w TV Prezes Górski. Ja tutaj trochę Zbyszka nie rozumiem. Bartman rokrocznie zmienia kluby...

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Siatkówka

Post autor: VdV23 » 08 maja 2013, 06:17

BartekVCF7 pisze:Transmitują też w TVP Sport, jednakże chyba wybiorę Rai :beer:
Do tej pory sam oglądałem na TVP Sport ale jak spojrzałem ostatnio na program to pisało ,że będzie mundial w hokeju i myślałem ,że może nie być...ale co tam, będzie czy nie to i tak zostaje Rai :beer: A ja za Piacenzą bo (Simon <3 ) :eheh:
BartekVCF7 pisze:Ja tutaj trochę Zbyszka nie rozumiem. Bartman rokrocznie zmienia kluby...
A mi się tam podoba ,że taki nieobliczalny jest i nie wiadomo gdzie zagra :question: Sądzę ,że za jakiś czas może zakotwiczyć w Brazylii albo Korei Płd skąd już przed poprzednim sezonem miał oferty :popcorn:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Siatkówka

Post autor: VdV23 » 12 maja 2013, 19:13

Świetny mecz dziś o scudetto w Italii ;)5 setowa huśtawka nastrojów...niestety porażka Piacenzy :cry: Stoychev odesłany na trybuny w pewnym momencie...pierwszy raz widziałem coś takiego w siatkówce.Simon ekstra zagrał :beer: Kto nie widział niech żałuje..a zaraz retransmisja będzie o 21:05 na tvp sport bo hokej był wcześniej na żywo :beer:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekVCF7
Redaktor

Siatkówka

Post autor: BartekVCF7 » 13 maja 2013, 21:01

Oglądałem! Kapitalny mecz, szkoda Copry... ale mają LM, to i tak dużo. W końcu w tej zabraknie Lube i Cuneo.

PS. Conte oficjalnie w Skrze ;/

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Siatkówka

Post autor: VdV23 » 14 maja 2013, 08:13

Conte, Conte...ale mnie ciekawi jak sprawi się ten eksperyment z Falascą w roli coacha ;D Duże ryzyko podjęli działacze Skry :think:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Siatkówka

Post autor: VdV23 » 20 maja 2013, 09:02

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekVCF7
Redaktor

Siatkówka

Post autor: BartekVCF7 » 21 maja 2013, 22:21

To jakiś śmiech na sali...że niby na 4 lata? Jeśli tak, to po chłopaku :(

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Siatkówka

Post autor: VdV23 » 06 cze 2013, 18:51

Nareszcie...startują dwie mocniejsze grupy LŚ :beer: Już jutro nasi z Canarinhos i wracają kubańskie noce z Hawany (choć to akurat już w sobotę o 2:40)- akurat po hitowym spotkaniu w el.MŚ w Ameryce Południowej :yahoo:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekVCF7
Redaktor

Siatkówka

Post autor: BartekVCF7 » 10 cze 2013, 13:50

Niestety Kuba w tym roku powalczy najwyżej o 5 miejsce w grupie z Iranem, choć i o to będzie trudno. Ewidentnie widać brak Leona, Diaza... Szkoda, ale w tym roku nie należy traktować ich jako faworyta, a to w końcu wicemistrz świata...

Natomiast Polacy zaczęli od dwóch porażek. Trochę źle to wygląda, bo patrząc na Bułgarów to grają o wiele lepiej i po pierwszej kolejce mają 5 punktów, choć powinni mieć ich 6. Zdobyli je na Francji, będą lepszymi od gospodarzy w niemal każdym elemencie gry. Jeśli Polacy chcą się liczyć to za dwa tygodnie musza ograć właśnie trójkolorowych dwukrotnie.

Poza tym USA totalnie odmieniło skład (Grunt, że jest Lotman :question:) . Raczej nie będą się liczyć w walce o awans. To trochę podobny przypadek jak Kuba, ale różnica polega na tym, że Stany nie grają nastolatkami.

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Siatkówka

Post autor: VdV23 » 10 cze 2013, 14:45

BartekVCF7 pisze:Niestety Kuba w tym roku powalczy najwyżej o 5 miejsce w grupie z Iranem, choć i o to będzie trudno. Ewidentnie widać brak Leona, Diaza... Szkoda, ale w tym roku nie należy traktować ich jako faworyta, a to w końcu wicemistrz świata...

Dokładnie...aż smutno oglądać :cry: No i jeszcze nie ma Bella , który gra teraz w Galatasaray. Ale jak na tylu nastolatków grają dobrze...nie ma się co dziwić ,że w juniorskich imprezach zdobywają tyle tytułów...a jakie już muskulatury mają wyrobione...jak się popatrzy na europejskich 20-latków to Ci Kubańscy wyglądają jak weterani.Za 2-3 lata jak utrzymają ten skład znów będą groźni jak się otrzaskają...

Nasi słabo choć w 2 meczu już lepiej...powinien zdjąć czasami Bartmana jak knoci akcje za akcją...Nowakowski też jakoś mnie nie przekonuje...wolę Grzesiu Kosoka. A i Igła to jednak Igła...Zatorskiemu jeszcze dużo brakuje.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KempesVCF
Redaktor
Kontakt:

Siatkówka

Post autor: KempesVCF » 10 cze 2013, 19:46

Zatorski ma świetne przyjecie, ale nie było w tych meczach prawie obron. Myślę, że kilka piłek więcej można było uratować. Szkoda fatalnego pierwszego meczu, drugi powiedzmy że był niezły.

Awatar użytkownika
BartekVCF7
Redaktor

Siatkówka

Post autor: BartekVCF7 » 11 lip 2013, 21:35

Dawno nie pisaliśmy tutaj :wink:. Przed Polakami mecze o awans z Bułgarami. Trudno będzie, nie ma co ukrywać. Bułgarska publiczność może zrobić swoje, nie wiem jak Polacy sprawdzą się na wyjeździe. Spotkania z Argentyną i USA wydarli, ale mam swoją teorię, że tutaj odegrał fakt gospodarza. W Warnie może być różnie.

Plusem jest na pewno fakt, iż Bułgarzy po bardzo dobrym początku trochę spuścili. Oglądałem ich wszystkie pojedynki w LŚ i trzeba przyznać, że w Brazylii już sił na tyle nie było by zdobyć punkty. Inna sprawa, że pomimo bardzo dobrej gry powinni mieć co najmniej punkt mniej w tabeli - jak ktoś widział drugi mecz z Argentyną (3:1) to wie jaki przekręt roku zrobili sędziowie w IV secie.

Trzeba uważać szczególnie na środek. To, że kontuzji przed tym sezonem doznali Todorov i Nikolay Nikolov (stali partnerzy Yosifova) nie oznacza, iż ich jakość się pogorszyła. Wspomniany Yosifov to już top10 a świecie, a wspierający go Gotsev jest również niezły.

Kluczem do sukcesu może być zagrywka. Najsłabszy punkt Bułgarów w przyjęciu to Skrimov. Wprawdzie mocno obiecujący chłopak, ale z Brazylią parę prostych piłek wpuszczał. Aleksiev też miał swoje kłopoty, ale później często ratował to atakiem. Trochę ma brzuszek, ale kończy ataki. Blok obija jak tylko chce. Natomiast Salparov to pewny punkt drużyny, w przyjęciu ciężko będzie go złamać. W obronie jest niezły, ale na pewno nie broni tak jak chociaż Grebenikov (mecze Francja - Polska).

Szczerze nie wiem co może się zdarzyć. Na pewno będzie gorąco na trybunach. Ja wiem, że może i rzucanie butelkami, zapalniczkami itd. przez kibiców jest brzydkie ale jak tam lubię bałkańską atmosferę na meczach. Już się doczekać nie mogę :ok:

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Siatkówka

Post autor: VdV23 » 12 lip 2013, 09:28

BartekVCF7 pisze:Inna sprawa, że pomimo bardzo dobrej gry powinni mieć co najmniej punkt mniej w tabeli - jak ktoś widział drugi mecz z Argentyną (3:1) to wie jaki przekręt roku zrobili sędziowie w IV secie.
Dokładnie.Orżnęli ich dwa razy... :wee: :wee: :wee:
BartekVCF7 pisze:Aleksiev też miał swoje kłopoty, ale później często ratował to atakiem. Trochę ma brzuszek, ale kończy ataki.
"Odrywa się od ziemi jak jumbo jet " :devil:

Emocje będą ogromne, jak to ostatnio z Bułgarią :question: :question:

Holandia zawaliła awans w ostatnim meczu- polegli z Finlandią...a miałem nadzieję,że to ich zobaczę na turnieju finałowym.A tak awansowała Kanada.

Wygląda też na to ,że Kubańscy działacze powoli zaczynają przeglądać na oczy po blamażu w tej LŚ...jak jadą ich ze wszystkich stron i możliwe ,że wreszcie uda się stworzyć kapitalną reprezentację...http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/3 ... -do-reprez

Leon, ponoć za rok już w Europie :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mucha0029_vcf
Pichichi

Siatkówka

Post autor: mucha0029_vcf » 12 lip 2013, 09:53

Grając z Bułgarami na ich terenie i chcąc ten mecz wygrać, należy pokazać, że jest się zdecydowanie lepszym od gospodarzy, bo w przeciwnym razie, grając na styku Bułgarzy na pewno dostaną kilka "prezentów" od sędziów.

Ciekaw jestem także reakcji bułgarskich kibiców na pojawienie się w hali Polaków. Bo podobno od tego pamiętnego meczu w półfinale LŚ 2011 w Sofii jesteśmy najbardziej znienawidzoną reprezentacją siatkarską w Bułgarii :) Powody? Tutaj są mniej więcej nakreślone:
http://babol.pl/kat,1025465,title,Polsc ... aid=610ee3
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

szelos
Pichichi

Siatkówka

Post autor: szelos » 12 lip 2013, 21:19

Co tutaj dużo mówić, dostaliśmy niezłe lanie od Bułgarów :shock:

Awatar użytkownika
KempesVCF
Redaktor
Kontakt:

Siatkówka

Post autor: KempesVCF » 12 lip 2013, 21:27

Graliśmy jakbyśmy od początku zakładali porażkę. Niby chłopaki byli na boisku, ale...

Awatar użytkownika
mucha0029_vcf
Pichichi

Siatkówka

Post autor: mucha0029_vcf » 13 lip 2013, 09:12

Do stanu 14-16 w I secie byłem spokojny o grę naszych. Grali z zimną głową, spokojnie. Ale znowu przyszedł moment zastoju i nagle się obudziliśmy z dwu- czy trzypunktową stratą do Bułgarów. Potem już tylko byłą egzekucja....

Na moje oko nasz brak na turnieju w Argentynie posłuży nam wyłącznie na dobre. Niech odpoczną chłopaki sobie. Potem się zbierzemy w sierpniu i zaczniemy ostre przygotowania do Euro, które musimy wygrać i możemy wygrać. A Bułgarzy niech tylko czekają do września jak zawitają na naszej ziemi.... Hohoho... :devil:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Siatkówka

Post autor: VdV23 » 13 lip 2013, 10:11

No cóż, graliśmy słabo całą edycję..nie mielibyśmy czego szukać w Argentynie.Ten mecz tylko potwierdził dyspozycję naszych... :whip: Pozostaje mieć nadzieję ,że do ME się otrząsną chłopaki :smile:

Szkoda ,że nie ma dzikich kart w tym sezonie...Iran zasłużył na turniej finałowy :popcorn:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekVCF7
Redaktor

Siatkówka

Post autor: BartekVCF7 » 14 lip 2013, 21:01

Cóż, Polacy dostali lanie... 0:3 i dzień później z 2:0 do 2:3 co poniekąd podsumowało tegoroczną Ligę Światową.

Prawda jest taka, że Polska reprezentacja nie zasłużyła na awans. W Bułgarii walczono o zamazanie fatalnej (bo tak to trzeba nazywać) Ligi Światowej. Wymęczone dwie wygrane z Argentyną, która miała pewny awans, a Weber mieszał inną szóstkę w każdym innym meczu nie są sukcesami. Z USA biało-czerwoni wydarli zwycięstwo, choć równie dobrze mogli zakończyć inaczej. Wtedy robotę zrobiło własne podwórko.

Po pierwszych meczach z Brazylią pisałem, chyba nawet tutaj, że jak Francja nei zostanie pokonana awans jest niemożliwy. I tak się stało, gdyż moim zdaniem właśnie spotkania z Trójkolorowymi zaważyły. Dla małego porównania Bułgarzy zrobili na Francji 5 punktów, Polacy 2. Ale gdybać możemy.

Co do Bułgarów to potwierdzili, ze są w bardzo wysokiej formie. To ca grał Bratoev ze Sokolovem było niesamowite. Cwetana to we czterech w bloku ciężko byłoby go zatrzymać. Drugi z braci Bratoevów, Valentin zrobił dobrą zmianę co jednocześnie potwierdziło, że pierwszy skład przerasta Skrimova. Znów swoją klasę pokazał też Yosifov, a jak widzę jego potencjał to jeszcze nie jest jego szczyt. Eh, chciałbym tak pisać o Polakach i tak się nimi zachwycać, ale niestety...

W Final Six szanse Bułgarów oceniam na wysokie. W grupie mają Włochów i Argentynę. Stawiam, że wejdą, z taką formą Argentyna ich nie zatrzyma. Zresztą, pytanie czy Weber w końcu znalazł właściwą szóstkę ;)

Jednakże największym faworytem pozostaje Brazylia. Grupa z Kanadą i Rosją, która jest mocno przemeblowana nie powinna być kłopotem. Typerem dobrym nie jestem, ale stwiam w ciemno finał Brazylia - Bułgaria. No chyba, ze Włosi wydą z pierwszego miejsca.

Final Six nie mogę się już doczekać. Na otwarcie, w środę Rosja - Brazylia, a później Argentyna - Bułgaria.

Tymczasem w Kazaniu, na Uniwersjadzie, Polacy w finale :).

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Siatkówka

Post autor: VdV23 » 15 lip 2013, 09:17

Owszem Bułgaria w świetnej dyspozycji...ale wg mnie spuchną w półfinale i max 3 miejsce dla nich.To taka drużyna dla mnie na miejsca 3-4 w każdej imprezie...igrzyska ostatnio czy LŚ .Po prostu jest pewien pułap ,którego nie przekroczą i tak się stać powinno i tym razem. Widziałbym finał Brazylia - Włochy. Zaytsev <3 Italia w grupie pokonała Rosjan 3-1 i poległa zdaje się 2-3 i to na wyjeździe.Są lepsi od rezerw Woronkova.O 3 miejsce RUS - BUL widzę...Argentyna i Kanada najsłabsze ekipy w finałach.

Widzieliście transfery klubowe?Juantorena, Kaziyski ,Raphael i trener Stoychev w Halkbanku Ankara...Stokr do Rosji.A dziś gruchnęło info ,że Savani z Maceraty w Chinach...Trento spadnie do poziomu średniaka.Ależ osłabienia ligi włoskiej.A jeszcze nie wiadomo czy Rosjanie nie skuszą Simona ogromną gażą... :shock:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ