Tennis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Tennis

Post autor: JacekVCF » 04 cze 2010, 18:06

Jestem ciekaw, czy któryś/któraś z was interesuje się tenisem. Bo ja na przykład oglądam to częściej niż futbol! Uwielbiam ten sport. Sam nie miałem okazji zagrania, ale nie ukrywam, że chciałbym spróbować. Znam zasady tej gry, są chyba trochę trudniejsze niż w piłce nożnej.
Jestem fanem Juana Martina del Potro, a jeśli chodzi o panie to kibicuję Julii Gorges.
Także jakby ktoś się na tym znał, to chętnie mogę z nim o tym pogadać.
:smile:
Ostatnio zmieniony 01 lip 2011, 20:23 przez JacekVCF, łącznie zmieniany 1 raz.
I co z tego, że dzisiaj przegraliśmy? Najważniejsze, żeby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

Awatar użytkownika
Serano
Juvenil

Re: Tennis

Post autor: Serano » 04 cze 2010, 19:28

Tennis to czasem jak jestem w pobliżu klubu Zwierzyniecki w Krakowie to looknę jak panna grają w Tennisa :cool:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 04 cze 2010, 19:57

Maaaaan !!!! Tenis jest zajebisty, oglądam i się interesuje nim od 1998 roku , a mój ulubiony turniej to Roland Garros. Kuerten w najlepszej formie to było warte dziesiątek powtórek. Raftera też uwielbiałem , Samprasa , a teraz kibicuje Federerowi żeby wygrał wielkiego szlema, nie znoszę za to zmanierowanych gwiazdek w postaci Djokovicia i Murreya .. Szkoda że Gasquet lubi sączyć kokainę z ust gorących lasek (znaczy szkoda dla fanów tenisa) bo bym jemu kibicował :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Grzesiu 83
Canterano

Post autor: Grzesiu 83 » 04 cze 2010, 20:49

SERRANO na Nadwislanie tez graja w tenis i tez dobrze :eheh: : a tak poza tym to ja kibicowałem Grosjanowi ale teraz jakos go nie widac :wall:

Fuh
Taquillero

Post autor: Fuh » 05 cze 2010, 14:18

Tenis uwielbiam ;) Jesli chodzi o Wta to oczywiscie Isia, Marta Domachowska, Wozniacki no ale przedewszystkim Serenka (: Atp to Djokovic i Gonzales, kiedys bardzo lubilem Marata Safina, ale to dawne lata ;) Niestety Stosur wygra RG, a szkoda, bo Serena miala z nia meczowa pilke ;( Soderling dostanie baty od Nadala, bo na mączce we Francji raczej nikt z Rafaelem wiekszych szans nie ma ;) Czekac trzeba na Wimbledon i tam pewne zwyciestwo Sereny :) Niestety Rolanda Garrosa nie mialem mozliwosci ogladac bez przerw, jak robilem w przypadku AO, ale w Anglii raczej zadnego "waznego" meczu nie odpuszcze ;)

Awatar użytkownika
Zakkusu
Jugador del Primer Equipo

Post autor: Zakkusu » 05 cze 2010, 17:11

Moja druga ulubiona yscyplina sportowa ;)
Kibicuję w sumie tylko od jakiś 2 lat, ale pamiętam jak tatazachwycał się Kurnikovą i Sharapovą :D Zawsze ładnie sobie podziwiać nowe talenty ;). Teraz bardzo lubię Wozniacki i naszą Polkę, jeszcze pamiętam jak kibicowałem Hingis ^^.
A z panów to w sumie najbardziej jestem za Rafaelem Nadalem. Podoba mi się jego styl i to, że gra lewą ręką a jest praworęczny ^^. Poza tym lubię jak ktoś pokonuje tych z czołówki, ale ogólnie kżdy jest spoko : Federer, Djokovic, Murray, Soederling i spodobał mi się ten Melzer. Dobrze grał ^^

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 05 cze 2010, 18:48

Fuh pisze:Tenis uwielbiam ;) Jesli chodzi o Wta to oczywiscie Isia, Marta Domachowska, Wozniacki no ale przedewszystkim Serenka (: Atp to Djokovic i Gonzales, kiedys bardzo lubilem Marata Safina, ale to dawne lata ;) Niestety Stosur wygra RG, a szkoda, bo Serena miala z nia meczowa pilke ;( Soderling dostanie baty od Nadala, bo na mączce we Francji raczej nikt z Rafaelem wiekszych szans nie ma ;) Czekac trzeba na Wimbledon i tam pewne zwyciestwo Sereny :) Niestety Rolanda Garrosa nie mialem mozliwosci ogladac bez przerw, jak robilem w przypadku AO, ale w Anglii raczej zadnego "waznego" meczu nie odpuszcze ;)
Nooo ale Stosur zasłużyła na wygranie bo wyeliminowała takie zawodniczki jak Henin(22), Williams(1) i Jankovic(4). A Schiavone miała znacznie łatwiejszą drogę do finału. Szkoda, że Samantha przegrała :sad: No ale należy przyznać Włoszce jedno: Mimo tego, że ma już te 30 lat, to dopiero teraz osiągnęła życiową formę. To jej pierwszy wygrany wielki szlem.
A Soderling nie dostanie żadnych batów! Pokonał Federera, czyli pierwszą rakietę na świecie i Berdycha mimo to, że przegrywał w setach 2-1. Mam nadzieję, że to on będzie się cieszył ze zwycięstwa, a nie Nadal (którego nie lubię, bo kibicuje Realowi Madryt)! :mad: Poza tym to właśnie Soderling w tamtym roku wyeliminował Rafaela.
Fajnie się ogląda korty ziemne, bo nie są takie twarde, a piłka się dobrze odbija. Nie lubię oglądać trawiastych, bo tam z kolei zauważyłem, że wszyscy grają strasznie wysoko nad siatką :shock:
E: Jeszcze się chciałem o coś zapytać. Kto ogląda Gem, set, Mats na Eurosporcie?
I co z tego, że dzisiaj przegraliśmy? Najważniejsze, żeby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 05 cze 2010, 20:46

Kily , to że nadal kibicuje Realowi to właśnie powód żeby go lubić. Jego wujek to przecież Miguel Angel Nadal, więc mógł kibicować Barcy .. to by było niedobrze dopiero. Nie rozumiem za to jak można kibicować Djokoviciowi , to właśnie tenisowy odpowiednik Barcelony. wygrał jednego szlema i już "geniusz" i do tego jego "nieczyste" zagrywki , najbardziej irytująca to to że czasem prosi lekarza na kort jak mu nie idzie. Już parę razy tak zrobił.
Del Potro ! to jest talent , szkoda że go kontuzje nawiedzają.

P.S. Pamięta ktoś jeszcze Guillermo Corię ? To był walczak !! Może jeszcze mu wróci forma .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Grzesiu 83
Canterano

Post autor: Grzesiu 83 » 05 cze 2010, 21:39

Ja pamietam Corie :lol:

Fuh
Taquillero

Post autor: Fuh » 05 cze 2010, 23:34

Djokovica polubilem po meczu z Kubotem w AO :) Del Potro lubie tez, do dzis pamietam te emocje w Finale, gdy gral przeciwko Rogerowi i oczywiscie wygral ;) Lubie tez Roddicka (: Tenis super sport, zarowno do ogladania, jak i uprawiania ;) Czekam juz na Anglie i sie doczekac nie moge (:

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 06 cze 2010, 01:25

Nadal jest z Mallorci a Mallorcę nawet lubię (dopóki nam nie zagraża heh).

Tenis to wspaniały sport, probably nr 1 na świecie.
Chociaż nie znam się na samej grze zbytnio...
Pierwszy raz się wciągnąłem na Australian Open 97.
Kibicowałem Martinie Hingis, miała chyba z 16 lat i wygrała.
To moja ulubiona tenisistka. Wtedy zdobyła też Londyn i NY,
ale przerżnęła z Majoli w RG, szkoda bo by miała klasycznego szlema..
Teraz kobiecy tenis jest taki że nawet Emery mógłby wygrać hehehe....

Obecnie lubię: Kirilenko, Ivanovic, Hantuchova, Sharapova

U mężczyzn: Fed, Rafa, Tsonga , lubiłem Marata

Generalnie zazwyczaj oglądam kobiety (poruszanie się po korcie...), mimo tych wszystkich minusów, rwanych meczów, ciągle psutych piłek, jęków i rzucania rakietami ...
Największe emocje budzą jednak pojedynki Rafa- Roger.
Chociaż generalnie wolę Szwajcara to w meczach między nimi sympatyzuję z Hiszpanem. Podoba mi się jak go gnębi. Tak Valencia powinna gnębić Real i Barcę !
Najlepszy był bodajże Wimbledon 08.

Za granicą tenis jest bardzo poważany i popularny, a w Polsce jeszcze nie widziałem żeby ktoś w barze to oglądał, musiałby grać Małysz z Kubicą chyba.
Mam z tym taki problem że czasami dowiaduję się o turnieju jak przeczytam kto go wygrał .. Jak przypadkowo włączę Eurosport to już oglądam jak idzie, często nocami ... Żałuję że nie trenowałem tego od dziecka, trzeba było właśnie rakietą machać jak dzieciaki zamożnych rodziców a nie za piłką latać jak głupi i łamać co się da ...

:lol:
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 06 cze 2010, 12:40

Roddick to walczak , jak Hewitt . Jego też lubiłem. Pamiętacie ten maraton Roddicka z tym Marokańczykiem w 1/4 Australian Open ? Mistrzostwo ..
Australian Open 2003 Quarter Final
W Polsce tenis nie jest traktowany poważnie , ile razy słyszałem że to tylko odbijanie piłki. Ale coraz więcej powstaje kortów, dzięki Radwańskim.Z tym ostatnio raczej więcej wstydu i żenady robią jak tenisa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 06 cze 2010, 13:29

Dr_Dedoverde pisze: W Polsce tenis nie jest traktowany poważnie , ile razy słyszałem że to tylko odbijanie piłki.
Niestety, masz rację. A to bardzo dziwne, przecież tam się bez przerwy coś dzieje, tyle jest ciekawych zagrań, ja nie wiem jak ludzie mogą tak oceniać ten sport, jak nawet nie wiedzą o co w nim chodzi.
Dziś finał Soderling - Nadal... Robin to mój ulubiony tenisista od 2 lat(może trochę mniej), bardzo mocno uderza, gra agresywnie, a Nadal - Na niego po prostu nie ma sposobu. Szwed musi mieć odrobinę szczęścia i grać na swoim najwyższym poziomie, wtedy pokona Rafę.

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 06 cze 2010, 18:16

Nie interesuje się Tenisem ani trochę,ale czasami lubię looknąć :question:
A tak poza tym to zwycięzca French Open,Francesca Schiavone
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 06 cze 2010, 21:41

Soderling nawet nie podjął walki z Nadalem dzisiaj. Niestety wygrana sprzed roku to był wypadek przy pracy Nadala (kontuzje w 2009). Król Paryża znowu wrócił na tron !!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Zakkusu

Post autor: Zakkusu » 07 cze 2010, 16:47

W tamtym roku wygrał Federer :p. Ale szczerze... mimo, że liczyłem na Nadala to szkoda mi się zrobiło Soederlinga bo wiem jakie to uczucie przegrać drugi finał z rzędu(nie z własnych doświadczeń) :cry: :praise:

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 07 cze 2010, 19:14

No właśnie, ale...Soderling powiedział przy wręczaniu nagród "Pamiętajcie, że za rok tu wrócę i może sprawdzi się powiedzenie do 3 razy sztuka" :tongue: Liczę na niego, ale jak Nadal będzie za rok znowu w finale, to raczej nie ma z nim większych szans...Tak w ogóle, to Schiavone dzięki temu turniejowi awansowała z 17 na 6 pozycję w rankingu :shock: Za to Stosur nie awansowała ani o jedną.

Awatar użytkownika
maestro@
Taquillero

Post autor: maestro@ » 10 cze 2010, 01:19

Stosur nie awansowała w rankingu, bo w zeszlym roku grała w półfinale, wiec sporo punktow nie nadrobila wzgledem okresu analogicznego sezonu zeszlego(jezeli wiecie jak WTA uklada co tydzien ranking).
Co do soderlinga, to prezentuje poprostu zbyt jednostronny tennis.Bez techniki federera to na cegle nikt nie ma szans z nadalem-zakladajac ze ten ma akurat sprawne wiązadla w kolanach.A silą to jeszcze nikt z hiszpanem nie wygral i raczej juz nie wygra.Szwed to powinien sie cieszyc jak skonczy w ósemce i zakwalfikuje sie na final Mastersa.
A na trawie to rowniez Roddick powinien sie wlaczyc do gry, bo co do cegly to on wiekszego pojecia o tej nawierzchni nie ma. Z czołowki, na wimbledonbie to raczej Verdasco(kontuzja plecow),Davydenko(dopiero co wraca po dlugasnej przerwie) i Tsonga(dyski chyba z powrotem zaczelu mu wypadac) nie powinni sie liczyc, o ile wogole wezma udzial.
Federer standardowo jak zwsze przed szlemem w Halle, a nadal w Queen's-ie, wiec ich pojedynek zobaczymy dopiero ewentualnie w finale.Z resztą szwajcara juz chyba powoli szlak trafia, ze nie moze wielkiego szlema wygrac, a do tego znowu staracil lidera w rankingu na rzecz nadala.

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 30 cze 2010, 18:55

Porażka z Czechem Thomasem Berdychem 4:6, 6:3, 1:6, 4:6 oznacza, że Roger Federer w najnowszym notowaniu rankingu ATP spadnie na trzecie miejsce. Tak nisko Szwajcar nie był od niemal siedmiu lat!
Tego się chyba nikt nie spodziewał...

Awatar użytkownika
Zakkusu

Post autor: Zakkusu » 04 wrz 2010, 10:26

Mamy US Open i Radwańska wraz z innymi Polakami zawiodła na całej linii, ale ja wiedziałem o tym już dawno...
Z pań licze na Sharapovą i Wozniacki. A z panów na Nadala(jeśli wygra zdobdzie Wielkiego Szlema i dołączy do niewielu tenisistów chyba pięciu w tym Federera, Samprasa, którzy wygrali wszystkie turnieje wielkoszlemowe). Federer ma też formę i jest faworytem i w sumie Murray.

Z ostatnich pojednków spodobał mi się Gael Monfils ^^ On to lubi pajacować xD

ODPOWIEDZ