Koszykówka

lisovski
Canterano

Re: Koszykówka

Post autor: lisovski » 27 maja 2011, 19:13

Nie ma co życie jest paskudne a śmierć ....
Margo była najlepszą zawodniczką w historii Polskiego basketu Cynthia Cooper może lizać jej pięty.
Za młodo,za wcześnie wielka szkoda...

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 27 maja 2011, 20:35

Był taki koszykarz Gheorge Muresan, gigant, też miał problemy zdrowotne.
Co by nie mówić taki wzrost nie jest normalny.
Szkoda Małgosi, miała świetną karierę ..
GUAITA VETE YA !

lisovski
Canterano

Post autor: lisovski » 27 maja 2011, 21:48

"Co by nie mówić taki wzrost nie jest normalny."

Nie wiem o co chodzi.

Słabo to skomentowałeś .

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 28 maja 2011, 00:15

Miałem na myśli ewentualny negatywny wpływ takiego wzrostu na stan zdrowia, wiadomo kręgosłup itd, nie znam się, ale może aż tak wielkie 'odchyły' od normy może nie są wskazane że tak powiem (inaczej może wszyscy mielibyśmy 2 m)
Tak samo jak osoby bardzo otyłe są narażone na różne problemy zdrowotne..
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
maestro@
Taquillero

Post autor: maestro@ » 28 maja 2011, 15:44

--->Kily
Masz racje; nie znasz się kompletnie na tym o czym mowisz.

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 28 maja 2011, 15:55

Akurat Kily ma rację. Taki wzrost często sprawia problemy zdrowotne. Otyłość też :|
A i wzrost 214 cm u kobiet nie jest normalny. To każdy na świecie wie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 01 cze 2011, 22:59

Shaq kończy karierę ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 02 cze 2011, 14:30

Czas najwyższy.
Znudziło się chłopu już szukanie drużyny pierścienia żeby się podłączyć ..
Suns, Cavs, Celtics , co to miało być ..
W Miami był jeszcze jakimś wsparciem dla Wade'a ale przede wszystkim jemu zawdzięcza tytuł. W Suns tylko spowalniał grę i właściwie zakończył symbolicznie epokę bajecznego basketu w tym mieście, potem zupełnie straciłem go z oczu i kojarzył mi się z VIPem All Star Game heh

edit.

Wielki Dirk ! :wow:
Mavs odrobili 15 pkt w ostatnich 6 min.
1-1 i 3 mecze w Dallas ...
Aż się trzęsłem w końcówce.
Niemiec z kontuzją decydujące punkty.
Może jednak Mavs nie są bez szans..

edit. No i 6 mecz w Miami za godzinę. Nie mogę się doczekać... oby na koronację Dallas i Dirka.
BEAT THE HEAT ! :whip:
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 13 cze 2011, 19:36

Obrazek
:tongue:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 13 cze 2011, 22:51

Właśnie obejrzałem drugą połowę, w nocy wytrzymałem tylko pół meczu.
Ten wynik to wielka wygrana sportu.
Dreamteam rozwalony przez prawdziwą drużynę, z gwiazdami bo gwiazdami ale drużynę a nie cyrk.
Czekam na takie wyniki wesołego hiszpańskiego duetu ...
Jest ulga ale i tak mnie boli, Miami Heat prawie kupiło sobie mistrzostwo ..
Najbardziej mnie cieszy że po 17 latach gry udało się Jasonowi Kiddowi zdobyć tytuł,
wygrany, a nie "zakontraktowany", przechodząc do Mavs nie miał żadnej pewności gry w finale, dekadę temu przegrał z Nets dwukrotnie, znakomity koszykarz.
No i Dirk w decydującej kwarcie wziął sprawy w swoje ręce..

Obrazek
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 04 lip 2011, 00:11

Kiedyś pytałem o sytuacje NY Knicks,pamiętacie ? A więc chciałbym ponowić pytanie i dowiedzieć się jak ma się ten klub na dzień dzisiejszy a na dodatek:
-fajnie jakby ktoś przytoczył sytuację Chicago Bulls
-jak ma się ogólnie NBA dzisiaj,czy również jest tak jak z piłką nożną,w sensie do bani ?
-nie wiem jak to napisać ale,powiedzcie mi jakie są takie wyniszczone świetne kluby NBA,coś jak np. Juventus,świetny klub,historia,gwiazdy,pieniądze,a teraz ciężki kryzys :tongue:
-no i jeszcze chciałem zapytać o mojego ulubieńca Iversona,jako że koszem mało się interesowałem to nawet nie wiem jak przebiegła jego kariera,teraz gra chyba gdzieś w Turcji o ile się nie mylę :think: Jednak chciałbym się dowiedzieć czy był to taki gwiazdorek czy raczej świetny koszykarz trzymający poziom przez lata ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 06 sie 2011, 08:40

ches pisze:jak ma się ogólnie NBA dzisiaj,czy również jest tak jak z piłką nożną,w sensie do bani ?
Ma się kiepsko, bo szykuje się dłuższy lockout hahah,
Ale i tak nie jest tak do bani jak z piłką, w końcu przecież wznowią show :wink:
ches pisze:fajnie jakby ktoś przytoczył sytuację Chicago Bulls
W skrócie: mają pierwszego MVP sezonu od czasów wiadomo kogo czyli jest super. Gdyby zatrzymali Miami to byłoby już zupełnie wspaniale.
ches pisze:powiedzcie mi jakie są takie wyniszczone świetne kluby NBA,coś jak np. Juventus
W NBA nie ma z założenia "mesunclubów". Pewnym nimbem cieszą się Celtics i Lakers, zwłaszcza jak walczą ze sobą, ale nie są traktowane jak święte krowy i nikt nie trzęsie się przed nimi.
Dajesz strasznie ciała to wynagradza ci to np wysoki numer w drafcie i wyciągasz jakiegoś Pastore czy Hazarda co ułatwia budowę mocnego teamu .
Boston całymi latami nawet cieniowali (aj jakby przydał się taki długi zimny prysznic niektórym piłkarskim "wielkim")
ches pisze:Jednak chciałbym się dowiedzieć czy był to taki gwiazdorek czy raczej świetny koszykarz trzymający poziom przez lata ?
Trzymający niczym Xavi tylko dłużej, zresztą w piłce nie ma takich gwiazd. Wybitny koszykarz, gwiazdorek też - jak prawie każdy czarnoskóry heh. Także mój ulubieniec. Amunt A.I. !
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 28 lis 2011, 18:09

Koniec lokautu w NBA :yahoo:
Obrazek

Awatar użytkownika
Popo12v
Taquillero

Post autor: Popo12v » 28 lis 2011, 21:18

Już widzę te nieprzespane noce! Chyba zacznę sypiać w dzień i pić kawę o połnocy :)
Początek w Boże Narodzenieeee!

Wybaczcie, ale jeśli chodzi o NBA to WG. MNIE jest to NAJLEPSZA SPORTOWA LIGA ŚWIATA, a Koszykówka to najlepszy sport i moje nastawienie do Valencii tego nie zmieni :)

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 28 lis 2011, 21:32

Popo12v pisze:WG. MNIE jest to NAJLEPSZA SPORTOWA LIGA ŚWIATA
Chyba nie tylko według Ciebie ;) Co prawda Anglicy a raczej szejki w Anglii próbują zrobić z Premiershit piłkarską NBA no ale...
Ja tam w ogóle nie znam się na NBA, nie wiem kto jest silny a kto nie, którzy są fajni a którzy nie, jak to w ogóle działa struktura tych rozgrywek ale zawsze z podziwem oglądałem ten sport, te wsady, tricki, spektakularność - zajebisty sport i na pewno będę częściej śledził poczynania zza oceanem ;)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 21:57 przez Hector, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nevan
Redaktor

Post autor: Nevan » 28 lis 2011, 21:52

Zgadzam się - efektowny sport jak cholera.

Gdyby nie późna pora spotkań to zapewne byłbym ze wszystkim na bieżąco, ale cóż... Nauka, szkoła, nauka, szkoła.

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 01 gru 2011, 00:35

Powie mi ktoś jak NBA stoi finansowo ? ceny i zarobki podobne są jak w piłce nożnej czy jak ? Mam zamiar teraz więcej oglądać jak i więcej się dowiedzieć zaczynając od podstaw :tongue:
Ostatnio zmieniony 01 gru 2011, 13:55 przez Hector, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

lisovski
Canterano

Post autor: lisovski » 01 gru 2011, 08:18

Zarobki w NBA to podstawowa kość niezgody i przyczyna konfliktu pomiędzy zawodnikami a właścicielami.Liga w poprzednim sezonie zanotowała zarobki na poziomie sezonów w których MJ fruwał nad obręczami.Właściciele twierdzą że kluby przynoszą straty (prawie 90% klubów na minusie).O zarobkach zawodników nie ma co się rozpisywać przywołam tylko przykład Arenasa który w basenie (przy jednym z domów) hoduje rekina.Weterani (którzy w NBA są zawsze w cenie) mają zapewnione minimum, teraz nie bardzo wiem ile wynosi ale chyba ponad bańkę na sezon.Dochodzą do tego kontrakty za reklam np. taki V.Carter jeszcze przed debiutem miał umowę z Pumą na 100ml.No ale jak widać ciągle mało i moim zdaniem i jednym i drugim,liga tym lockoutem mocno traci na wizerunku "kibicowanie" Amerykanów na pstrym koniu jeździ
i kiedyś podobne negocjacje ligę baseballa wpędziły w poważną zapaść.Takie WWE na przykład miało już ciekawe plany na przejęcie kibiców koszykówki.
Sezon będzie bardzo intensywny i ciekawy zwłaszcza okienko transferowe po poprzednim locout kalendarz był tak napięty że zespoły grały nieraz dzień po dniu i champ może na końcu okazać się niespodzianką .
Pomimo wszystko warto się koszykówką w wydaniu NBA zainteresować bo to na prawdę ciekawe rozgrywki(tylko nie Mami nie idź tą drogą ;))

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 01 gru 2011, 14:10

Miami jakoś mnie nie kręci mimo gwiazd choć nic do nich nie mam, bardziej nie lubię Lakersów a od zawsze lubiłem Celtics,Knicks no i Bulls (nie tylko ze względu na MJ'a) no i też 76ers dzięki Iveronowi :wink:
lisovski pisze:Zarobki w NBA to podstawowa kość niezgody i przyczyna konfliktu pomiędzy zawodnikami a właścicielami.Liga w poprzednim sezonie zanotowała zarobki na poziomie sezonów w których MJ fruwał nad obręczami.
Czyli dobrze czy źle ?
lisovski pisze: teraz nie bardzo wiem ile wynosi ale chyba ponad bańkę na sezon.
Czyli ile ? Bo chyba nie masz na myśli 1 mln. ? :tongue:
Obrazek

lisovski
Canterano

Post autor: lisovski » 01 gru 2011, 14:43

Fajnie że liga osiągnęła szczyt zysków i ciekawe że akurat kończyła się umowa ligi ze związkami zawodowymi.Moim zdaniem równa się to ze wzrostem chciwości obu stron konfliktu.Wszystko rozbijało się o kilka procent około 2% niby nic ale w przeliczeniu to masa kasy.
Nie wiem dokładnie ale tak to co najmniej 1 mil. $ niektórzy zawodnicy rezygnują z gwarantowanych kontraktów na kilka baniek i próbują zarobić więcej na rynku wolnych agentów,niektórzy też obniżają zarobki aby tylko dołączyć do potencjalnych mistrzów.
W NBA obowiązuje salary cap każda drużyna ma określony budżet którego nie może przekroczyć ponieważ za każdego ekstra wydanego dolara płaci kilka podatku(przelicz to na miliony potrzebne na zakontraktowanie gwiazdy i masz podatek że hej) w piłce to by było rozwiązanie ale koledzy Grzesia Lato na to nie pójdą.Inną sprawą jest to że każda drużyna jest prywatna własnością i właściciel często inwestuje własną kasę.

ODPOWIEDZ