Koszykówka

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Koszykówka

Post autor: Hector » 14 maja 2010, 14:33

Lubicie koszykówkę ? Interesujecie się nią ? Jakie według was są najlepsze teamy ?

Osobiście ? Nie interesuje się koszem tak jak piłką kopaną aczkolwiek lubię pooglądać (ale tylko NBA),nie wiem które drużyny są w stanie wygrać mistrzostwo,które są słabe,które silne :tongue:
Ostatnio tak przelotem oglądałem spotkanie Celtics - Cavaliers i to co zrobił Rondo :praise:
[youtube][/youtube]
Obrazek

velk
Canterano

Re: Koszykówka

Post autor: velk » 14 maja 2010, 15:33

Yeah, Celtics do boju!

Cieszę się, że awansowali, należało im się.
Amunt Ches!

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 13 lip 2010, 14:36

Obrazek
Obrazek
Miami może poszaleć teraz :tongue:
Obrazek

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 19 sie 2010, 18:46

Też tak bardzo nie interesuję się koszykówką, ale oglądam czasem mecze reprezentacji. Ostatnio nasi ładnie zagrali z Gruzją. Jednak do awansu jeszcze kawałek drogi.
I co z tego, że dzisiaj przegraliśmy? Najważniejsze, żeby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 19 sie 2010, 23:02

Rondo robi wiele fajnych i efektywnych rzeczy od lat,
na początku przygody z NBA nawet więcej bo był nieodpowiedzialnym szczylem radośnie grającym, teraz już gwiazda ..

Ja koszykówkę uwielbiam (a ściślej NBA bo cała reszta to jakaś profanacja i żart). Duuużo bardziej niż piłkę nożną.
Większe natężenie emocji, chociaż jak się jest fanem VCF to zespół zadba do końca o skołatane nerwy heh.
Co ciekawe chyba 2-3 lata temu był pomysł - oczywiście niezastąpionego Realu Madryt - dołączyć do NBA .. I tak na każdy mecz lata się samolotem.

To co zrobili w Miami bardzo mi się nie podoba, ta liga zawsze była dla mnie wzorem bo Cavs było LeBa, Lakers Kobe, Heats Wade'a, czy Nuggets Anthonego .. A nie jakieś zabawy w 'all star weekend co weekend' jak na Camp Nou.
James poszedł na łatwiznę, był w finale, bliski zdobycia tytułu, ale w myśl powiedzenia 'jeśli nie możesz pokonać przeciwnika - dołącz do niego' polazł do Wade'a który wygrał ligę bez jego pomocy.
Heats zawsze będą drużyną Wade'a a King James się podczepił żeby zdobyć pierścień. W sumie nie on pierwszy ale tej wielkości kozak powinien mieć swój team budowany wokół niego na mistrzostwo. MJ powiedział że w życiu by nie zadzwonił do Magica czy Birda żeby se z nimi pograć bo wolałby im dokopać, ale jakie czasy taki król.
James = Thierry Henry.

Z gry najbardziej podobali mi się PHX parę lat temu, to był inny wymiar zupełnie ale nie zdobyli mistrza, teraz tak pięknie i ofensywnie już nikt nie gra.
Moją ulubioną drużyną jest San Antonio, ale bywają też Suns, Sacramento czy Dallas.
W dzieciństwie oczywiście wspaniałe Charlotte Hornets uwielbiane w Polsce. I ich kultowa czapka z szerszeniem. Obecnie "Bobcats" to kpina.

http://www.widelec.pl/widelec/1,99763,7 ... orych.html
:ok:

Nie lubię przede wszystkim Lakers. Ale w NBA piękne jest to że słaby team który nie wchodzi do play off rok później gra fantastycznie i może mieć finał jak Orlando. To tak jakby Anderlecht albo Olympiakos wygrał LM. Europejczycy są niestety w robieniu sportu sto lat za murzynami i takiej ligi mistrzów nie będą mieli długo. W NBA nie ma z gruntu kiepskich klubów chyba że NY odkąd pamiętam prowadzony w kretyński sposób tak że słynne 1/8 Królewskich to pestka heh.
Ulubieni gracze to Steve Nash i Dwayne Wade. Uwielbiałem też Iversona i Cartera. Doceniam też klasę Kobe, James'a, Melo itp. Szkoda, że już nie ma Jordana, to były czasy ..
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 20 sie 2010, 14:50

Właśnie o co chodzi z tymi pierścieniami ? co to w ogóle jest ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 24 sie 2010, 00:30

Pierścień dostajesz za tytuł mistrza NBA tak jak piłkarze złoty medal.
Dostają wszyscy gracze mistrza.
Dodatkowo jeden dostaje tytuł MVP finałów co ma spory prestiż w przeciwieństwie do gracza meczu jakiegoś piłkarskiego finału, którego wybiera pewnie jakiś książę Albert czy Włodek Lubański i nikt go później nie pamięta :lol:
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Zakkusu
Jugador del Primer Equipo

Post autor: Zakkusu » 26 wrz 2010, 22:23

A wczoraj Barcelona pokonała Valencię w Superpucharze Hiszpanii ;/;/;/
Ale cóz Finał był. :cry: :sad: :sad: :sad:

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 27 wrz 2010, 00:23

Dopóki nie jest to w NBA to się nie liczy :smile:
GUAITA VETE YA !

lisovski
Canterano

Post autor: lisovski » 02 lut 2011, 22:26

Interesuję się NBA od 1994 kiedy mój ulubiony zespół Houston Rockets prowadzony przez fenomenalnego centra Hakeema Olajuwona(The Dream zrewolucjonizował grę na pozycji centra) wygrał finał z New York Knicks z Patrickem Ewingiem .W następnym sezonie po pozyskaniu Clydea Drexlera jednego z wielkich rywali Michaela Jordana rakietą udało się powtórzyć sukces deklasując Orlando Magic z zaczynającym wielką karierę O'Nealem(ten pley -off miał zresztą o wiele ciekawszą historie).Oglądałem te mecze nadawane w tv 2(Szaranowicz rządził) około 2 nad ranem przed pójściem do szkoły, trudno to opisać.Byłem światkiem niesamowitego sezonu Byków MJ ,Pipena i Rodmana w którym Byki wygrały 72 spotkania na 82 rozgrywane w sezonie.Od zakończenia dynastii Bulls i MJ liga nie prezentuje już tak wielkiego poziomu .dzisiaj rządzą hybrydy pokroju Howrda czy LeBrona zapewniam że gracze ci nie mają nic wspólnego z finezją i techniką dawnych mistrzów(chociaż Howard ostatnio trenuje pod okiem Olajuwona i nawet widać efekty).Zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 03 lut 2011, 12:57

To że dzisiejszy sport jest straszną chałą to nie musisz mi tego mówić :tongue: Piłka nożna,koszykówka,boks itd. według mnie strasznie się rozsypały,no ale co zrobić,lepiej zarabiać pieniądze... ;(

Widać że troszku się znasz i ogarniasz wśród NBA,mógłbyś mi powiedzieć jak ma się sytuacja z New York Knicks ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr_Dedoverde
Pichichi

Post autor: Dr_Dedoverde » 03 lut 2011, 13:44

Knicks najprawdopodobniej dostaną się do play-offs , pierwsze od kilku lat. W dodatku będą mieli dużo kasy w przyszłości na kontrakty.Amar'e już jest, Melo może być następny. Będą się za kilka sezonów liczyć. Chyba, że coś spieprzą (:beer:) jak to robili w przeciągu ostatnich sezonów.

@Nevan - słownictwo proszę poprawić.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 17:09 przez Dr_Dedoverde, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

lisovski
Canterano

Post autor: lisovski » 03 lut 2011, 13:51

Knicks uskuteczniają program wielkiej odbudowy.Sprowadzili Amare Stodemire i Raymonda Feltona przed sezonem.Amare to gwiazda na pozycji silnego skrzydłowego bardzo szybki i wszechstronny zawodnik na tz. 4 niewielu jest w stanie mu ustać,Felton to znowu młody i uzdolniony ponit guard(odpowiedzialny za konstruowanie akcji),poza tym jest Wilson Chandler ,Landry Fields i rezerwowy Gallianari. Zamiarem Knicks jest sprowadzenie Carmelo Anthony mega gwiazdę z Denver(syna Nowego Yorku)ale to łatwe nie będzie jednak gdyby wypaliło to New York był by w stanie stawić czoło najlepszym zespołom wschodu.New York i wschodnia konferencja to nie mój konik ale postaram się odpowiedzieć na twoje pytania.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 03 lut 2011, 14:27

Melo to do Nets nie do Knicks z tego co wiem ...
Nie wyobrażam go sobie w klubie nieudaczników.
Szkoda ze nie zostanie w Denver bo to twarz tego klubu od początku jego kariery, ale mogę zrozumieć chęć transferu, w NY jego kobieta jest prezenterką TV.
To inna sytuacja niż z LaMerem Jamesem ...

Knicks już tych programów odbudowy mieli 747438 i wielkich transferów, wymian przy okazji, zawsze ogromny budżet i zawsze było dno i afery.
Takie "1/8 aż po grób Realu do potęgi" :smile:
Aż człowiek by chciał żeby te "piękne" tradycje nadal trwały, niestety NY wreszcie jest na dobrej drodze a Real z Mou już chyba nie potknie się na Lyonie ...
GUAITA VETE YA !

lisovski
Canterano

Post autor: lisovski » 03 lut 2011, 15:25

Trade z Nets upadł jakiś czas temu,rosyjskiemu właścicielowi klubu sąsiadującemu z New York puściły nerwy w trudnych negocjacjach z Denver ostatnio chciał Kirlenke z Utach ,zresztą to miała być wymiana w której udział mieli nie tanie i starej daty(co nie znaczy że słabe) gwiazdy Detroit.Popieram zdanie dla Carmelo Denver to powinien być priorytet no ale gwiazdy NBA mają to do siebie że jak się dorobią pewnego statusu to chcą wracać do domu.Jeszce coś o New York: Madison Square Garden które jest centrum rozrywki nowojorczyków jest w opłakanym stanie ,zawodnicy drużyn przyjezdnych skarżą się że deszcz poda im na głowy.Chandleri Gallinari są na tyle dobrymi zawodnikami że są brani pod uwagę przy wymianie za Anthonego.
Od czasów kiedy w New York rządzili Allan Houston,Latrell Sprewell i Larry Johnson faktycznie nie działo się dużo lecz ostatnimi czasy coś rusza do przodu ,ja poczekam z osądami do końca sezonu.

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 04 lut 2011, 17:04

A widzieliście jak Gortat ostatnio gra? :praise: Czapki z głów, jak na centra 25 pkt to na serio przywoity wynik :question:
I co z tego, że dzisiaj przegraliśmy? Najważniejsze, żeby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

lisovski
Canterano

Post autor: lisovski » 21 lut 2011, 05:38

No ale to było dobre!!!Już dawno nie było tak dobrego meczu gwiazd ,panowie naprawdę poważnie potraktowali meczyk który w ostatnim czasie by notorycznie olewany.Wielka zasługa Kobe i LB (już na końcu nawet było mi go szkoda) West wygrywa ,w tym momencie Kobe zgarnia MVP.Na tle całego weekendu (słabiutki konkurs trójek i mega dziwy tryumf Griffina w konkursie wsadów) mecz gwiazd był prawdziwą ozdobą .Wszyscy którzy głosowali na Celtów to frajerzy gdyby te cztery miejsca były lepiej wykorzystane to mogło być jeszcze ciekawiej.

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 21 lut 2011, 13:14

Po meczu zastanawiałem się, czy Kobe umie podawać czy tylko biec od kosza do kosza...? Dużo punktów rzucił i dobrze, że został MVP, ale grał trochę mało zespołowo. Ja liczyłem na wschód bo grają tam moi ulubieni zawodnicy jak Rondo i Rose. Oprócz Rajona to z Bostonu nikogo nie lubię. Kocham za to Chicago Bulls. A no i przecież grał (mój ulubiony center) - Dwight Howard. Świetna paka mu wczoraj wyszła. Kto oglądał to wie, o którą chodzi. :praise:

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 21 lut 2011, 16:39

Gortat gra bo gra z Nashem.
Ze Stevem to i ja bym dobrze grał gdybym był większy heh.
Sam Gortat powiedział że Nash nawet ze ślepca zrobi strzelca.
Nadal jest genialny.
Gortat robi postępy z dystansu chociaż gdyby się zmierzył ze mną
to na niego bym raczej nie postawił, nie wiem czy 5/10 by trafił heh.

Ja usnąłem po 3 kwarcie.
Można rzec że wrócił stary egoistyczny Kobe :)
Ale to pewnie przez to że grano w LA.
I pewnie dlatego też wiara głosowała na Griffina.
Miał chyba jeden słaby wsad.
Albo i więcej, wsad przez maskę żadne fifa rafa.
Ja bym wskazał chyba McGee.
W sumie to nie wiem czy Blake nie był tam najgorszy .
Szkoda ze odpadł DeRozan, przez pierwszy słabszy,
bo mógłby powalczyć. Drugi był ok.
Cały weekend to była wielka promocja Griffina , zwykle zwycięzcy
wsadów są nie teges ...
Nie pamiętam dokładnie ale chyba jak najlepszy był Iguodala, wygrał Nate,
jak powinien Nate wygrał Howard czy jakoś tak , potem na odwrót, te historie z Supermanem i Kryptonitem reżyserowane wyniki.
W trójkach Allen się spalił, Pierce też cienko.

Aha i prowadzący C+ podczas konkursów-
dramat, plus równie beznadziejny jeden z gości.
Mogli dać już Durdę do studia.
Stacja ma najlepszego komentatora sportowego chyba w kraju
Michałowicza (może jeszcze gość od tenisa z Eurosportu jest z jego półki)
a dają jakiegoś szczyla ... Gościem mógłby być Telman, obyty w temacie i kompetentny.
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
JacekVCF
Pichichi

Post autor: JacekVCF » 30 kwie 2011, 13:47

Śmiać mi się chce ze Spurs. Przegrać z Memphis w 1 fazie to sztuka.

ODPOWIEDZ