F1

Awatar użytkownika
Verbi
Juvenil

F1

Post autor: Verbi » 29 wrz 2006, 19:20

Formuła 1 - sport, który w ostatnim czasie, w Polsce zyskuje coraz więcej fanów. Myślę, że wszyscy wiedzą czyja to sprawka... Robert Kubica - pierwszy Polak w F1.

Zapraszam do dyskusji

Awatar użytkownika
Marius
Juvenil

Post autor: Marius » 01 paź 2006, 10:10

Za sprawą Kubicy F1 w naszym kraju ma coraz więcej fanów. Szkoda ze GP Chin za ją dopiero 13 miejsce. ale jeszcze wszystko przednim. Ma chłopak talent i z pewnością go nie zmarnuje

Awatar użytkownika
smoooke
Canterano

Post autor: smoooke » 01 paź 2006, 11:09

To co wyprawiają mechanicy BMW woła o pomstę do nieba. Trzeci raz odbierają Robertowi szansę na bardzo wysoką pozycję. Raz za lekki bolid, raz złe opony i dziś znowu jakieś cyrki. Robert nie jest tam od tego żeby testowali sobie na nim czy już można założyć "sliki" czy nie. Jeśli w przyszlości trafi do lepszej drużyny będzie spokojnie rywalizował z czołówką.
"Sometimes the only way to stay sane is to go a little crazy..."

Awatar użytkownika
D-day
Juvenil

Post autor: D-day » 01 paź 2006, 11:33

Niestety nie zupełnie masz rację. Dziś to Kubica poprosił o zmianę opon, więc wina jest po części jego.

Awatar użytkownika
marcin90
Pichichi
Kontakt:

Post autor: marcin90 » 01 paź 2006, 14:45

Kubica jest jeszcze młodym kierowcą, który z Formułą 1 jest związany od niespełna roku. To 3 miejsce, które zajął trzy tygodnie temu to sukces, który jak narazie nie będzie się powtarzał zbyt często. Robert musi się sporo nauczyć i należy dać mu w spokoju poprawiać swą jazdę. Jak narazie najważniejsze jest to, że dojeżdża do mety. Sukcesy przyjdą z czasem- tego jestem pewien.
Obrazek

Najlepsi polscy kibice !!!

Awatar użytkownika
LISEK
Taquillero
Kontakt:

Post autor: LISEK » 31 gru 2006, 10:06

Kubica gdy przyjechał do Polski już nie mógł normalnie wyjść do supermarketu, czy z rodziną na spacer. Gdzie nie wyszedł, to od razu grad ludzi, którzy chcą autografy już nie mówiąc o dziennikarzach łaknących wywiadów. Już widze jakie to męczące.

A co do jego formy. Mimo tak młodego wieku i małego doświadczenia w formule 1 już wyrasta na świetnego kierowce i rewelacje. Mówi się, że kiedy nabierze jeszcze troche doświadczenia na torach to będzie z niego fenomenalny kierowca bolidu. Zanim jednak to przyjdzie musi jeszcze się dużo nauczyć. Ale moze w przyszłym sezonie znów sprawi miłą niespodzianke. x_cwaniak

Awatar użytkownika
Marzyciel
Juvenil
Kontakt:

Post autor: Marzyciel » 02 sty 2007, 14:58

LISEK pisze:Kubica gdy przyjechał do Polski już nie mógł normalnie wyjść do supermarketu, czy z rodziną na spacer. Gdzie nie wyszedł, to od razu grad ludzi, którzy chcą autografy już nie mówiąc o dziennikarzach łaknących wywiadów. Już widze jakie to męczące
I tutaj Kubica mnie denerwuje. Nie oczekuję broń Boże od niego deklaracji w stylu Małysza, że on to taki skromny jest i w ogóle przeprasza za to że wygrał TCS czy coś w tym stylu, ale Kubica chyba nie jest na tyle głupi że myślał że przyjedzie do Polski i go pani z warzywniaka pod blokiem nie pozna? Człowiek inteligentny wie z czym się wiąże sława i sukces (bo po takiej posusze z Polakami w F1 to już same występy Kubicy są sukcesem), a on w wywiadach ciągle podkreśla jak to by chciał aby wszyscy ludzie dali mu spokój i najlepiej jakby się od niego odwalili i nie zgrywali debili że od zawsze interesowali się F1 tylko teraz trochę jakby bardziej.

Co do przyszłego sezonu to nie oczekuję jakichś fajerwerków w jego wykonaniu, bo obiektywnie patrząc to BMW nie jest jeszcze zbyt doświadczonym zespołem i dam sobie głowę uciąć, że Kubica w nadchodzącym sezonie zgubi pare punktów w głupi sposób z winy mechaników bądź techników. Nie mówiąc już o własnych błędach.

alamo
Juvenil
Kontakt:

Post autor: alamo » 25 lut 2007, 13:27

Ostatnio coś Kubica na treningach dobrze sobie radzi jak i jego partner z drużyny Haidfeld!
Prawa do transmitowania F1 w polsce kupił teraz Polsat i będzie F1 leciało na Polsat Sport i na otwartym! :D

maciejj
Canterano
Kontakt:

Post autor: maciejj » 25 lut 2007, 15:27

Ja oglądam Formułe na RTL-u. Dobra jakość, a niemiecki komentarz można sobie zawszę wyłączyć. Też na jakimś czeskim programie jest formuła, ale mogą ją odbierać tylko ci, którzy mieszkają przy granicy.
alamo pisze:jego partner z drużyny Haidfeld!
Nick Heidfeld z BMW Sauber

Awatar użytkownika
LISEK
Taquillero
Kontakt:

Post autor: LISEK » 18 mar 2007, 14:39

I jak tu sie nie zdenerwować?? Świetny występ Kubicy, który utrzymywał się na 4 pozycji lecz sam talent kierowcy bez solidnosci i pracy teamu nic nie daje. BMW-Sauber znów zawaliło sprawe. Juz nie pierwszy raz bolid Roberta w wyścigu doznaje jakis uszkodzeń. Niestety ta usterka wykluczyła go z wyścigu... Tym razem wadliwą częścią okazała sie skrzynia biegów. Bardzo mi szkoda Roberta bo widać po nim że jest świetnym kierowcą ale musi to iść w parze z dobrym zespołem i dobrze przygotowanym bolidem. Mam nadzieje że takie wpadki juz nie będą sie zdarzać. Nie zmienia to faktu że Kubica pokazał się z dobrej strony ;)

maciejj
Canterano
Kontakt:

Post autor: maciejj » 19 mar 2007, 16:16

W tym roku o zwycięstwo powalczą Raikonen i Alonso. Raikonenowi w tamtym sezonie na przeszkodzie stawał głównie jego McLaren-Mercedes, ale Ferrari od sezonów jest niezawodny i tym razem musi być na koniec na podium. W klasyfikacji zespołowej największą szansę daje McLarenowi (Alonso i Hamilton) o ile poprawią niezawodność. Nie przekonuje mnie Felipe Massa- może i troche wygrał, ale nie ma doświadczenia. Na trzecim miejscu powinien być team BMW Sauber (Kubica+Heidfeld). Heidfeld jest dobrym kierowcą, a Robert już pokazał sie z dobrej strony. Potem może być Honda i Toyota.

Awatar użytkownika
marcin90
Pichichi
Kontakt:

Post autor: marcin90 » 21 mar 2007, 18:45

maciejj pisze:Na trzecim miejscu powinien być team BMW Sauber (Kubica+Heidfeld)
Tak, z tymi super bolidami. Pierwsza trójką będzie taka jak ostatnio, może jedynie się kolejność zmienić.
Obrazek

Najlepsi polscy kibice !!!

Awatar użytkownika
MatiK
Taquillero

Post autor: MatiK » 22 mar 2007, 08:55

Myśle ze nie bedzie tak dobrze bo teraz ten BMW sie cos psuje. Kubica po zakonczeniu sezonu powinien odejsc i przejsc gdzie inndziej. Np. do Ferrari i MClaren.
Obrazek

maciejj
Canterano
Kontakt:

Post autor: maciejj » 22 mar 2007, 15:47

MatiK pisze:Myśle ze nie bedzie tak dobrze bo teraz ten BMW sie cos psuje. Kubica po zakonczeniu sezonu powinien odejsc i przejsc gdzie inndziej. Np. do Ferrari i MClaren.
Zamiast kogo?
Ferrari: Raikkonena czy Massy?
A może McLaren powinien wymienić Alonso za Kubice?

A co do trzeciego miejsca to na pewno BMW może walczyć. Jakoś Heidfeldowi udałoię dojechać, a konstruktorzy ciągle coś w skrzyni poprawiają (od 4 miesięcy). KIerowcy Hondy (Button i Barichello) wcale nie są tacy silni. A Toyota ( Trulli i Ralf Schumacher) też czasami się psuje. To są najwięksi rywale o trzecie miejsce konstruktorów.

Awatar użytkownika
MatiK
Taquillero

Post autor: MatiK » 22 mar 2007, 16:57

No tez mi sie tak zdaje no ale może Kubica powinien zmienić bolida i team. Nie wiem do kogo . Najlepiej do jakiegoś dobrego teamu.
Obrazek

maciejj
Canterano
Kontakt:

Post autor: maciejj » 07 kwie 2007, 14:27

Przed nami Grand Prix Malezji, skończyły się już kwalifikacje.

1. Felipe Massa Ferrari
2. Fernando Alonso McLaren
3. Kimi RäikkÜnen Ferrari
4. Lewis Hamilton McLaren
5. Nick Heidfeld BMW
6. Nico Rosberg Williams
7. Robert Kubica BMW
8. Jarno Trulli Toyota
9. Ralf Schumacher Toyota
10.Mark Webber Red Bull

Jak widać, na czele Ferrari i McLaren, zdecydowanie najmocniejsze drużyny. Ale BMW też nieźle się trzyma. Widze sznsę na zdobycie punktów przez Kubicę. Poprzedni wyścig potwierdził dobrą formę, w kwalifikacjach też było nieźle. Najważniejsze, że bolid BMW Sauber ostatnio spisuje się nieźle, no poza awarią Heidfelda (silnik stanął w płomieniach). Ale skrzynia biegów już nie zawodzi.

Martwią mnie warunki. W Malezji ma być gorąco i wilgotno, co nie jest korzystne. Ale doświadczeni zawodnicy nie powinni mieć trudności.

Awatar użytkownika
LISEK
Taquillero
Kontakt:

Post autor: LISEK » 10 kwie 2007, 09:24

maciejj pisze:
Najważniejsze, że bolid BMW Sauber ostatnio spisuje się nieźle, no poza awarią Heidfelda (silnik stanął w płomieniach). Ale skrzynia biegów już nie zawodzi.
Wyglądało na to, że tym razem bolid będzie się dobrze sprawować ale jak zwykle Kubice dopadł pech lub nieudolność teamu BMW Sauber. Narazie nasz kierowca ma największe kłopoty ze swoim samochodem. Gdyby nie te usterki to Kubica zapunktował by w obydwu wyścigach. Jeśli w następnym wyścigu sie to nie poprawi to będzie znaczyć że team w którym jest nasz zawodnik to jakieś nieporozumienie. Następnym razem będzie lepiej :D

"Bolid Kubicy jest jak fiat 126p ale fiat ma lepsza skrzynie biegów!!!" ;)

maciejj
Canterano
Kontakt:

Post autor: maciejj » 30 maja 2007, 13:53

Jest postęp- na poprzednim Grand Prix skrzynia biegów BMW-Sauber nie popsuła się. Tyle że tym razem Kubica skarżył się na hamulcę (na starcie) a w końcówce zepsuła się kontrola trakcji co też opóźniło czas Roberta. Ale piąte miejsce to już coś, mam nadzieję że Robert będzie już regularnie punktował, a team BMW w klasyfikacji zdobędzie 3 miejsce. Ostatni występ był popisem McLarena, Ferrari straciło sporo punktów. A taktyka BMW na jeden stop nie sprawdziła się i miejmy nadzieję że następnym razem pojadą normalnie- na 2 stopy.

Awatar użytkownika
Jacio
Taquillero
Kontakt:

Post autor: Jacio » 17 cze 2007, 17:12

Dzisiaj GP w Indianapolis. Jak dobrze wiemy niestety Robert nie został dopuszczony do startu. Za niego w ekipie BMW Sauber pojedzie młody Vettel. W kwalifikacjach zajął niezłe 7 miejsce. Jednak szefowie teamu mówią że nawet jak pojedzie bardzo dobrze nie wygryzie Kubicy. Drugi kierowca BMW-Sauber Nick Heidfeld wystartuje z 3 lini z 5 pozycji. Przed nim pojadą Kimi Raikkonen, Felipe Massa, Fernando Alons i Lewis Hamilton. Ja stawiam na Hamiltona chociaż go nie lubie :) . Postawiłem na niego 5 zł więc musi wygrać :twisted

Awatar użytkownika
kaka
Jugador del Primer Equipo
Kontakt:

Post autor: kaka » 19 cze 2007, 11:19

No i Vettel zajął niezłe ósme miejsce,Hamilton wygrał a McLaren jest nie do przebicia.
Heidfeld też słabo.
Tylko Wisła K. i Valencia!!!!!!
Amunt!!!!!!

ODPOWIEDZ