Żużel

51_cent
Juvenil

Re: Żużel

Post autor: 51_cent » 14 maja 2012, 08:10

KilyVCF pisze:W dzisiejszych czasach groźne wypadki na torach żużlowych już się prawie nie zdarzają.
Prawda, bo wprowadzili dmuchawce (ten, kto je wymyślił i zaprojektował pośrednio już pewnie nie jedno życie uratował), a i wytrzymałość kasków czy kevlaru też się na pewno poprawia. Jednak choć niemal wyeliminowane, to jednak takie wypadki zdarzają się. Ze 3 lata temu w Szwecji podobny los spotkał Kenny'ego Olssona.
KilyVCF pisze:Można na pełnej prędkości przywalić w bandę i głównym problemem są siniaki i wyjście spod dmuchawca skąd się trudno wygrzebać.
Właśnie paradoksalnie bywa tak, że takie z pozoru niezbyt groźne (jeśli w ogóle o takich w przypadku żużla można mówić) upadki wyrządzają większe szkody niż wypadek, który wygląda naprawdę makabrycznie. Zobacz np. co spotkało Krzyśka Buczkowskiego:

Pod filmikiem są wypisane konsekwencje tego upadku - akurat tu bardzo poważne. A teraz? Teraz śmiga w ekstralidze aż miło, a to, co wyrabiał w Czewie to poezja żużla. Polecam też - dla ludzi o mocnych nerwach - "żużel, walka o życie" na youtube. Widząc takie upadki aż ciary przechodzą, a większość z tych pokazanych tam zawodników szybko na tor wracała. Czasem mam wrażenie, że oni są z innej gliny ulepieni...

Awatar użytkownika
Jarunio
Canterano
Kontakt:

Żużel

Post autor: Jarunio » 24 mar 2013, 14:57

Nigdy nie bylem na zywo, ale jak tylko pokazuja na C+ to staram sie obejrzec. Zmagania klubow sa mi obce i nie mam pojecia kto jest na jakim poziomie, znam kilka druzyn i tyle. Ale nie o to chodzi. Wole ogladac zmagania reprezentacyjne, czy to indywidualne czy to druzynowe. Niedlugo odbedzie sie GP Europy w Bydgoszczy tj 20 kwietnia. Z tego co wiem ma sie odbyc na stadionie Polonii. Czy ktos z was byl juz na tym obiekcie i moze mi powiedziec jak prezentuja sie miejscowki w Sektorze B? Wiem tylko ze sa to miejsca nie numerowane i bilety sa w cenie NOR -95zl, ULG -60zl.
Obrazek one love!

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Żużel

Post autor: Kily » 24 mar 2013, 23:50

Nie wiem który to B, musiałbyś poszukać planu w necie.
Ale to beznadziejny stadion,
od lat 90 nic się nie zmieniło,
na wirażach beznadziejna widoczność, ogromny odstęp między torem a trybunami.
Kiedyś tor był jeszcze mega do walki, od kilku lat już dużo gorszy chociaż świetną geometrię zachował (jak na takie lotnisko). Powrót GP na ten kurnik to nieporozumienie.
W Polsce Polecam Częstochowę, fajny stadion oldchoolowy po gruntownej modernizacji
z najlepiej przygotowywanym w Polsce torem,
w tym roku mi.n eliminacje reprezentacyjne tam będą (Polska, Australia, Rosja i ktoś tam, zapowiada się super, o ile Polacy nie spreparują toru pod siebie, na lidze tor jest git i walka ),
w drugiej kolejności Toruń (ostatnie GP tam będzie), gdzie nie ma niebezpieczeństwa deszczu.
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Jarunio
Canterano
Kontakt:

Żużel

Post autor: Jarunio » 25 mar 2013, 11:20

Obrazek
Jakby to ode mnie zalezalo na ktorym torze odbedzie sie SGP. Chcialbym cos widziec z Sektora B najlepiej wlasnie na wirazu, daje rade? Sa jeszcze po 160zl w Sektorze A (te czerwone), ale jesli roznica jest tylko w tym ze sie siedzi, a nie stoi to dziekuje, postoje. Warto zaznaczyc ze na trybunie glownej START/META bilety sa po 600zl/1000zl! :suicide:
Stadion w Toruniu widzialem, ale tylko z zewnatrz. Robi wrazenie jako obiekt na ktorym rozgrywana jest ta dyscyplina sportowa.
Obrazek one love!

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Żużel

Post autor: Kily » 25 mar 2013, 20:31

Weź sektor B na prostej.
Wiraż sobie w Bydgoszczy odpuść, tam by kombajny wjechały jak widać nawet na tym planie.

GP masz też w Toruniu i Gorzowie. A PŚ w Czewie.
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Jarunio
Canterano
Kontakt:

Żużel

Post autor: Jarunio » 25 mar 2013, 22:52

Jak uda mi sie pojechac to zrobie jak mowisz. Nie wiedzialem tylko ze tyle wyscigow jest u nas rozgrywane. Najciekawiej chyba zapowiada sie druzynowe, i do Czestochowy mam blizej, tyle ze dopiero w lipcu. Moze uda sie i tu i tu! :question:

A co powiecie o GP Nowej Zelandii? Ogladaliscie? Z racji ze pozno jechali to obejrzalem powtorke. Gollob troche ulatwil zadanie Jarkowi startujac z drugiego pola, ale zrewanzowal mu sie chociaz za poprzedni sezon (chyba przeszkodzali sobie wzajemnie w ktoryms wyscigu). Gollob dobrze pojechal w polfinale, wypierdolil wszystkich na prostej - mistrz! :praise:

Ale licza sie dwa najwyzsze miejsca na podium i Marszalek Dabrowskiego, piekne rozpoczecie sezonu! Zeby tyle radosci bylo z naszych "kopaczy" co zuzlowcow.
Obrazek one love!

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Żużel

Post autor: Kily » 25 mar 2013, 23:28

Gollob "taki stary i taki głupi".
Właściwie oddał wygraną Hampelowi.
Hampel mając czwarte pole w semi nie postawiłby nawet złotówki na swoją wygraną,
ale Tomek w przeszłości już robił różne cyrki z polami
wybierając w oparciu o tylko sobie znane kryterium.

GP NZ niezłe. Ward i Gollob robili najlepsze wrażenie, trochę ich tor ograniczał.
Jarunio pisze:Nie wiedzialem tylko ze tyle wyscigow jest u nas rozgrywane.
to tak jak z koncertami przeróżnych McCartneyów i kapel rockowych które kiedyś były na topie.
Nikt już nie chce bulić za organizację bo żużel od się zwija,
no to Polacy zapłacą chętnie. 3 razy.

Ja myślę nad Częstochową i może Toruniem, zależy od czasu.
GUAITA VETE YA !

ODPOWIEDZ