Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Awatar użytkownika
Acolith
El Crack del Equipo

Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Acolith » 29 lip 2012, 22:48

Obrazek

Temat o Igrzyskach - tłumaczyć nikomu nic nie muszę :wink:

Aktualnie możemy pogadać o pierwszej wygranej polskich siatkarzy (3:1 z Włochami)
albo też o niespodziewanie krótkim występie piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii :sly:
i o czymkolwiek innym co się dzieje teraz w Londynie

Enjoy Olympics :wink:

51_cent
Juvenil

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: 51_cent » 29 lip 2012, 23:59

Co prawda drugiego meczu Hiszpanów nie obejrzałem, gdyż jakoś kompletnie wypadł mi z głowy (choć rano jeszcze pamiętałem), ale jestem zszokowany nawet nie tyle ich wynikiem (a raczej jego brakiem), co stylem gry. Przecież patrząc na nazwiska, imho mieli masę świetnych grajków. Chyba też mocniejszą kadrę od Brazylii. A tu po dwóch meczach bez punktu, i bez bramki... Zdaje się, że brakło klasycznego (i zarazem klasowego) napastnika i kogoś, kto mógłby uporządkować grę w środku pola. Przecież bardzo często w meczu z Japonią to Mata cofał się głęboko po piłkę i starał się ją rozgrywać, co nie przynosiło Hiszpanom wymiernych korzyści.

Mleko się rozlało, nie ma co gdybać, ale śmiem przypuszczać, że z Thiago ta gra wyglądałaby lepiej, a przede wszystkim płynniej. A że go nie było to mecze powinien zaczynać Ander, bo to chyba jedyny piłkarz zbliżony charakterystyką do Alcantary. I dziwię się, że jednak nie pojawiał się w wyjściowej jedenastce.

Poza tym bardzo interesował mnie start kolejnego amerykańskiego Dream Teamu. I fajerwerków nie było, choć wygrali z dużą zaliczką. Mają jednak jakiś problem z pierwszą kwartą. Podobnie słabo rozpoczęli ostatni sparing z Hiszpanami. Dziś jeszcze początkowo niemiłosiernie pudłowali za 3, co też przyczyniło się do wyrównanej pierwszej kwarty. Dobry meczyk LBJ i Kevina Duranta. Zresztą wszyscy zagrali równo. Widać gołym okiem, że to nie jest tak jak sie obawiano zlepek gwiazd, a naprawdę solidny zespół, gdzie nikt nie gra typowo "pod siebie". Z każdym spotkaniem liczę na więcej :)

Awatar użytkownika
BartekVCF7
Redaktor

Post autor: BartekVCF7 » 30 lip 2012, 10:22

Acolith pisze:Aktualnie możemy pogadać o pierwszej wygranej polskich siatkarzy (3:1 z Włochami)
Kolejny świetny mecz siatkarzy! Ta dyscyplina to chyba teraz jest numerem 1 w Polsce. A co do meczu to:
Od początku było jasne, że będzie ciężko co potwierdził początek spotkania. Po pierwszej partii jak się Włosi na zagrywkach rozstrzelali(szczególnie Savani) to nie wyglądało to zbyt dobrze. W drugim nasi jakby opanowali stres. Mieli większą przewagę. Włosi znów na czele z tym kapitalnym Savanim(lubię chłopa)zaczęli gonić. Całe szczęście Polacy już nie dali sobie wydrzeć tego seta. Trzecia odsłona była bardzo emocjonująca! Wygrana i sądzę, że ona była kluczowa. Czwarta partia to już czas gdzie Włosi nawet nie walczyli.

PS. Komentatorzy to była porażka... Z Polsatu są 200 razy lepsi.

maciejj
Canterano
Kontakt:

Post autor: maciejj » 30 lip 2012, 10:36

Słyszeliście o aferze z ubraniem Isi? Hańba! Ciekawe gdzie pływacy powinni mieć orła: na tyłku czy na udach :antyok: Judocy czy floreciści tak samo :antyok:

Dzisiaj słabo się zaczyna - wioślarze.

Ale za to mnie ucieszała najbardziej nielubiana reprezentacja futbolowa. Martinez :beer: Oglądał ktoś ich mecze? Ponoć Japończycy powinni wygrać 5:0. Za to bardzo ładne gole Brazylijczyków. Nawet Pato zagrał ponad godzine :question:

51_cent
Juvenil

Post autor: 51_cent » 30 lip 2012, 12:43

Komentatorzy to była porażka... Z Polsatu są 200 razy lepsi.
Podbijam. I dlatego ja mecz oglądałem całkiem wyciszony i było o niebo lepiej :D Zresztą wszyscy, od każdej dyscypliny są na tvp beznadziejni (z kilkoma wyjątkami typu Pindera czy Noga z Wardzałą od żużla). Wczoraj np. oglądałem mecz Dream Teamu z Francją, co prawda po rumuńsku na sopcaście, ale słyszałem od kumpla jakimi perełkami sypali na tvp sport, np. (fonetycznie) dłajt wejd (kto to jest?) i... lebron dżems :D Właściwie każdą dyscyplinę w telewizji oglądam bez głosu bo się nie da wytrzymać.

Siatkarze nie zawiedli i z tego trzeba się cieszyć. Oby tam dalej.
Oglądał ktoś ich mecze? Ponoć Japończycy powinni wygrać 5:0.
Oglądałem właśnie z Japonią. W zasadzie nie stworzyli sobie żadnej (!) klarownej sytuacji. Grali kompletnie bez pomysłu. I faktycznie, gdyby w drugiej połowie Japończycy wykorzystali to, co mieli mogło się skończyć pogromem. Ciężki wstyd krótko mówiąc.

Awatar użytkownika
Ever
Redaktor honorowy

Post autor: Ever » 30 lip 2012, 13:22

Byłby ktoś tak miły, by opisać kontrowersje z meczu Hiszpania-Honduras? Bo podobno mnóstwo sprzeczek i kłótni o decyzję sędziego miało miejsce, ale nie oglądałem, więc nie jestem w temacie...

Denerwuje mnie polska mentalność, bo prócz nielicznych wyjątków, to wielu sportowców przynosi po prostu hańbę. Florecistki zawaliły na całej linii, od pływaków można było spodziewać się więcej, ale Radwańska? Rozumiem, gdyby się starała i wtedy doznałaby porażki, ale ona nawet nie startowała do mocniejszych piłek. Zero walki u niej. Nie wiem, czy się spaliła, czy była zbyt pewna siebie. W każdym razie to są igrzyska olimpijskie, a pojedyncze jednostki występują w swoich konkurencjach, jak gdyby to były mało znaczące sparingi.

Na razie to wierzę tylko w tych siatkarzy, bo walczą z sercem i mają szanse na medal.
http://dominikpiechota.wordpress.com

http://twitter.com/dominikpiechota

"To work hard and have fun, and NOT notice the difference" :)

maciejj
Canterano
Kontakt:

Post autor: maciejj » 30 lip 2012, 14:56

Na razie (drugi set) Ula gra lepiej niż Aga, a Serena wcale nie gra słabo.
Zgadzam się, że niektórzy notują fatalne występy, w czym przodują kajakarze.
Na razie największe szanse na medal ma Kusznierewicz z kolegą.

Kolejny skandal obok poziomu komentowania - reklamy :antyok: Nie dość że długie to jeszcze dodatkowo hasło ,,razem wspieramy mamy" chyba było opracowywane przez specjalistów od chorób nerwowych. W czym wspieracie? W mozliwosci wydawania pieniędzy. No i reklama Nike. Od razu przełączam, jak ją widzę.

Awatar użytkownika
BartekVCF7
Redaktor

Post autor: BartekVCF7 » 30 lip 2012, 20:45

51_cent pisze:Podbijam. I dlatego ja mecz oglądałem całkiem wyciszony i było o niebo lepiej :D
Jak oglądałem mecz razem z rodziną to mój tata nawet zaproponował żebym ja zaczął komentować :D
51_cent pisze:Zresztą wszyscy, od każdej dyscypliny są na tvp beznadziejni (z kilkoma wyjątkami typu Pindera czy Noga z Wardzałą od żużla)
100 % racji. Dlatego też myślę, że fajnie by było jakby TVP miało zakaz startowania w przetargach o prawa sportowe ;) ale to nie jest możliwe :(

A jutro czas na Bułgarów, dobrą drużynę ale do ogrania. Uważać trzeba będzie szczególnie na Vlado Nikolova absolutny lider tej drużyny i kapitan. Ciekaw jestem środka i przyjęcia Bułagrów. To tam właśnie Najdenov dokonuje najwięcej roszad. Stawiam na środku Yosifova i drugiego z Nikolovów, Mikolaja (to nie jest rodzina). Na przyjęciu pewniakiem jest Aleksiev, a drugi? Lepszy wg mnie jest Bratoev, ale Najdenov ma sympatię do Skrimova. Będzie to ciężki mecz i nie jestem tak optymistyczny jak przed Italią, nie wiem czemu. Coś mi mówi, że 3:2 przegramy... obym się mylił.

Za 10 minut Fijałek i Prudel!

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 30 lip 2012, 21:06

A tam, pobijemy jutro Bułgarów ;D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekVCF7
Redaktor

Post autor: BartekVCF7 » 30 lip 2012, 21:07

VdV23 pisze:A tam, pobijemy jutro Bułgarów ;D
No oby, ale mówi się, że dobrej drużynie taka jedna wpadka w turnieju się zdarza ;)

Awatar użytkownika
Acolith
El Crack del Equipo

Post autor: Acolith » 30 lip 2012, 22:57

Ever pisze:Byłby ktoś tak miły, by opisać kontrowersje z meczu Hiszpania-Honduras? Bo podobno mnóstwo sprzeczek i kłótni o decyzję sędziego miało miejsce, ale nie oglądałem, więc nie jestem w temacie...
Stara pieśń :wink: faworyt dostał bramkę z początku meczu, przeciwnik cofnął się całą jedenastką pod swoje pole karne i przy tym prowokował, grał na czas, symulował i co tam jeszcze dusza zapragnie. Zawodnikom faworyta zaczęły puszczać nerwy, a czary goryczy dopełniły dwa nieodgwizdane rzuty karne (przy drugim nawet Mata mocno się wk...ił co troszkę mnie zadziwiło :lol: )
Troszkę szkoda że Hiszpanie odpadają, raz że Mata mógłby zdobyć hat tricka (LM, ME, IO) a także kilku zawodników Bilbao i Barcelony miałoby dłuższy sezon. Tak w ogóle zauważyłem na głównej że hejtowanie reprezentacji Hiszpanii dalej w modzie :wink:

Awatar użytkownika
Nevan
Redaktor

Post autor: Nevan » 30 lip 2012, 23:50

http://www.sport.pl/londyn2012/1,127655 ... biet_.html

http://londyn2012.przegladsportowy.pl/I ... ,1014.html

i Video dla zainteresowanych.

http://londyn2012.tvp.pl/8132797/wielki ... konczonosc

Mnie osobiście Igrzyska nie jarają. Ani trochę nie obchodzi mnie co się tam dzieje, na artykuł przypadkiem natrafiłem.
Mega kompromitacja, mimo że nie mam najmniejszego pojęcia o tym sporcie, nawet nie wiem jak się ta konkurencja prawidłowo zwać powinna.

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 31 lip 2012, 07:45

Wie ktoś kiedy będą półfinały i finał w ping ponga mężczyzn?Bo w tych programach to strasznie ciężko się połapać...
Obrazek
Obrazek

51_cent
Juvenil

Post autor: 51_cent » 31 lip 2012, 10:04

Dzisiaj oglądałem powtórkę naszych siatkarzy plażowych. Komentarz Hellera opierał się na trzech słowach: brawo, cudownie, kapitalnie... Czasem to jeszcze śmieszy, ale powoli mam dość. Chyba zacznę wszystko na necie oglądać z jakimś rumuńskim czy nawet chińskim komentem :question:
Wie ktoś kiedy będą półfinały i finał w ping ponga mężczyzn?Bo w tych programach to strasznie ciężko się połapać...
Wg tego, co pisze w Skarbie Kibica z Przeglądu Sportowego na Igrzyska, półfinały są w czwartek od 11:00, o 15:30 mecz o trzecie miejsce, a godzinę później finał.
Troszkę szkoda że Hiszpanie odpadają
Mi też było szkoda, ale z drugiej strony po tym, co zaprezentowali (nie wiem jak to wyglądało z Hondurasem dokładnie) nie wiem, czy chciałoby mi się ich dalej oglądać. Teraz mam jedynie nadzieję, że turnieju nie wygra Brazylia (co chyba będzie jednak trudne do zrealizowania).

A dziś, poza siatkarzami, czekam na mecz USA z Tunezją. Może choć z tym rywalem zaprezentują fajną dla oka koszykówkę.

Awatar użytkownika
Ever
Redaktor honorowy

Post autor: Ever » 31 lip 2012, 10:34

Bardzo dobrze, że Hiszpanie odpadają... ktoś musi przerwać hegemonię ich idealności. :)

Arbitraż to kompromitacja. Oglądałem ten pojedynek szpadzistek na żywo i wariowałem przed telewizorem. Jak można czterokrotnie powtórzyć jedną sekundę? Gdy zegar wybił 0:00, to przesunęli, by ponownie była jedna sekunda. Szkoda, bo strasznie się ogląda płacz oszukanej zawodniczki. W zasadzie nie zasłużyła na porażkę. Ktoś zapomniał wcisnąć czasu i zamiast sekundy walczyły około czterech sekund. Dodać do tego kilka powtórek.

Podobno afera jak z pomyleniem flagi przed meczem piłkarek. Zamiast Korei Południowej (nie jestem pewien), wywiesili flagę Korei Północnej. Albo na odwrót. To jest najważniejsza impreza sportowa w przeciągu czterech lat czy przypadkowe rozgrywki? Londyn spisuje się nieźle, braki momentami organizacji, to tyle.

Akurat ja oglądam wszystko, co możliwe. :D
http://dominikpiechota.wordpress.com

http://twitter.com/dominikpiechota

"To work hard and have fun, and NOT notice the difference" :)

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 31 lip 2012, 14:07

BartekVCF7 pisze:A jutro czas na Bułgarów,...Coś mi mówi, że 3:2 przegramy... obym się mylił.
No i wykrakałeś...szkoda ,że akurat z nimi porażka...wolałbym już przegrać z Australią...

Nasi dzisiaj zagrali słabo...na sypacza powinien wyjść dziś Zagumny od razu jak w półfinale LŚ...na Bułgarów się sprawdza...dużo prostych zepsutych zagrywek, niewykorzystane kontrataki i Sokołov grający chyba mecz życia...przecież nie oszukujmy się ,że Bułgaria to jakiś wielki zespół...bez Kaziyskiego to przeciętniaki...ale niech się cieszą, Italia ich ogra mam nadzieję ;D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekVCF7
Redaktor

Post autor: BartekVCF7 » 31 lip 2012, 20:53

No i niestety... 1:3
VdV23 pisze:BartekVCF7 napisał(a):
A jutro czas na Bułgarów,...Coś mi mówi, że 3:2 przegramy... obym się mylił.

No i wykrakałeś...szkoda ,że akurat z nimi porażka...wolałbym już przegrać z Australią...
A ja nie. Wolę przegrać z solidniejszą ekipą jaką jest Bułgaria.
VdV23 pisze:przecież nie oszukujmy się ,że Bułgaria to jakiś wielki zespół...bez Kaziyskiego to przeciętniaki...ale niech się cieszą, Italia ich ogra mam nadzieję ;D
Fakt, że brak Kazia to jest strata, ale przeciętniakiem to bym ich nie nazywał. Składu nie mają złego - wręcz przeciwnie! Rzekłbym, iż to wciąż bardzo dobra drużyna. Nigdy nie wolno ich lekceważyć. Dziś to pokazali.

Dziś gra Bułgarów była bardzo dobra. Chyba każdy dziś zagrał tam na dobrym poziomie. Raz - Sokolov (przed meczem aż dziw, że nie ma Vlado Nikolova) Dwa - niesamowite obrony. To co Salparov tam wyprawiał to było niesamowite. Polacy nie grali jak potrafią, ale mimo wszystko trzeba przyznać - Bułgarzy pokazali kawał dobrej siatkówki.

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 31 lip 2012, 21:05

BartekVCF7 pisze: Wolę przegrać z solidniejszą ekipą jaką jest Bułgaria

Wiem wiem, ale jakoś nie lubię ich po zajściach na finałach w Sofii...buuuuuuuu ;)

Zaraz mecz Brazylii z Rosją ;D Będzie widowisko ;))))
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekVCF7
Redaktor

Post autor: BartekVCF7 » 02 sie 2012, 12:24

No dzisiaj mecz z zawsze niewygodną reprezentacją Argentyny. Niewygodną drużyną, ale za to drużyną z którą zawsze Polacy dają sobie radę. W ostatnich latach nie pamiętam porażki z Argentyńczykami.

Prawda, że to już nie są te czasy mocnej Argentyny, która zdobywała medale igrzysk czyli era Spajicia, Milinkovica czy ojców obecnych siatkarzy argentyńskiego zespołu (Choć jest jeden który pamięta te czasy, a gra jeszcze w kadrze, Gabriel Arroyo) Ale mimo wszystko trzeba uważać.

Jak większość pewnie wie trzeba będzie uważać szczególnie na panów z numerami 7 i 15. Czyli Conte i fenomenalny De Cecco. Argentyńczycy lubią grac szybką siatkówkę. Rok temu na Final 8 LŚ w Gdańsku t pokazali. Później jakby polegli trochę na podstawach, ale wciąż są trudna drużyną.

Typ na dziś: 3:1 dla Polski.

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 05 sie 2012, 07:11

I Bułgarzy to wcale nie są w jakiejś kapitalnej formie ;) Mieli szczęście ,że pokonali naszych i tyle...wygrane z Australią i Wlk. Brytanią to żadna filozofia ;)Włosi tylko się męczyli strasznie ale mam nadzieję, że na Bułgarię się ogarną i rozbiją ich ;D

Amerykanie wg mnie to główny faworyt...nie pamiętam kiedy ostatnio wygrali ze Związkiem Radzieckim a wczoraj ugrali 2 sety i mieli nawet match balla...są w formie ;)Brazylia i Rosja nie są w jakiejś super dyspozycji...myślę ,że odpuszczenie LŚ się na nich zemści i Władka Aleknę wyślą w końcu na Syberię ;D
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ