Siłownia

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Re: Siłownia

Post autor: Hector » 27 mar 2012, 14:55

KilyVCF pisze: Pierwsza i najważniejsza rada: jak chcesz się zapisać na siłownię/ zacząć pakować to już na całe życie. Nic co tam zbudujesz nie będzie ci dane na zawsze
Czyli co, jak jestem sucharem to zostanę nim do końca życia? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 27 mar 2012, 19:50

ches pisze: obecnie mojego bica mogę w dłoni złapać :lol:
Też tak miałem przed przygodą z siłownią ;)Po miesiącu regularnych ćwiczeń urósł o 5 cm bez koksu ;) i samą sztangą...w zasadzie jaką sztangą he he znalazłem stare metalowe kółka od starego wozu na wsi ;D

Teraz mam już sporo sprzętu (m.in. hantle,ławka,sztanga,drabinka) i systematycznie rozbudowuje swoją domową siłkę ;)

Trochę koksu tam kiedyś brałem, ale stwierdziłem ,że nie ma kasy na inne przyjemności ;)No i zdrowie,wiadomo...

Po około roku ćwiczeń (nieregularnych,tylko jak taki miałem kaprys) na sucho poprawiłem swoją siłę w wyciskaniu sztangi o 50 % ;)

I jak napisał Kily o tym całym życiu..oczywiście ma rację...po około 5 miesiącach bez treningu z kaloryfera prawie nic już nie zostało...
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 02 lip 2012, 00:02

Jaki jest najlepszy sposób robienia pompek no i jak to się ma jeśli chodzi o ilość w ciągu dnia bo podobno niekoniecznie tak jest że im więcej tym lepiej a jednak trzeba zrobić ileś tam serii i to starczy na dzień.
Trafiłem na takie coś ale nie znam się więc liczę na pomoc:
[youtube][/youtube]
Obrazek

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 02 lip 2012, 02:25

Jak kiedyś w podobne rzeczy się bawiłem to straciłem czucie w jednej dłoni na ponad miesiąc (choć i może alkohol coś tu popsuł wtedy).

Lipiec to dobry czas na rozpoczęcie ćwiczeń, ja się biorę za siebie, nic nie robiłem parę lat, a po tym Euro to już w ogóle ciężko odlepić plery od fotela. :lol:
Na siłownię już chyba nigdy się nie zapiszę, na samą myśl zbiera na wymioty.
Ćwiczenia w domu + dużo ruchu na świeżym powietrzu + piwo, dwa w nagrodę po każdym treningu i będzie dobrze
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
mucha0029_vcf
Pichichi

Post autor: mucha0029_vcf » 02 lip 2012, 06:53

Też się nosiłem z zamiarem skorzystania z siłowni, ale bardziej na rękę byłoby mi ćwiczyć w domu... Chodzi mi głównie o poprawienie ogólnej sylwetki ciała. Ręce mam cienki niczym patyki, korpus też niezbyt okazały...
Mógłby ktoś zapodać jakieś proste domowe ćwiczenia na łapy, mięśnie międzyżebrowe i zębate ? Aha i konieczna chyba będzie dieta bogatobiałkowa w celu przybrania masy... Kupowanie tych przeróżnych białek w proszkach nie ma chyba sensu...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 02 lip 2012, 08:18

Też się nosiłem z zamiarem skorzystania z siłowni, ale bardziej na rękę byłoby mi ćwiczyć w domu...
Mam domową i w miarę możliwości finansowych rozbudowuję ją cały czas ;)
Chodzi mi głównie o poprawienie ogólnej sylwetki ciała. Ręce mam cienki niczym patyki, korpus też niezbyt okazały...
Mógłby ktoś zapodać jakieś proste domowe ćwiczenia na łapy, mięśnie międzyżebrowe i zębate ?
http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.asp

Te Ci w zupełności wystarczą ;)Nie zrażaj się jak po miesiącu nie zauważysz efektów.Liczy się jakość a nie ilość...i nie ćwicz codziennie...wystarczy Ci 3 razy w tygodniu po 1h = najlepiej co 2 dni trening :)Mięśnie kształtują się podczas odpoczynku a nie treningu;DD
Aha i konieczna chyba będzie dieta bogatobiałkowa w celu przybrania masy... Kupowanie tych przeróżnych białek w proszkach nie ma chyba sensu...
Też mi się tak wydawało dopóki nie obejrzałem programu z Pudzianem w TV...na pytanie o dietę odpowiedział ,że:Je co chce i kiedy chce,popijając kilka razy dziennie odżywką.

Zrobiłem tak samo tylko ,że bez specyfików....dziennie około 5 posiłków...wykorzystuje za to mleko w proszku, posypując jakieś bułki czy coś...weekendy na uczelni...na obiady chodzę do araba z kebabami...biorę żarcie z kurczakiem,sałatką i frytkami.Efekt?Po 5 miesiącach 6 kg na wadze do przodu :)

Oczywiście u każdego może być inaczej ;D
Obrazek
Obrazek

szelo
Juvenil

Post autor: szelo » 02 lip 2012, 10:15

Co do budowy ciała to także nie jestem jakimś koksem,jeszcze tak z kilkanaście kilo w dół i skoczek narciarski jest idealny ze mnie :D. Na siłkę kiedyś tam chodziłem,teraz czasami porobię pompki,mam także przyrząd do ćwiczenia dłoni więc jak mam ochotę to ćwiczę. Natomiast zupełnie inaczej wyglądają moje mięśnie na nogach,dużo jeżdżę rowerem,tenis ziemny,biegi,kopana i są co najmniej przyzwoicie zbudowane. Głównym moim problemem to masa,ale nie chce z tym walczyć a tym bardziej faszerować się odżywkami. Teraz mam więcej wolnego czasu więc może się wezmę za siłkę,żeby nie straszyć ludzi nad jeziorem czy na basenie :question: .

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 02 lip 2012, 11:13

VdV23 pisze:wystarczy Ci 3 razy w tygodniu po 1h = najlepiej co 2 dni trening :)Mięśnie kształtują się podczas odpoczynku a nie treningu;DD
O właśnie o to mi chodziło, dzisiaj zrobiłem na razie 2 serie po 20 pompek (nie wiem czy tak prawidłowo jest ale ustaliłem sobie według swoich zasad żeby jakoś mi motywacja przyszła) i zaraz wypluję płuca :lol: później po obiedzie zrobię następne 2 serie ale tak jak mówię, fajnie jakby ktoś ogarnięty mi podpowiedział ile serii co ile dni robić itd. :smile:

A do tych co nie mają sztangi albo atlasu? jakie ćwiczenia proponujecie? w sumie to sztangę idzie łatwo zrobić, kumpel raz wziął kij od miotły wsadził do wiadra, zalał cementem (z drugiej strony to samo) i sztanga jak ta lala :lol: Ale nie wiem ile to mu wytrzymało i czy to w ogóle wycisnął bo to było pewnie ciężkie jak cholera.
Obrazek

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 02 lip 2012, 11:41

Hector pisze: O właśnie o to mi chodziło, dzisiaj zrobiłem na razie 2 serie po 20 pompek (nie wiem czy tak prawidłowo jest ale ustaliłem sobie według swoich zasad żeby jakoś mi motywacja przyszła)
Spokojnie Ci to wystarczy...pompować możesz co dzień ;) Mój wf-ta robił co dzień 50 powtórzeń. Ja robię co 2 dni 4 serie po 15 i w zupełności wystarczy.

Hector pisze:i zaraz wypluję płuca
Początki...po pół roku (robienia co dzień) będziesz robił jak automat ;D Też tak miałem.

Do pompek polecam Ci uchwyty,lepiej się robi:):
http://allegro.pl/uchwyty-do-pompek-pus ... 12222.html

Hector pisze:później po obiedzie zrobię następne 2 serie ale tak jak mówię, fajnie jakby ktoś ogarnięty mi podpowiedział ile serii co ile dni robić itd
Na początku możesz rozdzielać serie ,tak jak teraz po 2 serie przed obiadem i 2 po. W późniejszym czasie lepiej będzie jak będziesz już robił po kolei 4 serie :)
Hector pisze:A do tych co nie mają sztangi albo atlasu? jakie ćwiczenia proponujecie?
Mój kolega wziął metalową rurkę i przyspawał do jej końców stare stalowe niepotrzebne felgi samochodowe ;)

Jakby zamarzył Ci się kaloryfer to polecam skośne brzuszki (prawym łokciem dotykasz lewego kolana od strony zewnętrznej następnie lewym łokciem dotykasz prawego kolana również od zewnątrz- nogi od stóp do kolan umieścić wyżej niż reszta ciała np.na łóżku i usztywnić=analogicznie jak zwykłe brzuszki na wf na drabince gimnastycznej).5 serii po 20 powtórzeń na dzień i po 3 dniach widać już pierwsze zarysy(jeśli jesteś szczupły oczywiście)Pierwszy miesiąc gdybyś zdecydował się na takie ćwiczenia radzę po treningu takim pić 0,5l mleka,w przeciwnym razie rano dopadną Cie kosmiczne zakwasy ;D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 02 lip 2012, 12:22

VdV23 pisze: Na początku możesz rozdzielać serie ,tak jak teraz po 2 serie przed obiadem i 2 po. W późniejszym czasie lepiej będzie jak będziesz już robił po kolei 4 serie :)
Czyli jak, teraz mogę robić 2 serie po 20 pompek (czyli 40) a po obiedzie to samo i to starczy na jeden dzień? No i po jakim czasie zwiększyć tempo?
VdV23 pisze:Jakby zamarzył Ci się kaloryfer to polecam skośne brzuszki
Kiedyś zrobiłem 6Weidera (nie całą, chyba tylko 2 tygodnie) a efekt był piorunujący, już po paru dniach były zarysy i nawet długo się utrzymywał po zrezygnowaniu z ćwiczeń :wink:

No i takie pytanie, co najlepiej jeść, czego najwięcej a z czego zrezygnować? Jem sporo mięsa (rolady, udka, mielone, schabowe, żeberka) itd. czasem ryż, spaghetti, placki itd.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 02 lip 2012, 17:54

Hector pisze:fajnie jakby ktoś ogarnięty mi podpowiedział ile serii co ile dni robić itd. :smile:
Jak wejdziesz sobie na jakieś strony i fora kulturystyczne to w końcu zauważysz że tyle fachowców ile opinii (czyli ile planów treningowych które się od siebie różnią i dla zwykłych śmiertelników logiki w tym nie ma :wink: )
Tak samo będzie na siłowni jeśli zatrudnią nowego instruktora, na bank nie powieli treningów poprzedniego a w wielu kwestiach będzie zaprzeczeniem. Dlatego nie warto się przejmować, ważne tylko żeby był czas na odpoczynek. Nie katować się codziennie.
Jakiś rok temu z hakiem robiłem pompki po 15, 3 serie (z czasem 5) tyle że na uchwytach.
Przestałem dopiero jak mnie zaczął boleć kręgosłup (właściwie to chyba od częstego roweru w terenie a nie pompek). No i tak zresztą musiałem to porzucić bo klata nie pasowała do łba. Każdy matoł napompuje sobie klatę pompkami bo to proste i łatwe, gorzej z wyrzeźbieniem brzucha pod tę klatę, jego zupełnie spuścić nigdy mi się nie udało.
Przed rozpoczęciem pompek (zwłaszcza tych z utrudnieniami) warto zbudować plecy ogólnorozwojówką, inaczej łatwo sobie fundować bóle tu i tam.

Uchwyty to super rzecz ale trzeba się bardziej pilnować żeby poprawnie ćwiczyć, no i raczej dopiero gdy nie sprawiają już trudności same w sobie (nie siłować się z nimi, zacząć od normalnych pompek), poza tym nie mogą być tandetne i się ruszać po podłodze, najważniejsza stabilność. Jak już się ma siłę żeby walić serie na uchwytach to trenuje się bardzo przyjemnie, a klata aż się wyrywa z ubrania heh
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
Angulo
Taquillero

Post autor: Angulo » 02 lip 2012, 19:41

No i tak zresztą musiałem to porzucić bo klata nie pasowała do łba. Każdy matoł napompuje sobie klatę pompkami bo to proste i łatwe, gorzej z wyrzeźbieniem brzucha pod tę klatę, jego zupełnie spuścić nigdy mi się nie udało.
Heh, ja też, a ćwiczę regularnie, bez przerw od 3 lat każda partię mięśni, właśnie oprócz brzucha. :lol: Na początku próbowałem A6W, ale dałem rade tylko do 15-16 dnia, potem robiłem brzuszki, ale rezultaty były żadne, więc to olałem. :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 01 sie 2012, 20:59

Hector, jak tam trening?;)

[youtube][/youtube]

http://babol.pl/kat,1025465,title,Ty-te ... caid=5ee95
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 01 sie 2012, 21:31

A ćwiczę sobie właśnie od poniedziałku, dorwałem w necie "Insanity" nie są to typowo ćwiczenia na bice, klatę itd. ale jest to taka ogólno-rozwojówka, poczytałem o tym w necie i na wszelakich forach i jest to zachwalane, zresztą:
[youtube][/youtube]
Obrazek

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 28 lis 2012, 14:47

http://www.100pompek.pl/

Warto to zrobić czy to jakaś ściema i pic na wodę?
Obrazek

Awatar użytkownika
Groove
Canterano

Post autor: Groove » 29 lis 2012, 10:23

Szczerze powiedziawszy lubie wyzwania, tylko z tego powodu bym spróbował. BTW mnie się marzy taka siłownia. Darmowa, na powietrzu i nie mająca nic wspólnego z fitness clubami dla wyżelowanych plażowiczy:
[youtube][/youtube]
Niniejszy post przedstawia opinie autora w dniu dzisiejszym, na datę jego publikacji.Nie mogą być one wykorzystane przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu.Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyn

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 29 lis 2012, 11:53

Hector pisze:http://www.100pompek.pl/

Warto to zrobić czy to jakaś ściema i pic na wodę?

A co z Insanity?Dałeś już sobie spokój?

Hmmm nie widziałem jeszcze takiego programu ale możesz spróbować kilka pierwszych faz i zobaczysz czy coś to daje...ale to kwestia organizmu raczej.Mój kolega, typowy fajter na wiejskich baletach o tak od niechcenia zrobił na konkursie szkolnym 120-kilka pompek w jednej serii...po prostu silny i wytrzymały jak tur.Zainteresował się sportem gdy wygrał ten konkurs(trójbój siłowy)..trenował często i po jakimś czasie pyknął 177 pompek . Teraz gra z drugim kolegą w rugby...dobry sport dla takich osiłków-obaj pykają już dla młodzieżowej reprezentacji Polski . Dwa lata temu zdobyli złoto na ME (najlepsze reprezentacje (chyba top 5) tam nie występują ale sukces jest. Stypendium sportowe 1500 zł wpada :smile:

Mój rekord pompek 55- ze 3 lata temu.Ale mnie jakoś rekordy nie kręcą więc się tym nie interesuję nawet ;) Ćwiczę sobie powolutku swoim tempem..sylwetka znacznie się poprawiła(to w zasadzie mój cel- siła i wygląd ala Pudzian mnie nie interesuje) ale i połowa ciuchów się już nie nadaje na mnie.Kaloryfer się odradza powoli i jest ok.
Obrazek
Obrazek

dexter
El Crack del Equipo

Post autor: dexter » 29 lis 2012, 12:56

Słyszałem o tym programi 100 pompek i to od kumpla,który go akurat stosował. Mówił,że są postępy i coraz więcej może robić. Lecz jak w każdym treningu liczy się systematyczność i to jest klucz do sukcesu i bardzo ważny element w tym ćwiczeniu,także nie możesz go sobie robić w wolnych chwilach i od czasu do czasu. Ja tam siłownią się za bardzo nie interesuje,bardziej kręcä mnie sporty walki i tu się rozwijam,ale niestety nie mam tyle czasu i chyba też chęci,więc trochę się opuściłem,starzeje się albo szukam wymówki heh

Awatar użytkownika
mucha0029_vcf
Pichichi

Post autor: mucha0029_vcf » 01 gru 2012, 15:12

Znacie jakieś efektywne ćwiczenia na mięśnie skośne zewnętrzne nie wymagające sprzętu? Poszperałem w necie i znalazłem kilka, ale może ktoś z Was ma własne autorskie ćwiczenie ;)
Takie znalazłem w necie:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

dexter
El Crack del Equipo

Post autor: dexter » 06 gru 2012, 10:13

No i to masz spoko ćwiczenia :) Po co widziwiać. A możesz długo je robić i zmieniać tylko wariacje i czas oraz napięcie. W ćwiczeniach na brzuch liczy się ilość i intensywność. Chociaż nie wiem o co Ci chodzi,żeby zrzucić czy wzmocnić brzuch?

ODPOWIEDZ