Szachy...

GlosteRR
Canterano

Post autor: GlosteRR » 14 lut 2007, 11:59

właśnie. Kto odpadł to odpadł.... Będzie kolejny turniej. Nie można porównywać dogrywki w szachach i krzutach karnych..
CIDERLAND

Awatar użytkownika
ArturVCF
Redaktor honorowy

Post autor: ArturVCF » 14 lut 2007, 15:38

tapczan pisze:Marisu zasłużenie wygrała nasze partię i niech tak pozostanie. Ja nie mam ochoty odwoływać się do jakiś nikomu nie znanych zasad, by mieć możliwość awansu do ćwierćfinału.

Hola, hola! Nieznanych zasad? W październiku po debacie z Ulesławem ustaliliśmy

W przypadku remisu gramy kolejne dwie (może krócej - na 10 min a potem na 5 min <?> ). I tak aż do samego finału.

Ale jeśli obie strony uznają wynik 2-1 jako ostateczny to nie widzę problemu. Show must go on! ;)

Amunt zwycięzcy! Hala pokonani! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ulesław
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Ulesław » 14 lut 2007, 15:48

Ależ mi nie chodziło o to, że uniemożliwiasz Tapczanowi rewanż, ale przedtem kiedyśtam ustalaliśmy, że dogrywka będzie się odbywała dwumeczem. Skoro jednak tamte pojedynki rzeczywiście kończyły się 2-1, w tej edycji rzeczywiście nie róbmy już zamieszania.

Ale wiecie - spostrzeżenie Artura było jednak słuszne, to samo czynił gdy ktoś grał 2x tym samym kolorem i również "czepiał się" gdy nie było zapisu partii. Taka już funkcja GMa. Chyba ;D

Tamte partie widocznie przegapiliśmy, ale wiecie- turniej rządził się własnymi prawami ;D Nikt nie byl w stanie wszystkiego nadzorować.

Ostrzeżenie skądinąnd słuszne :P Tylko wpis o Joaquinie przedawniony- i moja cierpliwość się wyczerpała po tym co zrobił w meczu z Getafe - vide "tytuł użytkownika" w profilu. Jako się rzekło, samokrytyka będzie ;D . Teraz tylko tak nawiasem, robiąc nowy OT:

Obrazek

[ Dodano: 2007-02-14, 18:17 ]
btw, żeby nie łamać praw autorskich: owa emotka autorstwa MZ.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

tapczan
Redaktor honorowy

Post autor: tapczan » 14 lut 2007, 17:43

Ulesław pisze:

Obrazek

[ Dodano: 2007-02-14, 18:17 ]
btw, żeby nie łamać praw autorskich: owa emotka autorstwa MZ.
Mogę wrzucić to sobie do podpisu?

;D

Awatar użytkownika
marisu
Redaktor honorowy

Post autor: marisu » 15 lut 2007, 10:06

ArturVCF pisze:
tapczan pisze:Marisu zasłużenie wygrała nasze partię i niech tak pozostanie. Ja nie mam ochoty odwoływać się do jakiś nikomu nie znanych zasad, by mieć możliwość awansu do ćwierćfinału.

Hola, hola! Nieznanych zasad? W październiku po debacie z Ulesławem ustaliliśmy

W przypadku remisu gramy kolejne dwie (może krócej - na 10 min a potem na 5 min <?> ). I tak aż do samego finału.
Ulesław pisze:Ależ mi nie chodziło o to, że uniemożliwiasz Tapczanowi rewanż, ale przedtem kiedyśtam ustalaliśmy, że dogrywka będzie się odbywała dwumeczem. Skoro jednak tamte pojedynki rzeczywiście kończyły się 2-1, w tej edycji rzeczywiście nie róbmy już zamieszania.
Cała sprawa zrobiła się już niesmaczna. :(
Wyszło tak, jakbym z premedytacją optowała za krzywdzącym Tapczana, a promującym mnie wynikiem. Fakt, nie dotarłam do tego zapisu w regulaminie, moja wina. Ale ciekawe, że przy poprzednich meczach, w których rozegrano nieparzystą liczbę rozgrywek, nikt nie reagował. W tej fazie było takowych trzy (?), co stanowiło swego czasu połowę rozegranych meczy! Pisanie o tym, że nie da się nad tym zapanować, jest śmieszne: nie dało się tych wyników przeoczyć, a jakoś nikt nie zauważał nieprawidłowości. Dlatego te wyniki uznałam za wiążące, jeśli chodzi o zasady dogrywek.

Najchętniej bym dograła ten mecz z Tapczanem. Żeby nie było, że się wymiguję, żeby obronić korzystną pozycję. :evil:

Przy następnej edycji faktycznie przydałyby się jakieś twarde i przestrzegane w jednakowym stopniu przez wszystkich zasady.
Obrazek

tapczan
Redaktor honorowy

Post autor: tapczan » 15 lut 2007, 10:47

Niepotrzebnie się tym przejmujesz Marisu. Nikt przecież nie myśli, ze w jakikolwiek sposób złamałaś zasady, a tym bardziej ja nie mogę mieć do Ciebie o to pretensji. Partie uznaliśmy za zakończone i niech tak pozostanie.

MZ pisze:Tapczan, dla Ciebie zrobiłem jeszcze inną emotikonę -> Obrazek
:lol:

Zrób jeszcze podobne z napisami "Kocham Quique", albo "I love Carboni", założę się, że będą cieszyły sie dużo popularnością ;)

Awatar użytkownika
Ulesław
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Ulesław » 15 lut 2007, 15:23

Marisu, po prostu zakończmy ten temat, uznając wynik obecny za prawomocny ;)
Źle się wyraziłem - nie tyle przeoczenie, co ja po prostu nie zwracałem na to uwagi, tak jak zapewne i nie zwróciłbym uwagi na ten dwumecz, gdyby Artur nie przypomniał wcześniej ustalonych zasad- których jak widać nikt dawno nie przestrzega :lol:

Jeśli chodzi o kwestie zapanowania nad tym bałaganem, to jest tak naprawdę: gdy przykładowo starałem się robić podsumowania wyników grupowych, schodziło mi na tym ładnych kilkadziesiąt minut. Trzeba lepiej pomyśleć jak zorganizować kolejny turniej - bowiem wersja z "patronami" grup się troszke się nie sprawdziła.. :roll: Może zrobić osobny dział na turnieje jakiekolwiek (może znów pojawi się jakieś wspólne hobby), czy choćby osobny temat, w którym Naczelny Wódz Turnieju czy GM, jak go tam nazwiemy, będzie robił co chciał - kasował posty które zechce itd, bo tutaj zrobiło się straszne zamieszanie. Jego decyzje będą absolutnie ostateczne, ale ważne jest, żeby sam udziału w nim nie brał. Dlatego kandydatura MZ wydaje się znakomita 8-)

Może rzeczywiście ta emota z Quique by się przydała (przynajmniej mi). Niech ktoś posiadający takie uprawnienia je dodaje ;)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ArturVCF
Redaktor honorowy

Post autor: ArturVCF » 15 lut 2007, 20:19

Czy mi się zdaje czy ja mam jakieś dziwne zdolności do rozpętywania burz z piorunami. Zamknijcie się wszyscy! Nie piszcie już nic nt wyników 2-1 bo mnie szlag zaraz trafi. Wiedz Marisu, że ja czuje się zdecydowanie bardziej niezręcznie niż Ty.

Dobra, ale nie o tym miał być ten post. Moja obecna sytuacja jest jaka jest więc dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji z pierwszej edycji Miedzynarodowego Turnieju o Tytuł Pierwszego Szachisty Valencianisty. Partie z GlosteRRem poddaję walkowerem (walkowery nie liczą się do bilansu gier między zawodnikami więc nie myśl, że jesteś ze mną na plus.. zresztą nikt nie jest :twisted ). Powodzenia Panie Jakubie w dalszej części turnieju. ;)

GlosteRR
Canterano

Post autor: GlosteRR » 16 lut 2007, 09:10

co ty pieprzysz! graj!
CIDERLAND

Awatar użytkownika
Ulesław
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Ulesław » 16 lut 2007, 16:35

Artur pisze:Czy mi się zdaje czy ja mam jakieś dziwne zdolności do rozpętywania burz z piorunami. Zamknijcie się wszyscy! Nie piszcie już nic nt wyników 2-1 bo mnie szlag zaraz trafi. Wiedz Marisu, że ja czuje się zdecydowanie bardziej niezręcznie niż Ty.
No tak, ale widzisz - wszyscy się czują niezręcznie, a tylko mnie Gromowładny Zeus piorunem ugodził. Ślad w postaci warna widnieje do dziś. :lol: :D
GlosteRR pisze:co ty pieprzysz! graj!
W pełni popieram. Atrur: nie rób tego! Wpisujcie miasta które nie chcą żeby Artur wycofał się z turnieju! Jeśli nie powrócisz, podobną akcję zorganizuje na onecie :twisted
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
marisu
Redaktor honorowy

Post autor: marisu » 16 lut 2007, 17:27

Artur, licytujemy się na niezręczność? Po Twojej dymisji mi to dopiero jest niezręcznie!
Ulesław pisze:
GlosteRR pisze:co ty pieprzysz! graj!
W pełni popieram. Atrur: nie rób tego! Wpisujcie miasta które nie chcą żeby Artur wycofał się z turnieju! Jeśli nie powrócisz, podobną akcję zorganizuje na onecie :twisted
No właśnie. Nie rób jaj, graj. :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ArturVCF
Redaktor honorowy

Post autor: ArturVCF » 17 lut 2007, 13:51

No i znowu się nie zrozumieliśmy :lol: Nie podaję sie do żadnej dymisji tylko poprostu wycofuję swój marny udział z pierwszej edycji z takiegoż to powodu, że mam urwanie łba... znaczy się głowy i poprostu nie mam za bardzo czasu na turniej.

Pozdrawiam ;)

Ja vs GlosteRR 0-2 (wo)

beny
Jugador del Primer Equipo

Post autor: beny » 17 lut 2007, 14:32

nie nie nie ja sie nie zgadzam na jakies rezygnacje i to na tak wysokim szczeblu! nie masz czasu? zagracie pozniej, zdaje sie ze jeszcze jedno spotkanie poprzedniej rudny jest nie dokonczone, nikt was nie pogania. sam tez mam malo czasu, na studiach nie skonczylem semestru a dzis mi sie zaczal juz nastepny:| w robocie zostalo mi 10 dni na zrobienie 40tu PITów i szef zapytal czybym nie przyszedl w sobote popracowac (haha) ale nie oszukujmy sie 2 partie szachow to max 2h czasu :) choc tez tam raz pomyslalem zeby odpuscic ale przeczytelm ze glosterr marzy o finale ze mna wiec walcze dalej :)

GlosteRR
Canterano

Post autor: GlosteRR » 17 lut 2007, 19:16

Panie Arturze ja nie pracuje, już nie studiuje (wyautowali mnie) więc naprawde dostosuje się! Nie ma problemu!
CIDERLAND

beny

Post autor: beny » 20 lut 2007, 15:52

marcin. mruwek, co z wami? kiedy mozna sie spodziewac zakonczenia tej rundy? tylko na was chyba czekamy :)

Awatar użytkownika
fred
Juvenil
Kontakt:

Post autor: fred » 23 lut 2007, 22:21

kiedy jedziemy z półfinałami?
Nazywaj mnie jak chcesz

CAVANAGH
Juvenil

Post autor: CAVANAGH » 25 lut 2007, 17:33

to juz połfinały?? ja mysałem ze czekamy na Cwiercfinały, albo ja zaspałem, albo sie myle, ale kolega sie myli:P

GlosteRR
Canterano

Post autor: GlosteRR » 26 lut 2007, 13:22

GlosteRR - Artur 2-0 (wo)

Ulesław - Fred 0-2

Beny - Cavanagh ?-?

Marcin/Mruwek - marisu ?-?

Chyba tak to wygląda. Więc proszę Marcina i Mruwka o rozegranie partii. PozdRRawiam i jeśli się myle to z góry przepraszam.
CIDERLAND

beny

Post autor: beny » 26 lut 2007, 14:35

chyba sie zgadza wszytko, ja postaram sie w niedlugim czasie rozegrac partie, i przylaczam sie do prosby przedmowcy o rozegranie dwumeczu miedzy marcinem a mruwkiem!

Awatar użytkownika
marcin90
Pichichi
Kontakt:

Post autor: marcin90 » 08 mar 2007, 22:54

Wpisujcie miasta, które są za szybki rozegraniem meczu pomiędzy Marcinem a Mruwkiem :lol:

Obiecuję, że postaramy się zagrać jak najszybciej, aczkolwiek Mruwek jest bardzo zaangażowany w pracę nad >czymś< dla Was ;]
Obrazek

Najlepsi polscy kibice !!!

ODPOWIEDZ