Szachy...

ODPOWIEDZ
GlosteRR
Canterano

Post autor: GlosteRR » 29 sty 2007, 19:08

ja mam pytanie czy na reszte meczy mamy czekać aż się matury skończą :?
Rozumię Marisu ale reszta nic nie pisała konkretnego :!:
CIDERLAND

Awatar użytkownika
Ulesław
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Ulesław » 29 sty 2007, 19:22

No racja, trzeba by porządek zrobić z tym turniejem... :twisted Czekam wszak na trofeum.
Prosimy więc usilnie i wylewnie, coby osoby które mają coś zaległego, szybko to nadrobiły i jedziemy dalej z turniejem. Już tylko parę rund - dokończmy więc ten turniej :roll:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
marisu
Redaktor honorowy

Post autor: marisu » 29 sty 2007, 21:06

Ja o turnieju doskonale pamiętam, ale póki co nie mam czasu - walczę o pracę. Musiałam iść na rozmowę, przedtem się do niej przygotować, potem tydzień na przygotowanie próbnych raportów i takie tam, generalnie zajęło to strasznie dużo czasu. Jutro mam ostatnią, trzecią rundę rekrutacji - pewnie znów mi walną jakiś raport do napisania, jak się z tym uporam, to dogrywam mecz. ;)
Przepraszam. :oops:
Obrazek

GlosteRR
Canterano

Post autor: GlosteRR » 30 sty 2007, 15:04

tak marisu ale ok 10 osób nic dalej nie robi, nawet nie pisze że ma wazne sprawy np. jak twoje. Pozdrawiam i życzę owocnej nauki.
CIDERLAND

Awatar użytkownika
ArturVCF
Redaktor honorowy

Post autor: ArturVCF » 05 lut 2007, 19:32

GlosteRR pisze: Pozdrawiam i życzę owocnej nauki.

A dziękuję bardzo! :P Ja akurat teraz mam wolne, więc mam czas i na przygotowania do majowej rzezi i na królewską grę. Z formą u mnie całkiem nieźle. Niedawno w dwóch sparingach załatwiłem Marzyciela i chyba miał mnie dość. Parę dni temu wyzwałem Ulesława ale ten zasymulował awarię gg :mrgreen: Jeszcze Cię dopadnę!
Tak więc jeśli chodzi o mnie to turniej możemy spokojnie wznawiać - nawet dzisiaj.

BTW widzieliście forum orga?

http://www.szachy.org/forum.php?id=4&po ... stid=34699 :roll:

Awatar użytkownika
Ulesław
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Ulesław » 05 lut 2007, 19:44

Zasymulował? :P Moje gg częściej nawala aniżeli działa. :P Skoro szukasz porażki, nie widzę przeszkód, żebym po jutrzejszej hali nie miał dotrzymać Ci szachownicy ;) Czyli tak około 21. ;)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ArturVCF
Redaktor honorowy

Post autor: ArturVCF » 06 lut 2007, 19:36

I co się umawiasz przez forum? Zaraz ostrzeżenie dam i się skończy samowolka :mrgreen:

BTW Barca rozbita! Narazie w szachach :mrgreen:

ja - FCB

1. d2-d4 e7-e6
2. e2-e4 d7-d5
3. e4-d5 Hd8-d5
4. c2-c4 Hd5-e5
5. d4-e5

WYNIK: 1 - 0
:lol:

beny
Jugador del Primer Equipo

Post autor: beny » 06 lut 2007, 22:06

Beny 2 - 1 Pasy89 sie namęczyłem troche zwłaszcza w ostaniej partii gdzie stress i emocje wypływały na wierzch :) jeśli dobrze śledziłem to wyniki sa natenczas następujące:
1 Marzyciel - GlosteRR 0-2
2 Ulesław - Assist Magic 2-0
3 Artur - Bobo 2-0
4 Fred - Pulsar 2,5-1,5
5 Beny - Pasy89 2-1
6 Tapczan - Marisu
7 Cavanagh - Malczyk 2-1
8 Marcin - Mruwek
a jesli sie myle prosze mnie poprawic.
i dalsza rozpiska:
zwyciezca
1 z 3
2z4
5z7
8z6
czyli wlasciwie dwie pary moga grac dalej no ale proponuje poczekac do końca obecnej rundy

Poprawiłem więc ;) Pisałem chyba gdzieśtam, że pokonałem Assista 2-0 ;) (ule)
Ostatnio zmieniony 07 lut 2007, 15:20 przez beny, łącznie zmieniany 1 raz.

pasy89
Juvenil

Post autor: pasy89 » 06 lut 2007, 22:18

eh niestety porażka :/ ...jest szansa że w przyszłym roku odbędzie się taki turniej na podobnych zasadach??......uważam że to był bardzo dobry pomysł...byle by wszystko było nieco lepiej zorganizowane...:)Amunt!!

GlosteRR
Canterano

Post autor: GlosteRR » 06 lut 2007, 22:39

Ja moge grać z Arturem ale wolałbym poczekać. Więc do robory leniuchy ;)
CIDERLAND

Awatar użytkownika
Ulesław
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Ulesław » 07 lut 2007, 16:10

Czyli więc tak:
Proponuję zaczekać do końca tygodnia z tamtymi partiami, i mam wielgaśną prośbę - dograjcie je, jeśli nie, podajcie przybliżony termin rozegrania tychże partii. Z ćwierćfinałami ruszymy od przyszłego tygodnia.

Wg tego co Beny wypisał:

1 Marzyciel - GlosteRR 0-2
2 Ulesław - Assist Magic 2-0
3 Artur - Bobo 2-0
4 Fred - Pulsar 2,5-1,5
5 Beny - Pasy89 2-1
6 Tapczan - Marisu
7 Cavanagh - Malczyk 2-1
8 Marcin - Mruwek

Czyli do zagrania 2 mecze: Tapczan z Marisu oraz Marcin - Mruwek. Wiem, że niektórzy są zajęci, niektórzy tworzą coś mniej bądź bardziej szczytnego i z mniejszym bądź większym pożytkiem dla naszej strony, ale szanowna Redakcjo daj przykład, i dograj zaległe spotkania :twisted

Schemat dalszych rozgrywek więc taki by chyba wychodził:

===============================

Ćwierćfinały:

1) GlosteRR - Artur
2) Ulesław - Fred
3) Beny - Cavanagh
4) Tapczan/Marisu - Mruwek/Marcin

===============================

Półfinały: Robimy 1-3 i 2-4 czy 1-2 ; 3-4 ??
Żeby nie było jakichkolwiek podejrzeń o cokolwiek, proponuję lecieć z góry na dół: a więc 1-2, 3-4. Także skłaniam się ku tej wersji, gdyż, w przypadku rozgrywania parami 1-3 / 2-4 Beny i GlosteRR, którzy grali w jednej grupie, mogliby zagrać ze sobą w półfinale, co jest niewskazane. Fred z Marcinem także byli z jednej grupy, grając systemem 1-2 / 3-4, ryzykujemy tylko jedno takie spotkanie: Marisu - Beny. Zamieszałem? Trudno, mnie się wydaje że rozumiem co piszę. Choć nie uśmiecha mi się samemu taki scenariusz rozgrywek, tak chyba będzie najbardziej sprawiedliwie.

Czyli sprawa by się miała tak:

1) GlosteRR/Artur : Ulesław/Fred
2)Beny/Cavanagh : (Tapczan/Marisu)-(Marcin/Mruwek)

=============================

Finał:

(Gloster/Artur/Ulesław/Fred) - (Beny/Cavanagh/Tapczan/Marisu/Marcin/Mruwek).

==============================

Poruszona została kwestia 2 edycji turnieju- owszem, myślę, że zostanie zrealizowana. Nauczeni doświadczeniem, popełnimy mniej błędów organizatorskich. MZ wysunął propozycję, aby nad wszystkim - jako szachowy ignorant, czyli osoba postronna, miał czuwać. I chyba to będzie najlepsze rozwiązanie - silne rządy w tym temacie jednej osoby przydadzą się bardzo. Szkoda, że w tej edycji nie załatwiliśmy tego w tem sposób - choć szansa była - Cygar zgłaszał chęć pomocy w zorganizowaniu turnieju.

[ Dodano: 2007-02-07, 17:13 ]
P.S. gratulacje dla Artura - zgrał mnie wczoraj co było jego drugim zwycięstwem w bezpośredniej potyczce między nami, oprócz tego raz przegrał, raz wypadł remis.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ArturVCF
Redaktor honorowy

Post autor: ArturVCF » 07 lut 2007, 17:30

Ulesław pisze:P.S. gratulacje dla Artura - zgrał mnie wczoraj co było jego drugim zwycięstwem w bezpośredniej potyczce między nami, oprócz tego raz przegrał, raz wypadł remis.

Heh, jakie wazeliniarstwo znów odwala :lol: Jeśli można tak powiedzieć, to bardziej Ty przegrałeś niż ja wygrałem tą partię. Ja popełniłem kilka drobnych błędów, a Ty dwa bardzo poważne (np Kc5??). Dzięki za grę ;)

PS Ja to mam farta w tym turnieju... w każdej rundzie gram z kimś kto już hucznie zapowiedział swoją wiktorię... eech...

BTW z tego co pamiętam w "meczu na szczycie" została rozegrana już jedna partia.

Marisu vs Tapczan 0-1

"jak się mylę to poprawcie mnie" :D

Awatar użytkownika
marisu
Redaktor honorowy

Post autor: marisu » 07 lut 2007, 19:20

Nie mylisz się, została.
Druga też zostanie. Naprawdę! ;)
Może ustalcie deadline? Potrzebny mi jakiś kop. :oops: A i drugiej "parze" by się przydał.
Obrazek

tapczan
Redaktor honorowy

Post autor: tapczan » 07 lut 2007, 19:36

Deadline juz minął :shock: Przegrałaś ;)

BTW: Schemat rozgrywek widzę bardzo pomyślny dla mnie. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ulesław
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Ulesław » 07 lut 2007, 19:51

Wiem, że to ja przegrałem tę partię, ale szachy to nie jest gra dla ślepaków - jak ktoś daje skoczka za darmo w sytuacji gdy ma 2 dochodzące pionki w centrum to niech lepiej potrenuje wzrok ;] No i potem ta sytuacja z wieżą, choć jak pokazała "analiza" mogłoby być różniasto - mnie się tam spać nie chciało - mógłbym Cię na porę późną wziąć i remis wynegocjować :lol:

Deadline ustalony - punktualnie do 12.02.2007r. godz. 00:00 ma się tu znaleźć wynik partii :twisted W przeciwnym wypadku miejsce zwycięzcy Waszego pojedynku zajmuję ja, "mój" ćwierćfinał wygrywa Fred, i wszyscy są szczęśliwi. No, może prawie wszyscy :lol:

Artur, nie narzekaj - co ja mam powiedzieć? Ostatnie partie z Tobą i Fredem przegrałem :(

[ Dodano: 2007-02-07, 20:53 ]
P.S. wiecie, może byśmy się z tym wyrobili zanim... no, Mruwek, MZ i Ruben skończą swoje dzieło :D I myślę tutaj o naszym pośpiechu, nie o ich opieszalstwie :D
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

beny
Jugador del Primer Equipo

Post autor: beny » 07 lut 2007, 21:29

jest jeszcze jedna mozliwosc czyli wygrany pary 1z4 i 2z3 :) ale to wtedy marisu z glosterr'em moze sie spotakc wiec znowu zle. ale to dowodzi jaka silna grupe mielsmy skoro az 3 (ja marisu glosterr) jest w 1/8 a z czego 2 juz napewno w 1/4 finalu :) kiedys byla propozycja losowania w 1/4 wiecj lesli znajdzie sie ktos uczciwy kto by to zrobil to ja jestem za taka opcja :)

a tak po cichu marzy mi sie final marisu -beny :D juz raz lanie dostalem dlatego chetnie rozegram rewanz w ostanim meczu o wszytko :)

Awatar użytkownika
Ulesław
Redaktor honorowy
Kontakt:

Post autor: Ulesław » 07 lut 2007, 22:11

Gramy jak gramy, bo już zaczęte :P

Ćwierćfinał nr 2 to był:

Ulesław - Fred 0-2

Czyli zwycięzcy gratuluję i niestety żegnam się z 1 edycją turnieju. Nie żeby coś, ale się szykuje przedwczesny finał- Artur - Fred ;]
Koniecznie proszę tam zamieścić zapis partii, my graliśmy na kurniku, lepiej niech nikt nie ogląda jakie baty zebrałem ;]
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ArturVCF
Redaktor honorowy

Post autor: ArturVCF » 07 lut 2007, 23:44

Widzę, że za swoje ogromne zasługi dla vcf.pl dostałem gratisowo miejsce w półfinale :mrgreen:

Panie Ulesławie! Trzeba najpierw pokonać Glostera, co jak wiadomo nie jest rzeczą łatwą, wszak Pan Jakub to przyszły zwycięzca turnieju (gdzieś na forum to wyczytałem - jak się mylę to poprawcie mnie :D )

GlosteRR
Canterano

Post autor: GlosteRR » 08 lut 2007, 10:26

Panie Arturze z przyjemnąścią się z Panem zmierze. Wytocze wszystkie działa bo widze że tu już wszyscy o finale marzą. Osobiście to też sobie ułorzyłęm moją drabinke. Ot co nastepuje: teraz niestety Panie Arturze pokonam Pana, następnie Marisu w półfinale (rewanż za faze grupową) i Grande FINAL z Benym bo uważam go za bardzo dobrego zawodnika oraz prze podwójną porażke w fazie grupowej :twisted
Niestety z MArisu lub Benym nie zagram lub może z żadnym z nich więc spokojnie czekam i szykuje się na batalie z Panem Arturem.
A jak będzie sam nie wiem :?
CIDERLAND

Awatar użytkownika
ArturVCF
Redaktor honorowy

Post autor: ArturVCF » 08 lut 2007, 10:45

Ja również z niecierpliwością czekam na nasz pojedynek. Wbrew pozorom nie będzie to nasza pierwsza partia. Graliśmy już raz ze sobą i nawet na chessgames.com można wyczytać, że
ArturVCF beat GlosteRR 1 to 0 with 0 draws

Obiecuję solidnie przygotować się na ponowne starcie :twisted

ODPOWIEDZ