Skoki Narciarskie

Czy Adam Małysz jest w stanie zdobyć krysztłaową kulę w tym sezonie??

Czas głosowania minął 13 sty 2007, 21:13

Tak, jest głównym faworytem
0
Brak głosów
Tak, lecz musiałby dać z siebie wszystko
3
75%
Nie, jego forma jest zbyt niska
1
25%
Nie, jest to niemoĹźliwe
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

maciejj
Canterano
Kontakt:

Post autor: maciejj » 09 mar 2007, 19:58

MatiK pisze:T juz ten Robert Madeja nam tylko zawala. Powinni go wyrzucic. I dac jakiegos lepszego i młodego. Ale oczywiscie to jest tylko moje zdanie.
http://sport.wp.pl/kat,1835,wid,8765218,wiadomosc.html

Zaskoczeniem może być wzięcie do Lahti tego 16-sto latka, chyba ma na nazwisko Kot :D

Najlepsze było, jak na jedynce Babiarz czy Kurzajewski mówią coś w stylu: ,,Kot ma zaledwie 16 lat, ale zachowuje zimną krew jak stary wyga" :D :D

Awatar użytkownika
marcin90
Pichichi
Kontakt:

Post autor: marcin90 » 10 mar 2007, 17:02

Bardzo się cieszę, że Adam zdobył Mistrzostwo Świata. Udowodnił tym sezonowym kibicom (w stylu Kaki, którzy są za tymi, co akurat są na topie), że nie można go przedwcześnie skreślać. Na drużynowych też nam bardzo dobrze szło, szkoda że Mateja spaprał obydwa skoki. No cóż, tak już bywa... Była szansa, ale będą kolejne.
Obrazek

Najlepsi polscy kibice !!!

Awatar użytkownika
LISEK
Taquillero
Kontakt:

Post autor: LISEK » 11 mar 2007, 16:46

No to Adam zaliczył następne zwycięstwoi awansował na drugą pozycję. Jego forma jest bardzo dobra i wyraźnie się ustabilizowała. Jeśli nadal będzie tak skakać to jestem pewien, że zdobędzie kryształową kulę. W tym momencie ma 134 pkt straty do Jacobsena, który dziś w ogóle nie zakfalifikował sie do drugiej serii co jest jednoznaczne z brakiem punktów w dzisiejszym konkursie. Tak trzymać i czekam na następną wygraną bo apetyt rosnie w miare jedzenia :D

Awatar użytkownika
spyru
Juvenil

Post autor: spyru » 11 mar 2007, 17:30

Brawo Adam :brawo:
And there's still time to change the road you're on

Awatar użytkownika
marcelinhio
Juvenil

Post autor: marcelinhio » 14 mar 2007, 08:46

Wygra oczywiście Adam Małysz traci tylko 60 punktów do Jacobsena z tyłu Schlirenzauer bez formy z stratą 103 punktów mamy mistrza rywale bez formy w przeciwieństwie do naszego orła
:brawo:

Awatar użytkownika
marcin90
Pichichi
Kontakt:

Post autor: marcin90 » 14 mar 2007, 19:22

No powiem, że tego się nie spodziewałem. Nasz Adaś, którego wielu skreślało i skazywało na emeryturę jest na najlepszej drodze, by po raz 4 zdobyć Kryształową Kulę. Moim zdaniem tak też będzie- rywale są obecnie bez formy a Małysz skacze bardzo dobrze. Trzymam kciuki
Obrazek

Najlepsi polscy kibice !!!

Awatar użytkownika
LISEK
Taquillero
Kontakt:

Post autor: LISEK » 18 mar 2007, 22:06

Dzisiaj przed telewizorem dostałbym zawału. Nieciekawie wyglądało jak nasz Adaś niespokojnie "leciał" w warunkach, w których nie powinien skakać. Mało co i byłaby tragedia. Na szczęście do upadku nie doszło. Konkurs bardzo niesparwiedliwy (szczegolnie dla naszego skoczka), przeprowadzany w nierównych i niebezpiecznych warunkach. Media norweskie nazwały konkurs skandalem pomimo, że ich skoczek wskoczył na pozycje lidera w klasyfikacji ogolnej. Wszystko rozegra się na mamucie w Planicy. Małysz zapewniał, że jest w formie więc można być spokojnym o wynik. Jestem przekonany że za tydzień Małysz zdecydowanie wyprzedzi Jacobsena bo przecież jest jeszcze 300 pkt do zgarnięcia o które nasz Adam będzię walczył...

maciejj
Canterano
Kontakt:

Post autor: maciejj » 19 mar 2007, 16:06

Małysz pokazał klase. Skacząc w takich warunkach, udało mu sie wylądować. Niedoświadczony mógłby pójść w ślady Mazocha. Niestety Małysz nie jest specjalistą od mamutów. Tam najsilniejszymi są Ahonen i Romoren. Ale Adam w takiej formie może zająć dobre miejsce, a Jacobsen raczej też nie jest stworzony do mamutów.

Czemu jest tradycja o kończeniu Pucharu w Planicy...
Mogłoby być Kuopio...

Awatar użytkownika
LISEK
Taquillero
Kontakt:

Post autor: LISEK » 27 mar 2007, 20:49

Jak prawdziwy mistrz to mistrz. Wygląda na to że mamy jednego z lepszych skoczków w historii. Już czawrty raz Kryształowe "cacko" wylądowało w jego rękach. Polak pokazał że jest zawsze groźny i nigdy nie można go skreślać... Mam nadzieje że w przyszłym sezonie też uda mu się odnieść zwycięstwo w Pucharze Świata. Zycze mu tego. :mrgreen:

Za odkrycie sezonu można nazwać młodego norwega Jacobsena który do ostatniego konkursu walczył z Adamem.

maciejj
Canterano
Kontakt:

Post autor: maciejj » 28 mar 2007, 12:14

Ale nie widze szans na wyprzedzenie tego Fina w klasyfikacji ilości wygranych konkursów. Adam musiałby skakać podobnie jak w tym sezonie. Dlaczego?
Bo pewnie nie będzie ciągnoł kariery aż d Igrzysk. Nie można skakać na najwyższym poziomie bez przerwy, a i tak na Igrzyskach nie walczyłby o medale. Startowanie na Igrzyskach z ominięciem pucharu Świata też nie wchodzi w rachube, bo jak miałby sie przygotować.

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Re: Skoki Narciarskie

Post autor: Hector » 05 mar 2011, 10:43

No i Adaś kończy karierę ;( szkoda aczkolwiek wybrał chyba najlepszy dla niego moment,odchodzi w chwale zanim będą wieszać na nim psy za słabe wyniki,jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) sportowiec obecnie w Polsce,kocham go.

Dziękuję za wszystko Adam :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 13 gru 2012, 08:58

Ogląda ktoś jeszcze skoki?Bo od kiedy nie ma Małysza i Ljoekersoey'a to jakoś mnie to już nie kręci...kiedyś z niecierpliwością czekałem na kolejne konkursy a teraz to oglądam tylko wtedy gdy trafię przypadkiem na transmisję buszując po kanałach..nasi dają ciała co tydzień.Na plus ,że wrócił Jacobsen bo już wcale bym się nie interesował.
Obrazek
Obrazek

szelos
Pichichi

Post autor: szelos » 13 gru 2012, 14:33

Ja od najmłodszego oglądam skoki, konkurs w konkurs, kwalifikacje w kwalifikacje :wink:

Awatar użytkownika
Hector
Entrenador

Post autor: Hector » 13 gru 2012, 14:51

Ja też kiedyś uwielbiałem skoki a teraz nawet nie wiem jakie kadry mają poszczególne państwa, Niemcy kiedyś byli mocni, Hannavald, Schmidt nieźle fruwali (te pojedynki Małysz-Hannavald :praise: ), ogólnie mamy jakiegoś godnego reprezentanta Polski?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 13 gru 2012, 17:06

Ja oglądam kiedy tylko mogę, od baaardzo dawna, czasy przed małyszomanią.
Ale ostatnio mniej się emocjounuję jak kiedyś.
Skoki obecnie nie mają się zbyt dobrze,
ale jak skończą się austriackie wynalazki o sile konia w nogach typu Kofler, Morgenstern,
wyhodowane nie wiadomo na jakich środkach,
to znowu będzie świetnie.
Super są Norwegowie, Słowency, Japończycy, te szkoły skakania..
No najcudowniejsza zimowa dyscyplina sportu, tyle że przeżywa kryzys,
brak kasy, sponsorów, coraz mniej liczących się krajów (Finlandia potęga stoczyła się na dno).
Hector pisze:te pojedynki Małysz-Hannavald
Hannavald to był kozak z niesamowitą techniką wręcz jak na jego wzrost, ale miał słabą psychikę.
Mógł osiągnąć dużo więcej chociaż i tak się zapisał w historii.
Martinowi wiele razy pomagali sędziowie, nie był tak utalentowany.
szelos pisze: od najmłodszego oglądam skoki, konkurs w konkurs, kwalifikacje w kwalifikacje
Mowa, weekend bez kwalifikazcji nie daje pełnego obrazu :ok:
Hector pisze:ogólnie mamy jakiegoś godnego reprezentanta Polski?
Mamy. Stocha. Godny, ale żaden tam talent. Jest jednak solidny i stabilny (ostatnio w braku kwalifikowania się do 30 ale to minie heh) Mamy też mnóstwo młodzieży ale cholera wie co z nich będzie.
Mamy mało trenerów, dość powiedzieć że kadrę B trenuje słynny buloklep Mateja :wee:
GUAITA VETE YA !

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 14 gru 2012, 09:16

40-letni Noriaki Kasai wciąż wymiata jak na swój wiek :praise: :praise: :praise: Jeden z moich ulubieńców...mam nadzieję,że to nie będzie jego ostatni sezon i poskacze ze 2 lata jeszcze.Mnie to zawsze interesowały kraje , w których skoki kuleją albo mają mało reprezentantów...teraz ten młody Bułgar Vladimir Zografski fajnie skacze..szkoda ,ze tylko jeden.Parę lat temu w drużynowym skakali Holendrzy ale słuch po nich zaginął...
Obrazek
Obrazek

szelos
Pichichi

Post autor: szelos » 15 gru 2012, 15:34

Super konkurs Polaków dzisiaj w Engelbergu, oto wyniki:

2 - miejsce Kamil Stoch (przegrana o jedną dziesiątą z Koflerem, szkoda),
9 - Dawid Kubacki,
17 - Maciek Kot,
23 - Krzysiek Miętus,
28 - Klimek Murańka.

Jutro kolejny konkurs, oby równie udany, a nawet lepszy.

Awatar użytkownika
VdV23
Pichichi

Post autor: VdV23 » 16 gru 2012, 08:33

Przegapiłem ehh...Ramsau jest jednak magiczne dla naszych zawodników :beer:
Obrazek
Obrazek

szelos
Pichichi

Post autor: szelos » 16 gru 2012, 10:52

Dzisiaj o 13:45 kolejny konkurs, więc nic straconego. :ok:

Awatar użytkownika
Kily
Entrenador

Post autor: Kily » 16 gru 2012, 15:01

VdV23 pisze:Ramsau jest jednak magiczne dla naszych zawodników
Nie tyle Ramsau co wiatr w plecy jest korzystny.
Polacy słabo latają, ale mają dobre wysokie odbicie, im trudniejesze warunki uniemożliwiające swobodne latanie, tym lepiej dla naszych. Stoch już wygrał tak parę konkursów, moze i Kubackiemu się zdarzy niebawem, wybija się chłopak na trzecie piętro. Najlepiej jak mocny wiatr wieje w plery, wolne tory i snieg naparza, to są idealne warunki dla polskiej kadry.
Nie tylko ci co w Ramsau się poprawili, ci co byli w Soczi też dobrze dają.
GUAITA VETE YA !

ODPOWIEDZ