Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat: Juan Mata
PostWysłany: 7 stycznia 19:11 
Redaktor
Awatar użytkownika
Dołączenie: 5 czerwca 14:05

Image
imię i nazwisko:Juan Manuel Mata García
narodowość: Hiszpan
data urodzenia: 28/04/1988
miejsce urodzenia: Burgos
wzrost/waga: 170 cm/63 kg
kluby: Real Oviedo, Real Madryt

Tak sobie myśle, czy tylko ja uważam, że Juan zszedł co najmniej na poziom niżej?
Ten chłopak mnie zadziwia. Z najlepszego piłkarza Valencii w zeszłym sezonie stał się najmniej efektywnym zawodnikiem zespołu. Na początku to rozumiałem, koniec wakacji i w ogóle. Potem przyszła jego pierwsza bramka w tym sezonie, powiedziałem sobie :"O! Teraz się rozkręci". Jakże się myliłem. Mata gra dokładnie tak samo, kiepsko jak jakieś 3-4 miesiące temu.

Nie zrozumcie mnie źle, nie mowie że Mata jest słaby. Po prostu przyzwyczaiłem się (i pewnie nie tylko ja) że na lewym skrzydle zawsze mieliśmy kogoś kto potrafi pociągnąć zespół do przodu, kogoś kto nie tylko asystował jak głupi, ale też strzelał za każdym razem jak tylko miał okazje. W tym sezonie na lewej stronie mamy piłkarza, który przez większość meczu jest niewidoczny, jak ja na Gadu-Gadu, a jak dostanie piłkę, to albo boi się iść z nią do przodu, albo po prostu oddaje piłkę do tyłu.

Wczorajszy mecz z Depor, tylko potwierdził to co tutaj napisałem. Mata zagrał tak bezbarwnie, że rozwiewał wszelkie wątpliwości odnośnie jego formy. Czy jest jeszcze ktoś, kto nie jest przekonany o słabej dyspozycji naszego cracka?

Nie mniej jednak, od następnego meczu liczę na to, że na lewym skrzydle Juan się nie pojawi. Vicente, Silva, Chori nawet Mathieu, ale nie Mata. Niech sobie chłopak odpocznie, kupi ciepłe majtasy i poczuje co to znaczy smak ławki.

Ogromnie cieszyłem się, że wczoraj to Vicente zastąpił Mate, mam nadzieje, że to nie koniec i w następnych meczach, Mata coraz częściej będzie naszym rezerwowym. Oczywiście nie na stałe. Doskonale zdaje sobie sprawę, że mamy w składzie diament, który z jakiegoś powodu, nie jest jeszcze oszlifowany w 100%. Jak sobie facet odpocznie i wróci do formy sprzed lat, to niech gra.
Tylko że wtedy może być już za późno. Wtedy Vicente także może wrócić do formy sprzed lat, wtedy David Silva może grać na lewym skrzydle, prezentując się na pewno nie gorzej. Tylko czy Emery będzie w stanie posadzić Matę na ławce?
http://vcf.pl/index.php?id=3443 Tutaj mamy odpowiedz. :think:

Temat: Re: Juan Mata
PostWysłany: 7 stycznia 20:02 
Redaktor honorowy
Awatar użytkownika
Dołączenie: 2 marca 22:57

Jakiś czas temu Mata dostał od Sanitas wyróżnienie dla piłkarza z najlepszym zdrowiem. Pewnie dzięki dlatego, że ma sporo sił, Unai zajeżdża go wysyłając do gry na każdym froncie.

Co do obsadzenie lewej pomocy, wrócił Vicente :praise:

PostWysłany: 7 stycznia 20:17 
Juvenil
Dołączenie: 18 października 16:42

Miejscowość: Leżajsk
Jestem tego samego zdania. Mata ława! Z Depor az sie prosiło zeby go zmienic w połowie jeszcze, Unai pewnie i tak by zrobił tyle ze według klubowych fizjoterapeutów Vicente mógl zagrac max 20min, co pozwoliło Macie :branch: na jeszcze troche kaleczenia naszej gry. Jestem wielkim zwolennikiem talentu młodego hiszpana ale obecna jego forma mnie zazenowuje. Od kiedy pamietam Valencia miała najwiecej zawodników na lewej pozycji. W tej chwili moga tam grac Vicente,Silva,Alba,Chori a nawet Metju :ok: Mysle ze Chori gdzies do naszego składu sie przebije i pewnie na koszt Maty własnie, przynajmniej do czasu az przypomni sobie jak sie gra na poziomie pierwszoligowych hiszpanskich boisk. Oczywiscie do formy moze wrócic Vicente w co bardzo wierze. Dobrych zawodników nigdy za wiele. :wink:

PostWysłany: 7 stycznia 20:36 
Entrenador
Awatar użytkownika
Dołączenie: 12 sierpnia 8:44

Miejscowość: Piekary Śląskie
Nie wiem gdzie podziała się jego forma,ale rzeczywiście,Unai powinien dać mu odpocząć. Juan w tym sezonie jest kompletnie bezproduktywny,dlatego teraz gdy wrócił Vicente,Silva przyszedł Dominguez więc moim zdaniem Unai powinien dać Silvę na skrzydło,mediapunta-Chori,a w środku Banega z Albeldą,i Juanowi dać po prostu odpocząć,on musi poczuć głód piłki,czuć na plecach oddech Vicente który mam nadzieję że się nie będzie łamał tak często i będzie zdrowa rywalizacja na skrzydle !!

PostWysłany: 18 stycznia 0:23 
Pichichi
Awatar użytkownika
Dołączenie: 6 lipca 18:56

Kolejny słaby mecz.
Cóż nie wiem czy Emery aż tak go lubi, ale wypadało by go posadzić na ławkę i dać pograć Vicente i tak Mata nic nie wnosi w takiej dyspozycji.
A może Silvę na lewą i Chori na mediapunta.
W każdym bądź razie , Juan Manuel Mata powinien odpocząć.

PostWysłany: 18 stycznia 9:39 
Canterano
Awatar użytkownika
Dołączenie: 10 listopada 15:04

Miejscowość: Świnoujście
Dr_Dedoverde napisał(a):
Kolejny słaby mecz.
Cóż nie wiem czy Emery aż tak go lubi, ale wypadało by go posadzić na ławkę i dać pograć Vicente i tak Mata nic nie wnosi w takiej dyspozycji.
A może Silvę na lewą i Chori na mediapunta.
W każdym bądź razie , Juan Manuel Mata powinien odpocząć.

jaki slaby macz? chyba cos innego ogladales
Mata wczoraj zagral wg mnie berdzo dobrze, zreszta jak wiekszosc graczy Valencii, uczepiliscie sie czlowieka i tyle. Kto ogladal wczoraj mecz to powie ze zagral na pewno nie "slabo"! moze zacznijscie mecze w TV ogladac a nie na kompie
pozdr

PostWysłany: 18 stycznia 11:24 
Pichichi
Awatar użytkownika
Dołączenie: 6 lipca 18:56

Ta cudownie grał. Szczególnie przyjęcie piłki było klasa światowa.
I co ma do rzeczy gdzie kto oglądał mecz ignorancie ? ważne, że oglądał
Może ty zacznij myśleć zanim napiszesz , byłoby miło.

PostWysłany: 18 stycznia 11:48 
Redaktor
Awatar użytkownika
Dołączenie: 5 czerwca 14:05

Spokojnie, panowie. Ja sam od kilku tygodni jestem zawiedziony postawą Juana, ale chyba wraca jego forma. Powoli, bo powoli, ale wraca. A bramka z Xerez najwidoczniej była mu bardzo potrzebna. Wczoraj Mata zagrał tak jak powinien grać od początku i zasługiwał na bramkę (której mu nie uznano).

Nie jest źle, chyba perspektywa posadzenia na ławce, względem Vicente podziałała na niego mobilizująco. W każdym razie, nie ma mowy, żeby Mata wracający do formy, siedział na ławce. :ok:

PostWysłany: 18 stycznia 11:52 
Canterano
Awatar użytkownika
Dołączenie: 10 listopada 15:04

Miejscowość: Świnoujście
@Nevan_14 o to wlasnie mi chodzi, fakt ze Mata mial kilka slabszych wystepow nie zmienia faktu ze wczoraj gral naprawde dobrze, ale jak ktos sie nagra na cos to zawsze widzi tylko te zle strony (tak i Villii mozna wygarnac kilka kiksow wczoraj). A gdyby sedzia nie popelnil bledu, Mata mialby bramke na koncie, a na pewno ona mu sie nalezala za dobra postawe
pozdr

PostWysłany: 18 stycznia 12:23 
Canterano
Dołączenie: 24 grudnia 12:15

Z meczu zwykle pozostają w pamięci te najbardziej spektakularne momenty: piękne akcje i gole (Villa, Ever, Silva) lub kiksy (Alexis). Jeżeli na tej podstawie, ktoś próbuje pobieżnie ocenić cały występ kopacza, to może dojść do niewesołych (i nie prawdziwych) wniosków: Jeżeli Villa nie strzeli - to ma spadek formy, jeżeli pomocnicy nie mają asyst - to "nie robią różnicy", jeżeli obrońca popełni koszmarny błąd - to cały mecz grał beznadziejnie i jest do sprzedania.

Mata od początku sezonu "nie czarował" (nie strzelał, nie asystował), za to biegał, starał się i był ogólnie b. pożyteczny dla zespołu (tak jak we wczorajszym meczu) - pomimo, że w jego grze brakowało dotychczas pewnej stabilizacji. Oczekiwania kibiców były (i są) jednak dużo wyższe, dlatego większość polecała Emeremu skuteczne lekarstwo dla Juana - ławka rezerwowych i odpoczynek (czego oczywiście Mister nie chciał zrobić).

Nieoczekiwanie, po podpisaniu nowego kontraktu pojawiło się dużo lepsze rozwiązanie: po przyjściu Choriego i powrocie po kontuzji Vicka zwiększyła się konkurencja w składzie. Podziałało to b. dobrze na Matę - jeszcze trochę i zacznie grać na poziomie, jakiego oczekują od niego kibice (czyli nie tylko błyskotliwie ale i skutecznie).

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości