Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wybierz trzech piłkarzy dekady 2001-10
Gaizka Mendieta (01-02) 11%  11%  [ 31 ]
Kily González (01-03) 0%  0%  [ 1 ]
John Carew (01-03 + 04) 0%  0%  [ 0 ]
Mauricio Pellegrino (01-05) 0%  0%  [ 1 ]
Fábio Aurélio (01-06) 0%  0%  [ 0 ]
Pablo Aimar (01-06) 10%  10%  [ 28 ]
Roberto Fabián Ayala (01-07) 5%  5%  [ 14 ]
Santiago Cañizares (01-08) 16%  16%  [ 44 ]
Miguel Ángel Angulo (01-09) 1%  1%  [ 3 ]
Rubén Baraja (01-10) 7%  7%  [ 18 ]
David Albelda (cała dekada) 15%  15%  [ 40 ]
Vicente Rodríguez (cała dekada) 7%  7%  [ 19 ]
Mista (01-06) 0%  0%  [ 0 ]
Curro Torres (01-07) 0%  0%  [ 1 ]
Carlos Marchena (01-10) 0%  0%  [ 1 ]
Francisco Rufete (01-06) 0%  0%  [ 0 ]
David Villa (05-10) 18%  18%  [ 49 ]
Raúl Albiol (06-09) 0%  0%  [ 0 ]
David Silva (06-10) 4%  4%  [ 11 ]
Miguel (05-10) 0%  0%  [ 1 ]
Pablo Hernández (05-10) 0%  0%  [ 1 ]
Fernando Morientes (06-09) 1%  1%  [ 3 ]
Joaquín (06-10) 1%  1%  [ 2 ]
Juan Mata (07-10) 1%  1%  [ 3 ]
Éver Banega (08+ 09-10) 1%  1%  [ 2 ]
Jérémy Mathieu (09-10) 0%  0%  [ 0 ]
ktoś inny 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 273
Autor Wiadomość
 Temat: Valencia - ogółem i na bieżąco
PostWysłany: 27 stycznia 0:22 
Canterano
Dołączenie: 25 maj 17:11

Joxer napisał(a):
To ze Twoj znajomy sie pchal tam gdzie nie powinien to juz jego problem.

No nie do końca. Po pierwsze to on się nigdzie nie pchał, on po prostu był w pobliżu, a policja pałowała gdzie popadnie i kogo popadnie.
Joxer napisał(a):
ubierz koszulke Polonii/Legii i przejdz sie przez centrum Warszawy

Mieszkam w Warszawie. Przez centrum możesz chadzać spokojnie. A co się dzieje w jakichś "podejrzanych" dzielnicach to nie wiem, bo nie mam wielu okazji tam zaglądać.

Jeśli zaś chodzi o chamstwo na drogach itp. to z tym jest bardzo różnie, zależnie od miasta. W Warszawie jest to spowodowane m.in. korkami (najbardziej zakorkowane miasto w Europie), a nie po prostu brakiem kultury u Polaków. W takim Lublinie chociażby ta sprawa wygląda zupełnie inaczej. Dlatego uogólnianie, czyli stereotypy, zdecydowanie zniekształcają obraz rzeczywistości. Jednym ze stereotypów jest również polskie narzekanie i gdybym się kierował stereotypami mógłbym Ciebie zaliczyć do typowego narzekającego Polaka.

PostWysłany: 27 stycznia 1:12 
Juvenil
Dołączenie: 30 stycznia 16:25

No widzialem to spokojne przejscie przez centrum Warszawy. Kolega raz pojechal a jako kibic Legii chcial sobie zrobic zdjecie w szaliku na pamiatke....szybciej go sciagal niz zakladal by w ryj nie dostac....

A co sie dzialo we Wroclawiu podczas turnieju w lipcu gdzie gral Athletic to Ci moze potwierdzic jeden z Valencianistas obecny na tej stronie bo byl swiadkiem "wielkiej kultury" "odwaznych" fanow Slaska Wroclaw....

Prosze Cie nie tlumacz chamstwa kierowcow korkami....bo to jest zalosne.....a gdzie indziej korkow nie ma??? Londyn, Berlin, Paryz, Madryt to zapewne w godzinach szczytu jest luz i w ogole.....a w Lublinie nie bylo korka a gosc mnie malo na pasach nie rozjechal jak szedlem na rozmowe kwalifikacyjna w sprawie pracy...

Stereotyp narzekajacego Polaka???....a moze to nieprawda??? Przejrzyj sobie chocby komentarze na waszej stronie...wiekszosc narzeka, cos zawsze nie pasuje i wiecznie gdzies widzi problem.....mam ci przytoczyc teksty za czasow kadencji Unaia Emerego kiedy mimo wyprzedazy najlepszych pikarzy zajmowaliscie i tak 3 miejsce???.....widac ze telewizji nie ogladasz, gazet nie czytasz nie mowiac juz o obserwacji wlasnego otoczenia...Polacy nie umieja sie cieszyc z tego co maja, nawet z najmniejszych rzeczy zawsze szukajac gdzies problemu....naprawde proponuje Ci baczniej obserwowac i sluchac otaczajacych Cie ludzi....

A jesli chodzi o moje "narzekania"....hmm.....nie wiem gdzie je widzisz....ja tylko opisuje wlasne obserwacje tego co widze naokolo i to co widzialem mieszkajac i pracujac zagranica jak rowniez na roznego rodzaju wyjazdach...

PostWysłany: 27 stycznia 1:47 
Canterano

Kiedyś już na tej stronie była mowa o "narzekających Polakach" i już pisałem, że w kręgu ludzi, w jakim na co dzień się obracam, nie narzekają. Zresztą, skąd Ty możesz wiedzieć coś na temat mojego otoczenia? Jeśli zaś chodzi Ci o tę stronę, to wiele osób uparcie broniło Emery'ego i broni go do dziś. Rozkładało się to zawsze mniej więcej po połowie i stąd wiele zażartych dyskusji na ten temat (bo gdyby jedna z grup miała zdecydowaną przewagę, to dyskusje nie ciągnęły by się tak długo i nie pojawiały tak często). W kontekście każdego trenera są różne kontrowersje, ale sytuacja z Unaiem była pod tym względem wyjątkowa. A czy więcej było krytykantów i jeśli to o ile więcej - nie wiem, nie liczyłem i Ty też nie. I taki jest podstawowy problem ze stereotypami - robi się regułę z danego zjawiska, które występuje z jakąś częstotliwością, ale nikt dokładnie nie wie z jaką i nie wie jak by to wypadło w porównaniu np. z innymi narodowościami. A jak ktoś już poda jakieś dane, to później Polacy dziwią się np. że wcale nie są w czołówce w Europie pod względem ilości spożywanego alkoholu.
Joxer napisał(a):
a gdzie indziej korkow nie ma??? Londyn, Berlin, Paryz, Madryt to zapewne w godzinach szczytu jest luz i w ogole....

Po pierwsze, jak napisałem, w Warszawie są największe w Europie. Po drugie, chyba nie powiesz mi, że tak dokładnie wiesz co się dzieje na co dzień w Londynie, Berlinie, Paryżu i Madrycie.
Joxer napisał(a):
A jesli chodzi o moje "narzekania"....hmm.....nie wiem gdzie je widzisz....ja tylko opisuje wlasne obserwacje tego co widze naokolo i to co widzialem mieszkajac i pracujac zagranica jak rowniez na roznego rodzaju wyjazdach...

Przecież tak samo mogłyby Ci odpowiedzieć osoby, które narzekały na sytuację za czasów Emery'ego. "My po prostu oglądamy mecze, widzimy że drużyna nie ma stylu, przegrywa wszystko z silnymi zespołami, przeżywamy liczne blamaże w stylu 4:0 z Espanyolem, piątka z Barcą itd., w LM nie potrafimy nic zdziałać, a że cała liga gra słabo, to mamy przynajmniej to trzecie miejsce" itp. Narzekanie to mówienie o czymś z niezadowoleniem. Można słusznie na coś narzekać lub niesłusznie, to nie ma nic do rzeczy w kontekście tego stereotypu. Stereotyp mówi po prostu, że Polacy bardzo często są niezadowoleni i często narzekają wiec Ty byś się w ten stereotyp wpisywał. Swoje niezadowolenie wobec narodowych wad Polaków wyrażałeś już niejednokrotnie (zaglądam na stronę Athletiku :sly:).

PS: Chyba zbyt ostro już odjeżdżamy od tematu

PostWysłany: 29 stycznia 14:39 
Canterano
Awatar użytkownika
Dołączenie: 23 października 14:32

Jérémy Mathieu (09-10) :lol2:

Panowie jak nie potraficie żartować, to nie żartujcie:):)

PostWysłany: 29 stycznia 17:24 
El Crack del Equipo
Awatar użytkownika
Dołączenie: 17 czerwca 13:34

Miejscowość: Myślenice
Darlene napisał(a):
Trudno mi sobie wyobrazić jak Rami idzie do mediów i mówi: słuchajcie, mam materiał, kibic mnie uderzył. Pisałem już wcześniej, że nie trzeba tego kojarzyć z ciężkim pobiciem.
OK, niesławna trójka dostaje po "liściu" od kibiców, co twoim zdaniem oni by zrobili?

Darlene napisał(a):
Teraz trochę off top, ale napiszę tylko, że w tej "cywilizowanej części świata" stosuje się przemoc jak w każdej innej i, mało tego, przemoc jest jak najbardziej potrzebna i niezbędna. Ty zaś (Acolith) wydajesz się utożsamiać przemoc ze zbrodnią, a to nie zawsze jest jedno i to samo.
Przemoc potrzebna i niezbędna? Może jakieś przykłady? :wink: może być na PW

nokaut napisał(a):
Co w tym złego?

PostWysłany: 29 stycznia 17:48 
Redaktor
Awatar użytkownika
Dołączenie: 5 czerwca 14:05

Acolith napisał(a):
nokaut napisał(a):
Co w tym złego?

To, że w porównaniu do Baraji, Albeldy czy Vicente jest piłkarskim przeciętniakiem, a osiągnął w klubie tyle co nic. ;)

PostWysłany: 29 stycznia 20:14 
Canterano

Acolith napisał(a):
OK, niesławna trójka dostaje po "liściu" od kibiców, co twoim zdaniem oni by zrobili?

Mieliby sami nagłośnić coś takiego? Wyszliby na głupków. Cóż... nic by nie zrobili, dowiedzieliby się, że ich zachowanie było niewłaściwe. Mnie mało obchodzi co piłkarze sobie wyczyniają prywatnie, ale jeśli to idzie do mediów, to rzutuje na wizerunek klubu.
Acolith napisał(a):
Przemoc potrzebna i niezbędna? Może jakieś przykłady?

Ależ jak najbardziej. (Oczywiście to nie dotyczy już wyżej wspomnianej sytuacji, bo tego to nawet "porządną" przemocą nie można nazwać :wink:) Przemoc nie musi być zbrodnią. Policja i wojsko to organy działające przy użyciu przemocy (choć nie wyłącznie). Gdyby nie przemoc, to byś teraz nie żył w niepodległej Polsce. Przemocą jest unieszkodliwienie zbrodniarza, walka z okupantem, obrona napastowanej osoby itd. Dodam jeszcze, że ten najbardziej cywilizowany świat zawdzięcza swoją potęgę m.in. podbojom i kolonizacjom, czyli przemocy i to użytej w nieodpowiedni, z punktu widzenia moralności, sposób. Na początku Starego Testamentu jest opisane takie miejsce, gdzie przemoc nie była potrzebna. A w dalszych częściach to już coś trzeba było zatopić, coś spalić itp.

PostWysłany: 5 lutego 19:58 
El Crack del Equipo
Awatar użytkownika
Dołączenie: 17 czerwca 13:34

Miejscowość: Myślenice
Darlene napisał(a):
Mieliby sami nagłośnić coś takiego? Wyszliby na głupków. Cóż... nic by nie zrobili
Zdaje sobie sprawę, że media hiszpańskie nie są aż takie cięte na punkcie kibiców, jak te nasze, ale takie tematy w gazetach/mediach jak "kibic uderzył piłkarza" są bardzo chwytliwe, o czym świadczy przykład wyżej wspomnianego "Starucha". Dodatkowo Cissokho jest czarny, a Rami Muzułmaninem, sam wiesz z czym to się wiąże. Uwierz mi że na pewno nie "wyszli by na głupków" :wink:

Darlene napisał(a):
Przemoc nie musi być zbrodnią. Policja i wojsko to organy działające przy użyciu przemocy (choć nie wyłącznie). Gdyby nie przemoc, to byś teraz nie żył w niepodległej Polsce. Przemocą jest unieszkodliwienie zbrodniarza, walka z okupantem, obrona napastowanej osoby itd.
Ok, przemoc w odpowiedzi na przemoc bywa faktycznie potrzebna. Nie wiem tylko jak to ma się w odniesieniu (a już tym bardziej zamierzchłe jej przykłady) do wyżej podanej sytuacji :wink: W zasadzie możemy skończyć ten wątek

Nevan napisał(a):
To, że w porównaniu do Baraji, Albeldy czy Vicente jest piłkarskim przeciętniakiem, a osiągnął w klubie tyle co nic. ;)
I dlatego ma 0 głosów przy licznych głosach na wymienionych przez ciebie wyżej nieprzeciętniaków :wink: można też napisać że Carew to drewno, a Albiol strasznie niepewny. What's big deal?

PostWysłany: 5 lutego 21:28 
Canterano

Acolith napisał(a):
Przemoc potrzebna i niezbędna? Może jakieś przykłady?
Darlene napisał(a):
Ależ jak najbardziej. (Oczywiście to nie dotyczy już wyżej wspomnianej sytuacji, bo tego to nawet "porządną" przemocą nie można nazwać )
Acolith napisał(a):
Nie wiem tylko jak to ma się w odniesieniu (a już tym bardziej zamierzchłe jej przykłady) do wyżej podanej sytuacji

PostWysłany: 12 lutego 17:42 
El Crack del Equipo
Dołączenie: 11 września 1:51

Dzisiaj przed nami okropnie trudne spotkanie. Rywal niby "tylko" z ligi francuskiej,ale naładowany "armatami" niczym statek piratów. Po przeczytaniu tekstu o naszym pojedynku z PSG trudno się w niektórych kwestiach nie zgodzić. Jesteśmy biedniejsi,nie mamy tylu utalentowanych graczy,ale to nie znaczy,że jesteśmy na straconej pozycji. Wielką rzecz odegra nasze zaangażowanie i wola walki oraz koncentracja. Te czynniki będą stanowić o wyniku meczu. Przynajmniej w naszym przypadku. Jeśli chodzi o piłkarzy z Paryża,to tam rolę odegrają indywidualności. Nasze byc i nie być będzie zależeć od formy i postawy poszczególnych piłkarzy. Jeśli trafimy na dzień Zlatana,Pastore czy Lucasa to nasza sytuacja nie będzie wyglądała kolorowo,ale jeśli jakimś cudem uda nam się przemyślaną grą,znęutralizować i zniechęcić do gry paryżan,to mamy szansę na pozytywny wynik. Tylko ważne jest to aby strzelić co najmniej dwie bramki więcej niż przeciwnik,bo inaczej w rewanżu,rozdrażnieni i pełni dumy piłkarze mogą już nie być tacy łatwi do powstrzymania. Oczywiście trzymam kciuki i obyśmy dzisiaj wszyscy byli szczęśliwi. Amunt!!

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość