Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat: Bieganie...
PostWysłany: 21 sierpnia 10:09 
Juvenil
Awatar użytkownika
Dołączenie: 19 sierpnia 17:31

Miejscowość: Nowy Tomyśl
Uwielbiam bieganie....to mój sposób na wyrzucenie z organizmu stresu i pozbycie się złych "fluidów". Taki typ biegacza amatora...

Nie jestem wielkim biegaczem,ale chyba miejsce w połowie piątej setki na niemal 6000 biegaczy uznaję za swój sukces tym bardziej,że trasa sobotniego Gatorade Helsinki City Marathon była naprawdę niezwykle wymagająca - pogoda też nie ułatwiała zadania :smile:
Tym bardziej ukończenie biegu naprawdę wprowadził mnie w dobry nastrój.
Miałem okazję przed biegiem poznać biegaczy m.in.z Kenii,Szkocji,Rosji,Maroka,Japonii czy też z Wenezueli - to bieg o uznanej marce na świecie. :ok:

Samo miasto zrobiło na mnie wrażenie - Helsinki to miasto relaksacyjne,pełne zieleni i żyjące w symbiozie z otaczającym je z trzech stron morzem. Czekają tu na turystów nadmorskie spacery, rejsy po morzu, pokój i knajpki z widokiem na morze, czy też morze na talerzu.
Miałem przed startem w maratonie okazję "zaszaleć" w największym domu handlowym Helsinek - Stockmann, kupić tutaj można wszystko od pamiątek, przez suszone śledzie po piękne artystyczne przedmioty ze szkła. Mniej rujnujące zakupy zrobić można na przyportowym targu Kauppatori – do wyboru spożywcze zakupy w hali lub pamiątki na świeżym powietrzu.Do kupienia renifery i łosie w sweterkach z napisem Finland i przeróżne wyroby z drewna czy kości renifera.Prosto z rybackiej łodzi można tu też kupić świeżą rybę. :wink:

Jak to kucharz nie mogłem sobie odmówić słynnego na Finlandię steku z renifera - przyznam,że był wyborny - po prostu miód w gębie.
Do tego wszystkiego na koniec pragnę dodać,że Finowie to otwarci,pełni życia,ale też niezwykle twardzi ludzie.
Nie ma bata - jeszcze wrócę do tego miasta i kraju - zakochałem się w Finlandii. :ok:

Temat: Re: Bieganie...
PostWysłany: 21 sierpnia 13:44 
Juvenil
Dołączenie: 25 września 16:16

Miejscowość: Łapino k/GdaŃska
No to gratuluję!
A poza tym zachęciłeś mnie do Helsinek. Dzięki.

Temat: Re: Bieganie...
PostWysłany: 21 sierpnia 14:40 
Entrenador
Awatar użytkownika
Dołączenie: 25 sierpnia 0:12

Ja też lubię bieganie. Biegałem codziennie prawie (chyba że było zimno ). Wtedy rzeczywiście się nieźle czułem, teraz zmieniłem bieganie na jeszcze bardziej amatorski rower i od roku nie biegam.
Może jeszcze wrócę ale jak się codziennie biega to stawy i kolana mogą się dopominać przerwy.
U mnie to dziwne ale lepiej się ogólnie czuję jak prowadzę mniej sportowy tryb życia heh
A jak biegam to jestem głodny jak wilk i muszę mnóstwo jeść, posiłki ogromne i często.
W maratonie to ja bym zdechł. :lol:

PostWysłany: 15 kwietnia 21:38 
Jugador del Primer Equipo
Dołączenie: 14 listopada 23:33

Miejscowość: Nowy Sącz / Shepton Mallet
W końcu pogoda jako taka i można zacząć biegać ;)

W tamtym roku już w połowie marca zacząłem biegać...

Nie wiem co jest, ale od października dużo mniej alkoholu piję i w tamtym roku biegałem seriami 8min biegu 2min marszu po 35-45min,a dzisiaj poszedłem i po 12 min serie i to na takim lajcie:O aż się zdziwiłem, bo myślałem, że przez zimę spadnie sporo... bo raczej to nie przez to, że kumpel w tym roku teraz zaczął ze mną biegać... A w zimie to tylko sauna, jacuzzi i rzadko basen(bo nie bardzo lubię pływać) i ostatnio ścianka kilka razy... a na siłownie nie chodzę, ani nic... teraz tylko czekać, aż korty przygotują, żeby w tenisa sobie pykać;D

Hattrick: ValenciaPL(1831033)

PostWysłany: 15 kwietnia 23:05 
El Crack del Equipo
Dołączenie: 11 września 1:51

Jak znalazł temat dla mnie,bo właśnie chciałem wkładać trampki zaczynać biegać :) Choć po wydarzeniach w Bostonie trochę mnie stopło,ale myślę,że na jednego się nie będą rzucać ;) @Shinto widzę,że Ty jesteś zaprawionym w bojach biegaczem,a wyjazdu do Helsinek tylko pozazdrościć :) Może znajdę tu jakiegoś specjalistę co mi do radzi jakiś fajny trening biegowy na rozruszanie starych kości i powrót do formy oraz zrzucenie kilku kilo? Tak amatorsko biegam i nie mam za wiele czasu,także nie wariujcie. W maratanie też nie mam zamiaru startować,wolę nie ryzykować :P

PostWysłany: 21 kwietnia 18:44 
Juvenil
Dołączenie: 15 października 20:38

żeby przebiec ponad 42 km to trzeba od dziecka biegać. Trzeba zawsze zaczynać małymi dystansami i rozciągać się przed, po i w czasie biegania. Kiedy będziesz coraz lepszy tym dłużej i szybciej biegaj.

PostWysłany: 22 kwietnia 17:53 
Entrenador
Awatar użytkownika
Dołączenie: 25 sierpnia 0:12

Realizowałem swój ambitny plan biegania codziennie pół godziny, ale gdy kupiłem sobie porządny rower to na trasę biegania udawałem się na rowerze, początkowo miało być i to i to, ale
z czasem skurczyło się do kilku sprintów i zaraz ładowałem się na rower bo mi sie nie chciało heh
Bieganie "więcej daje" ale jest jest nudniejsze i mocno obciąża stawy,
rower po płaskim to amatorka ale nie sposób sobie coś naciągnąć itd

PostWysłany: 24 kwietnia 17:15 
El Crack del Equipo

Jasne,że bieganie jest nudne,no chyba,że biega się po Rzymie lub innym atrakcyjnym miejscu. Niestety moje krajobrazy będą się składały z szarych bloków,ale i tak mam zamiar biegać. Obciąża to stawy,ale tylko przy dłuższym bieganiu i niezgodzę się,że żeby biegać maraton trzeba biegać od dziecka. Żeby go wygrać to może i tak,ale trochę samozaparcia i treningu na poważnie,a po roku może dwóch myślę,że dałbym radę :) Dla chcącego nic trudnego :) Chyba najlepszym planem treningowym jest po prostu dużo biegać i pokonywać własne bariery. Ustalić sobie trasę i wio. Trzymajcie kciuki zobaczymy czy mi się uda i jak z moim zaangażowaniem będzie.

PostWysłany: 24 kwietnia 19:39 
Juvenil
Dołączenie: 15 października 20:38

dexter napisał(a):
niezgodzę się,że żeby biegać maraton trzeba biegać od dziecka. Żeby go wygrać to może i tak,ale trochę samozaparcia i treningu na poważnie,a po roku może dwóch myślę,że dałbym radę :)

Zależy od organizmu ktoś kto ćwiczy przez 2 lata może i przebiegnie maraton ale jest bardzo dużo prawdopodobieństwo zasłabnięcia lub czegoś gorszego, ale powtarzam, że najwięcej tu zależy od organizmu.

PostWysłany: 25 kwietnia 5:54 
El Crack del Equipo

No jasne,że tak @kuba. Może trochę na wyrost napisałem,ale zawsze byłem pewny siebie hehe. Muszę sobie jakiś cel wyznaczyć wtedy będę miał przynajmniej do czego dążyć,choćby i bieg o puchar prezydenta. Powoli a do celu. Trzeba coś robić,bo całkiem zgrubnę.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość