Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat: FIFA 13
PostWysłany: 24 września 15:38 
Taquillero
Dołączenie: 10 lutego 13:06

Z tego co wiem jeszcze nie wyszła...
a jak mówisz o demo to jest niedopracowane i beznadziejne...

PostWysłany: 14 października 18:03 
Redaktor
Awatar użytkownika
Dołączenie: 26 grudnia 19:43

Miejscowość: Łódź
Twarze czy ogólnie grafika to jedno, ale całość jest po prostu żałosna. Dynamika gry, motoryka piłkarzy i inne aspekty wpływające na grywalność to parodia. Kiedyś w PESa grało się z przyjemnością, a teraz chyba tylko dla śmiechu. Obecna wersja to kosmiczna pomyłka. Nie wiem kto ją testował, ale powinni go wykopać, że zgodził się to wypuścić na rynek.

PostWysłany: 15 października 14:12 
Entrenador
Awatar użytkownika
Dołączenie: 25 sierpnia 0:12

Pograłem w tego PESa i nie wiem co powiedzieć.
Tyle rzeczy, detali jest niedorobionych (popsutych ?) że ciężko zliczyć. Albo po prostu tak zmienili tę grę że dla tych co naginali w poprzednie jest to nie do ogarnięcia.
Chodzi mi tu o samą rozgrywkę, bo mnie tam grafika, wybór zespołów i inne tego typu rzeczy nie obchodzą.
Totalnie zmieniony mechanizm poruszania, obracania się piłkarzy
Mam wrażenie że chcieli zrobić wszystko na 'milimetry' i wyszły z tego różne kwiatki.

- ile razy jestem pewien że mam aut a piłkę z boku wybija przeciwnik (i odwrotnie)? - kilka razy w każdej połowie !, to jakaś bzdura, na powtórkach widać albo i niedokładnie, że piłka po odbiciu od jednego dotknęła jeszcze fałdu koszuli przeciwnika i jest aut dla zupełnie nie tego kto go wywalczył :smile:
po co to wprowadzono ?

- bramkarze, zwłaszcza ci bez mocnych not to straszni szmaciarze, strzelam takie gole że mi wstyd przed przeciwnikiem, i takie same puszczam, łatwy lekki strzał leci w twarz bramkarza a ten klęka jak Guaita i gol, piłka przelatuje koło ucha ! wypaczanie wyników

- zdarzają się gole strzelone nie z tej strony słupka :shock:

- bramkarz jest niedorobiony, czasem piłka leży albo się toczy a on stoi nad nią, nie rzuca się i czeka aż przeciwnik ją wepchnie do bramki, to samo rzucanie się pod nogi, obrońcy na swoim polu bramkowym też lubią głupieć i zachowywać się jak czołgi, wjeżdżają z samobójem mimo natychniastowej reakcji gracza, która w poprzednim roczniku by wystarczała.

- gra chyba niezbyt trafiona na rozgrywkę między ludźmi. większość meczów to straszliwa jatka w środku pola (nie wiem jeszcze czy da się to jakoś obejść w taktykach, próbowałem już wielu rzeczy), nie widzę tu jakiejś przyjemności, tylko wielką ciężką pracę. w dużej mierze syzyfową gdy obie strony grają mocnym pressigiem mordobicie jest non stop i można sobie cudować, jak wszystko piłkarze robią wolniej i mniej sprawnie.

- piłkarze co chwila się ze sobą zderzają, przepychają, wpadają na siebie, mnóstwo przypadku a mniej się liczy pomysł i umiejętności, powrócił efekt z Fif z początku XXI w. - takiego pchania się w przeciwnika i "cudownych" przebitek, kto je wygrywa częściej temu lżej

- grę na blimpie można sobie darować bo widać może 10% tego co w "13", ciężko wyczuć czy to jeszcze ja przy piłce czy już nie ja, zresztą na każdej kamerze często mam te wrażenie, bo piłkarze nie panują zbytnio nad piłką

- strzały nie podobają mi się, nie dają satysfakcji, często lepią piłkę zamiast uderzać z pierwszej gdy aż się prosi, mimo dobrego timingu gracza. tak samo napastnik nie zgarnia/nie przecina/nie przejmuje piłki zagrywanej między bramkarza a niego mimo że czasem spokojnie powinien chociaż cokolwiek z tego ugrać, piłka jak zaczarowana jest łapana przez tego - beznadziejnego w innych sytuacjach - bramkarza :doh:

- brakuje takiego mocnego dośrodkowania potrójnego jak było wcześniej. Te proponowane są zbyt anemiczne

- zbyt wiele jedynych goli w meczu w doliczonym czasie drugiej połowy, raz nawet tak kilka meczów z rzędu. widoczny wałek kompa

- wielki minus: piłkarze za słabo osłaniają piłkę, przez co ją tracą w kuriozalne sposoby, a statystyki dokładności podań dodatkowo zakłamują obraz, statystyki interception za to są wysokie jak nigdy po obu stronach i one akurat oddają tę rzeźnię

- mało składnych i ładnych akcji, jeśli już to z przypadku, na highl'ach w przerwie nie ma czego oglądać.

- ta gra oducza bronienia się, bo nic nie jest logiczne, w dziewiątce to miałem wrażenie że każdy zawodnik jest niezbędny i wiedziałem co ma robić i kiedy jest błąd w ustawieniu, tu rządzi przypadek, równie dobrze można grać po 8 czy 12 albo 15 na 17 :lol:

Plusy:

- Na razie ciężko mi się doszukać,
wydaje mi się, że podłączanie się piłkarzy do ataku,
ale co z tego skoro są tak drewniani a na boisku jest bardzo mało miejsca jeśli tylko przeciwnik ma pojęcie o defensywie.
Dośrodkowania po ziemi przed pole karne to też można liczyć za plus, a w każdym razie poprawa.

ps. póki co spory zawód

PostWysłany: 31 października 13:52 
Redaktor honorowy
Dołączenie: 10 grudnia 3:35

Od 2 tyg. gram w nową FIFE i w sumie nie widzę większych zmian w porównaniu do poprzedniej odsłony. To taka FIFA 13 v. 2.0. Graficznie to chwilami miałem wrażenie, że jest nawet gorzej niż 13.

Sama gra stała się wolniejsza i... realniejsza. To już nie taka dynamiczna kopanka, tylko prawdziwy taktyczny mecz. Nawet z klasę gorszym rywalem. Nie ma mowy o rajdach i kiwkach na sprincie (z którego łatwo można się wybić i zgubić piłkę przy choćby lekkiej zmianie kierunku biegu). Wszystko trzeba sobie starannie rozklepać. W nowej FIFIE mamy dużo więcej gry w środku pola i powolnego zdobywania terenu. Oczywiście zdarzy się, że wyjdzie nam szybka kontra z dwoma prostopadłymi podaniami, ale to nie norma i bez wprawy nie ma mowy o łatwych golach. Sporo meczy kończy mi się wynikami 0:0 (ale gram po 4 min. połowa). Jak już uda się wypracować sytuację to trzeba ją wykorzystać bo cholera wie czy w tym meczu jeszcze jakaś się trafi. Jedyny sposób na strzelanie szybkich dynamicznych bramek to nieśmiertelny rajd wzdłuż linii i dośrodkowanie. Czasem wejdzie, czasem nie, ale jak już rywal gra ultradefensywnie, trzyma linie blisko siebie i wychodzi pod każdego gracza do którego adresujemy podanie, to czasem jedyny sposób. Na pewno strzelenie bramki daje sporą satysfakcję i cieszy dużo bardziej niż w poprzednich odsłonach.

Co do bugów to jakoś przez te 2 tyg. mi się nie zdarzyło bym zauważył jakieś idiotyzmy.
Co do samej mechaniki gry nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko działa jak należy.

Odnoszę jedynie wrażenie, że FIFA jest oskryptowana. Zdarza się po prostu mecz, który mamy przegrać bo komputer tak postanowił i tyle. Mamy 30 sytuacji sam na sam, wszystko robimy tak jak zwykle (siła strzału, kierunek, kąt podejścia) a bramka nie pada mimo to. Albo bramkarz ma farta, albo strzelamy cm obok, czasem trafimy w słupek. I tak przez cały mecz. Rywal nie ma nic do powiedzenia, aż do ostatniej akcji rozpaczy, w której pada jakaś ohydna szmata. Wiem, że takie sytuacje zdarzają się i na prawdziwym boisku, ale są to przypadki 1 na 100 meczy, a w FIFIE (szczególnie na wyższych poziomach trudności) zdarzają się zdecydowanie za często. Już ze dwa razy wyłączyłem grę sfrustrowany swoją bezsilnością. Czy to skrypt? Nie wiem, może to ja robię coś źle. Grunt, że jakoś rok temu czy dwa na to nie narzekałem a teraz owszem.

Drugi skrypt to strzelenie hat-tricka. Nawet na poziomie amator (próbowałem w kilku meczach z rzędu z ciekawości) jest to bardzo trudne. Podobnie jak w akapicie wyżej, wszystko robisz idealnie ale bramka nr 3 i tak nie padnie z rąk (nóg) tego samego gracza. Przez 4 sezony strzeliłem hat-tricka 2 razy. O klasycznym nawet nie śnię. 10 razy włączałem sobie mecz Polska-Niemcy na amatorze. Strzelałem dwie bramki jakimś graczem np. Lewym i mając później nim 10 akcji sam na sam nigdy nie trafiałem (specjalnie odpuszczałem strzelanie innymi graczami). Strzelenie kimkolwiek innym choćby z 20 metrów na pałę od razu wchodziło. Zawodnikiem z 2 golami na koncie nigdy.

Ogólnie to jednak kawał świetnej gry. Ciężko tu znaleźć jakieś znaczące minusy (prócz dwóch powyższych, z czego ten pierwszy zdarza się raczej tylko na wyższych poziomach, nie ma jednak żadnego znaczenia w grze wieloosobowej).

Majstersztykiem i wisienką na torcie są rozgrzewki przed meczami. Jest ich całe mnóstwo i odblokowują się w miarę postępów kolejne poziomy. Czasem mi się zdarzało, że ponad pół godziny się rozgrzewałem na 8 minutowy mecz, bo akurat cholernie spodobał mi się jakiś trening/rozgrzewka, jak np. dośrodkowania w celu strącenia pudełek, strzały do tarcz itp.

PostWysłany: 26 listopada 1:39 
Entrenador
Awatar użytkownika

Wielkie mi rzeczy .. wyprzedza Pesa..
Aktualnego Pesa to wyprzedzi nawet jakiś beach soccer 2005 heh
Konami wypuściło bubel co jest zapewne jednorocznym nieporozumieniem i odpowiedzialni za to już pewnie odpowiedzieli
Miejsce Fify to jest na czarnej liście, za lata fuszerki
i może 5-10% wykorzystania potencjału EAS.
Ja wróciłem do Pesa13 i uważam, że to jest to.
Nie wykluczam że przez jakiś czas nic lepszego nie będzie.

PostWysłany: 29 września 7:05 
Juvenil
Dołączenie: 18 września 10:07

Popieram w tej chwili nie ma lepszej od gry PES 2013

PostWysłany: 29 września 14:52 
Canterano
Awatar użytkownika
Dołączenie: 30 września 21:08

Miejscowość: skądinąd
Nie żartujcie sobie. FIFIE 13 to PES 13 może czyścić buty co najwyżej.

PostWysłany: 8 stycznia 2:12 
Entrenador
Awatar użytkownika

PES 13 to najlepsza gra piłkarska ever. jak tak dalej pójdzie to będzie legendarny jak szóstka.
Testowałem demo 15 i jeśli tak to ma wyglądać to PES's dead,
to już jest koniec, nie ma już nic.
Przy poprzednim nawet do głowy mi nie przyszło że można stworzyć aż taką rzeźnię. Najbardziej prymitywne mecze Championship to chyba przy tym uczta. Jedyne co mi się z tym kojarzy to akcje które Hulk Hogan pokazywał w latach 90 w WWF odbijając przeciwnika od lin i taranując do gleby. Nawet zabawne jak gracze z piłką są wbijani w ziemię ale z futbolem nie ma wiele wspólnego.
Do tego zawodnicy maja motor w tyłku rodem z serii EAS, "powróciły" też nierealne ostatnie podania po skosie, po ziemi, ultraszybkie i bardzo mocne, które w takiej postaci właściwie w rzeczywistej grze nie występują.
O rozgrywce i szczegółach nie ma co pisać. Powiedzieć że jest to niedopracowane to mało, to jest bez sensu.
Niemniej chcę spróbować pełnej wersji i odpalić Fifę na xboxie (tu sztuczności jestem pewien, EAS nigdy się jej nie wyzbyli) by ostatecznie upewnić się że Konami zrównało się z EAS i jest to teraz jedna szmira różniąca tylko pewnymi rzeczami które i tak nie zmieniają nic tym "jak się gra"
Qnick1986 napisał(a):
Odnoszę jedynie wrażenie, że FIFA jest oskryptowana. Zdarza się po prostu mecz, który mamy przegrać bo komputer tak postanowił i tyle.

To jest jasne. Każda piłka była i jest. Producent chce dodać użytkownikowi trochę smaczku, pieprzu, dramaturgii, wyrównać szanse.
Jakie będzie zadowolenie konsumenta który kupił grę i cały czas przegrywa bądź wygrywa ? żadne. Nie tak dawno w Pesie miałem mecz gdzie wszystkie 3 gole padły po rykoszetach i tylko dzięki nim.
Biorąc pod uwagę jak trudno to zrobić raz...

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość