Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Kappa
PostWysłany: 5 lipca 17:07 
Taquillero
Awatar użytkownika
Dołączenie: 30 czerwca 17:19

jak sie przejzy wiekszosc kompletow strojow kilkudziecieciu druzyn europejskich, to dochodzimy do jednego oczywistego wniosku-nike, adidas, puma, czy nawet reebook sa o niebo loepsze i oczywiscie bardziej prestizowe od tej naszej 'pozal sie boze' kappy.W ich produktach widoac poprostu starannosc nie tylko estetyczna ale i innowacyjnosc.
Jednego tylko czegonie moge zrozumiec to, jakim cudem takie giganty jak adidas czy nike sponsoruja i ubieraja kluby z 2 ligi angileskiej czy niemieckiej, juz o takim holenderskim nec nejmegen nawet nie wspominajac; no bo cy te druzyny sa bardziej medialne od nas(nie), czy kluby te znajduja sie w duzych europijskich aglomeracjach w ktorych sprzedaz bedzie ogromna(nie); wiec 'WARUM'?

PostWysłany: 5 lipca 18:28 
Redaktor
Awatar użytkownika
Dołączenie: 5 czerwca 14:05

Zrozum chłopie. Kasa! Pieniądze! Kappa przedstawiła najkorzystniejszą ofertę, lepszą od Nike, więc Soriano przyjął i IMO postąpił słusznie, bo to była różnica bodajże 2 czy nawet 3 mln na sezon. A sprzedaż? Myślisz że każdemu się te koszulki nie podobają? Że nikt nie będzie chciał tej nowej koszulki? Jest dużo, co ja mówie, mnóstwo kibiców którzy zakupią te stroje.
Zresztą im dłużej na nie patrze, to tym bardziej mi się podobają. Nike to to nie jest, ale Kappa zawsze mi się bardziej podobały niż np. Adidas albo Puma. :)

Swoją drogą, jeśli któryś z redaktorów może to niech napisze (lub potwierdzi) ile w rzeczywistości kasy otrzymujemy od Kappy i ile byśmy otrzymywali od Nike... :)

PostWysłany: 6 lipca 16:43 
Juvenil
Awatar użytkownika
Dołączenie: 30 września 12:08

Ja się trochę na tym znam, bo co roku załatwiam stroje do kilku klubów z niższych lig (3 liga, okręgówka itp.).
Tu chodzi o to, kto da stroje za darmo tzn. stroje były by reklamą, klub nic nie płaci, producent daje stroje, ale to jest polska liga.
W Hiszpanii będzie liczyła się przede wszystkim kasa. Stroje kappy rzeczywiście są gorsze od nike, ale co to za różnica, prezes, czy tan kto podpisywał umowę wiedział, że grają piłkarze, a nie koszulki.

A dlaczego nike, adidas czy reebok ciśnie się do 2 angielskiej czy niemieckiej?
Zauważcie, że szczególnie w Anglii jest moda na kolekcjonowanie koszulek co roku, krótko mówiąc koszulkowstwo, w odróżnieniu od polskiego szalikowstwa, gdzie każdy ma po 3 szaliki i 5 szali zgód :roll:
Więc jeśli kibice kupują koszulki co roku i ubierają się w nie całe rodziny, to producent stroju ma pewność, że sprzeda co najmniej 100000 koszulek. Słyszałem, że w ManUtd w tym sezonie na całym świecie sprzedali 4,5 mln koszulek, ale to ManUtd.
A w Hiszpanii jak ktoś kupi koszulkę to ma ją 5-6 lat. No chyba, że jakiś triumf się trafi to na pamiątkę.
Kappa podpisała umowę z VCF ponieważ nie miała reprezentanta na półwyspie iberyjskim, a firma chce być sławna na całym globie. Kappa jest sponsorem technicznym 1 polskiej ligi, jako argument podpisania umowy podali próbę odnowienia swojego zapomnianego wizerunku w Europie.

PostWysłany: 6 lipca 19:00 
Taquillero
Awatar użytkownika
Dołączenie: 30 czerwca 17:19

Łukasz99 napisał(a):
Kappa podpisała umowę z VCF ponieważ nie miała reprezentanta na półwyspie iberyjskim

Tu akurat musze cie poprawic, poniewaz Kappa zaistniala na boiskach laliga juz dobrych kilka lat temu i jest na nich po dzis dzien; mam tutaj na mysli 'Real Bettis Sevilla', ktory jest ubieranny przez kappe juz kilka lat.
Natomiast jezeli mowa o Płw. Iberyjskim jako calosci to w Portugali przez kilka lat Kappa ubierala zkolei zespol 'Vitoria Guimaraes'-dokkladnie do poczatku ubieglego sezonu.

PostWysłany: 6 lipca 19:23 
Pichichi
Awatar użytkownika
Dołączenie: 6 lipca 18:56

Tak , niby kasa , i nie graja stroje tylko piłkarze . Tylko nie boli was to, że te koszulki są nijakie , i że żaden klub z czołowki w Europie nie gra w strojach Kappa ? to tak jakby przyznała sie Valencia że juz sie staja średniakiem . i ciekawy jestem ile z tych 4,5 miliona koszulek MU sprzedaje w Azji , gdzie zapewnie sklepów Nike w stosunku do Kappy jest jakies 20 do 1 .Azja to najszybciej sie rozwijajacy rynek i Kappa napewno nie ma tam dobrej marki .. więc pare milionów mniej napewno z tego powodu jest mniej do kasy VCF. Juz nie przypominając że w porównaniu do poprzednich koszulek te wyglądają okropnie. i zresztą zobaczcie jak jest w Polsce , dziś byłem w FAshion House w za Jaworznem i w Nike widziałem stroje Atletico , Borussi , Porto , a sklepu Kappy tam nie uraczysz. Nie tylko kibicie Valenci kupują stroje Valencii , tak i z tych 4,5 miliona koszulek MU pewnie tylko milion kupili prawdziwi kibice a reszta po prostu rodzicie dla dziecka, albo ludzie ktorzy po prostu stwierdzili "hej , ta koszulka zajebiscie wygląda !". :/ prestiż spada , kasy też niewiele więcej od przychodów ze sprzedazy koszulek Nike. no i symbolika.
Gran Derby - Barca stroje Nike , Real - Adidas . Derby Mediolanu . Inter - Nike , Milan - Adidas | największe derby we Francji. PSG- Nike , Marsylia- Adidas. Derby Londynu .Arsenal- Nike ,Chelsea- Adidas. Niemcy - WErder , Borussia, Hertha , TSV monachium , albio mieli , albo teraz maja Nike. Bayern Adidas. W Polsce tez dlugo Wila miala Nike a Legia Adidasa. aa i Brazylia - Nike, Argentyna- Adidas polwysep Iberysjki . Portugalia Nike, Hiszpania - Adidas. Polska Nike , Niemcy Adidas. MU - Nike , Liverpool Adidas . Anglia ma Umbro ze wzgledu na ich dume ,to firma angielska. dodajmy do tego Pume ktora ubiera pare znaczacych zespolow i reprezentacji. Kappa ma tylko Rome , Feyenord i Valencia i Borussie ,czyli nikogo ze scislej czolowki a feyenord i borussia to totali sredniacy .......... oo Derby Madrytu .. Atletico - Nike ,Real Adidas. To przypadek ze tylu wzajemnych rywali ma stroje z konkurencyjnych firm ? i dont think so ...... no i Nike wygladaly nieziemsko ...

PostWysłany: 7 lipca 12:17 
Juvenil
Awatar użytkownika
Dołączenie: 30 września 12:08

maestro@ napisał(a):
Łukasz99 napisał(a):
Kappa podpisała umowę z VCF ponieważ nie miała reprezentanta na półwyspie iberyjskim

Tu akurat musze cie poprawic, poniewaz Kappa zaistniala na boiskach laliga juz dobrych kilka lat temu i jest na nich po dzis dzien; mam tutaj na mysli 'Real Bettis Sevilla', ktory jest ubieranny przez kappe juz kilka lat.
Natomiast jezeli mowa o Płw. Iberyjskim jako calosci to w Portugali przez kilka lat Kappa ubierala zkolei zespol 'Vitoria Guimaraes'-dokkladnie do poczatku ubieglego sezonu.

Chodziło mi o dość dobrego przedstawiciela, bo Betis i Vitoria do europejskiej elity nie należą.

A co do Azji, to ponoć Manchester ma tam ponad 30 milionów kibiców, a tam mają bzika na punkcie gadżetów.

PostWysłany: 13 maj 12:11 
Jugador del Primer Equipo
Awatar użytkownika
Dołączenie: 25 lutego 20:31

Miejscowość: Opoczno
Na football-shirts znalazłem coś takiego:
Image
Jak myślicie? To jakiś żart?
Przecież to, że awansowaliśmy do Champions League nie oznacza, że jesteśmy mistrzami, a z tego emblematu tak wynika.

PostWysłany: 13 maj 13:17 
Canterano
Dołączenie: 16 grudnia 16:52

Nie. Tu chodzi o Ligę Mistrzów. Taką edycję koszulek idzie kupić w oficjalnym sklepiku Valencii. Jak Kappa przygotuje stroje na nowy sezon to będzie wersja z tą "gwieździstą piłką" czyli znakiem Ligi Mistrzów.

PostWysłany: 13 maj 15:40 
Jugador del Primer Equipo
Awatar użytkownika
Dołączenie: 25 lutego 20:31

Miejscowość: Opoczno
No tak też myślałem. Wykonanie nieco dziwne i jakieś nieładne.

PostWysłany: 14 maj 14:56 
Canterano
Dołączenie: 14 maj 14:21

Widzieliscie nasze koszulki na nowy sezon?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości