Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1993 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 196, 197, 198, 199, 200  Następna
Autor Wiadomość
 Temat: Kto powinien przyjść do/odejść z Valencii ?
PostWysłany: 21 maj 22:41 
Juvenil
Dołączenie: 30 października 18:02

Dlatego zawsze od ceny Transfermarkt odliczam średnio 20%.
"Zidanes" to synonim zawodnika, znanego, sprawdzonego i pewnego, ale nie koniecznie kosmicznie drogiego. Takim "Zidanes" może być np. właśnie Lukaku lub Griezzman. Jest to koszt 20-25 mln. a nie 100 mln, jak za Bale'a.
Na Boga, ludzie, Lim nie kupuje Valencii żeby zrobić z niej przeciętnego klubu walczącego z Sociedad o Ligę Europy. Naprawdę wydaje się wam że gość który wpompuje w klub kilka setek, będzie zadowalał się pokonywaniem Szachtara lub Sevilli?

PostWysłany: 22 maj 10:59 
El Crack del Equipo
Dołączenie: 11 września 1:51

Zgadzam się jeśli chodzi o wyzwania dla zawodników,że nie możemy im pozwolić osiąść na laurach,że potrzebna jest rywalizacja. Z tym sprowadzaniem znanych nazwisk to tylko szejkowie mogą sobie pozwolić na sprowadzanie kogo chcą,a Lim ze swoim 1,5mld to gość,którego stać na prowadzenie drużyny,ale nie takiej,która od razu będzie walczyć o finał LM. Obecnym składem wygraliśmy z Barca,więc tragedii nie ma, Trzeba popracować nad częstotliwością i regularnością,ale o to zadba Richinio ;) Jak widzę te info o Džeko,Negredo czy Paulinho,to uśmiech politowania mi się pojawia. Panowie spokojnie. Najważniejsze to aby dług spłacić i spokojnie się rozwijać.

PostWysłany: 23 maj 0:36 
Entrenador
Awatar użytkownika
Dołączenie: 25 sierpnia 0:12

Akurat Paulinho to nie jakiś as przestworzy którego Valencia niegodna.
Dżeko by się nam przydał, ale ważne żeby mieć kolektyw.
Coś takiego się u nas już zaczęło tworzyć, teraz musimy to zrobić na wyższym poziomie i przy większych nakładach. To czasem nawet trudniejsze.

PostWysłany: 23 maj 1:48 
Juvenil

Uśmiech politowania ci się pojawia bo jesteś człowiekiem małej wiary. Nie wiem jak ty, ale ja pamiętam jeszcze Valencię z której byłem dumny nie tylko dla tego że mobilizując wszystkie siły postawiła się Barcy raz w sezonie. Jeżeli szczytem marzeń są dla ciebie przebłyski Fede, Fega lub nawet Paco, to sorry ale ten klub ma większe aspiracje.

Edin Dzeko to ukształtowany zawodnik, świetnie by do nas pasował. Obunożny, bramkostrzelny, przed trzydziestką. W City jest jednym z wielu, u nas był by gwiazdą. Wiewiórki mówią że coś jest na rzeczy.

PostWysłany: 23 maj 9:40 
El Crack del Equipo

Nie wiem w jakim lesie mieszkasz @chiefer i jakie wiewiórki Ci info dają,ale jak Džeko do nas przejdzie to prześle Ci dla nich paczkę orzeszków ;) Nie chodzi mi o to,że Džeko czy Paulinho nie są nam potrzebni,bardziej mi tu chodzi o przemyślane transfery,a nie na hura bo jest kasa to kupujemy. Wszędzie się mówi o napastnikach i wzmocnieniach w ataku,a to obrona u nas kuleje,a jednym Garayem? tego nie załatamy. Przyjdzie Otamendi to fakt,ale kto w zastępstwo? Jeśli chodzi o Valencie,to jestem człowiekiem wielkiej wiary,bo wierzyłem i wierzę dalej,że wyjdziemy z kryzysu i będziemy mogli normalnie funkcjonować. Jednak wielomilionowe transfery mogą nas zgubić,tak jak już kiedyś zgubiły.

PostWysłany: 23 maj 14:54 
Juvenil

Jest taka jedna wiewiórka która twitty rozsiewa. Jak co podeślij worek orzechów na adres redakcji ;)

Ja pisałem wcześniej o jednym dobrym napastniku np. Dzeko. Stać nas żeby kupić jednego klasowego napadziora który pogra jeszcze te 5 lat na wysokim poziomie. Co do obrońcy to liczę że jednak Garay do nas trafi i będziemy mieli obronę skompletowaną. Na Moreno jakoś nie liczę, ale może się okaże że właśnie go kupią i przy tej 20to osobowej kadrze zostaniemy właśnie z Moreno i Paco w ataku. Nie było by źle ale jednak to zawodnicy którzy dopiero się rozkręcają. Paco równie dobrze może się zaciąć co zacząć regularnie strzelać. Potrzebujemy kogoś a la Villa lub Soldado, kto zagwarantuje nam te 20 bramek w sezonie, w lidze.

PostWysłany: 5 czerwca 11:24 
El Crack del Equipo

Ucichły już wieści o Džeko,natomiast pojawił się temat Lukaku i Martineza. Ja wiem,że o napastnikach zawsze jest najgłośniej,ale chyba nie widzimy braków jakie mamy. Keita już odszedł,wątpliwe abyśmy zatrzymali Romeu,więc zostajemy z Fuego. Lewa pomoc to też dziura,bo mimo iż Piatti miał całkiem niezłą runde,to jednak to nie jest ten poziom,który powinniśmy prezentować. Zastanawia mnie też rozumowanie Pizziego jeśli chodzi o prawą strone,bo to przecież po błędach Antonio i Joao traciliśmy najwięcej bramek. A na rynku transerowym cisza. Mam nadzieję,że poza tymi wielkimi nazwiskami przyjdą też wyrobnicy,którzy będą naprawiać błędy reszty.

PostWysłany: 5 czerwca 16:23 
Redaktor
Awatar użytkownika
Dołączenie: 6 stycznia 23:29

Miejscowość: Lubin
Częściowo się z Tobą dexter zgadzam.

Na bramkę raczej nikogo nie ściągniemy, chyba, że nagle znajdzie się chętny na Guaitę. Osobiście uważam, że moglibyśmy zainwestować w jakiegoś młodego, zdolnego portero, chyba, że w sekcjach juniorskich jest ktoś, kto kiedyś mógłby zastąpić Alvesa.

Na prawą obronę być może przyjdzie... Aleix Vidal. Skrzydłowy Almerii miałby być u nas bocznym obrońcą, choć ostatnio sprawa ucichła. Nie chcą za niego zbyt wiele, to dobry zawodnik, ale nie wiem, czy właśnie tego potrzebujemy. Według tego co mówisz ideałem byłby taki Azpilicueta, ale to jest absolutnie nierealne. Osobiście jestem fanem talentu Sébastiena Corchii, gra dobrze zarówno w ataku jak i defensywie, mógłby się nadać. Do Valencii przymierzany był Hugo Mallo, ja jednak nie jestem zwolennikiem tego transferu, chłopak jest podatny na kontuzje, acz umiejętności mu odmówić nie można. Dobry sezon ma za sobą Víctor Sánchez z Espanyolu, ale on grywał głównie na środku pomocy, choć potrafi także grać na boku obrony. Pozostają więc dwaj inni, grający dobrze w defensywnie obrońcy - Javi López z Espanyolu i Mario z Villarreal. Ja byłbym za tym drugim, chłopak ma 23 lata, stracił tylko 2 mecze w całym sezonie i spisywał się nienagannie. Niestety, żadne info o zainteresowaniu tymi zawodnikami się nie pojawiało...

Środek obrony to pozycja newralgiczna. Otamendi to crack, jednak ma zaledwie 178 cm wzrostu (ed. rypłem się bo inne źródła podają 183/4, to robi lekką różnicę, jednak tak czy siak, wieża by się przydała), potrafi grać głową, aczkolwiek nie powala warunkami. Wyższy jest oczywiście od niego Rudy, z kolei nasz kapitan nie potrafi grać głową i źle się ustawia w polu karnym. Można mieć więc wątpliwości, czy tak sparowana para stoperów będzie działać. Super sprawą byłby transfer Kouyaté, który wydaje się, byłby idealnym partnerem zarówno dla Rudego jak i Nico. Ba, gdyby grał razem z Mathieu właśnie, nie wyobrażam sobie, żeby jakiś obrońca nam czmychnął po prostopadłym podaniu, któryś z nich musiałby takiego gagatka dogonić. Na dodatek Senegalczyk może grać na defensywnej pomocy, więc to naprawdę świetna opcja. Do tego przydały się jeszcze jeden obrońca, bo Vezo idzie na wypożyczenie, Garay do nas raczej nie trafi, a pozbywamy się najprawdopodobniej także Costy, Senderosa i Ruiza. Zostaje nam Tendillo (i Salva, ale on jest raczej niżej notowany), ale on powinien być 4-tym obrońcą jak dla mnie, zwłaszcza, że Cheikhou być może będzie grał na DPŚ.

Lewa obrona - tutaj chyba wszystko jasne, hierarchia: Bernat, Gaya, Salva Ruiz, Mathieu (od biedy, w razie kataklizmu). Nie ma sensu nikogo ściągać, ciekawą opcją byłby łączony jakiś czas temu z Valencią Caner Erkin, ale przy tak zdolnej młodzieży, to naprawdę byłby nieprzemyślany ruch. Jedyny sensowny transfer, jaki sobie wyobrażam to Jonny z Celty, uzdolniony młody zawodnik, szybki, trochę jeszcze nieopierzony. To jest naprawdę kapitalna opcja, bo chłopaczek nominalnie jest prawym obrońcą, ze względu na Mallo cały sezon praktycznie grywał jednak na lewej, może także zagrać na środku. Interesowaliśmy się chyba nawet nim, jak dla mnie to byłby naprawdę dobry ruch.

Defensywna pomoc, tutaj znowu Cheikhou. Zostaje nam Fuego (bo Keita, który nie jest stricte defensywnym odchodzi, a Romeu nie ma sensu zatrzymywać). Wypadałoby jednak wzmocnić się jeszcze kolejnym zawodnikiem, grającym dobrze w defensywie, ale potrafiącym także rozegrać/uderzyć. Fuego oczywiście posiada także te cechy, ale skupia się głównie na destrukcji. Moim (i nie tylko moim) marzeniem byłby Miguel Veloso, którego agentem jest Mendes. Chłopak marnuje się na Ukrainie, nie wiadomo zresztą czy tamtejsze kluby nie zostaną wykluczone z pucharów. Może się uda? Medel także wydaje się dobrą opcją, choć wielu tutaj przeciwko temu oponuje. Wyczyściłby środek pola. Sevilla zaszła tak daleko głównie dzięki M'Bii. Gdyby nie tytaniczna praca wykonywana przez tego zawodnika, Rakitić wcale by tak nie błyszczał i jestem pewny, że gdyby Parejo miał takiego walczaka za plecami, grałoby mu się o wiele lżej. Dobrą opcją byłby Rico z Granady, on jednak jest bardziej ofensywnym zawodnikiem (mimo, że gra ewidentnie jako def. pom.). Jeśli sprowadzimy tylko Cheikhou (co byłoby karygodne), grać powinien Portu. Jest waleczny, skupia się na odbiorze, ale potrafi grać piłką. Zresztą, jeśli nie teraz to kiedy? Pozostaje świetny Enzo Perez i młody Andre Gomes co do którego zdecydowanie nie jestem przekonany. Na przyszłość ok, ale teraz postawmy na tego Portu. Jak już tak staramy się handlować z Almerią, można by powalczyć o Verzę, potrafi strzelać, mógłby wykonywać karne, a nie kosztowałby pewnie drogo.

Rozgrywający (pozycja Parejko) - to według mnie jest najważniejszy transfer do wykonania. Bez Daniego była lipa, jak Dani był zmęczony, też była lipa. Potrzebujemy kogoś, kto go odciąży. Być może będzie to ktoś z dwójki Viera/Gil, choć w to wątpię, bo to bardziej ofensywni zawodnicy. Choć nie wiemy jak będzie grał Pizzi, bo w tym sezonie rotował środkiem na różne sposoby, raz graliśmy dwoma DPŚ i Parejo, a bywało też tak, że graliśmy bez klasycznego DPŚ z Keitą i Parejo na pivocie + Vargasem za napastnikiem. Jeśli Pizzi chciałby ustabilizować tę linię dwoma def. pom. (wtedy idealna para to np. Medel + Veloso/Perez + Rico - tylko taki przykład) wtedy Gil czy Viera mogą zastępować Parejo, który grałby jako mediapunta. Wydaje mi się, że tak się jednak nie stanie, bo Pizzi lubi grać z dwoma napastnikami i to będzie rozwiązanie na mecze z trudniejszymi rywalami ewentualnie. To jest najtrudniejsze zadanie i serio, to ja nie mam pojęcia kto by to mógł być, a i niestety nie ma żadnych plotek na temat jakiegoś zawodnika na tę pozycję. Jakąś opcją jest Perez, ale to raczej zawodnik odbierający piłkę, dużo biegający, a tu potrzebujemy mózgu zespołu. Idealny byłby przymierzany jakiś czas temu do VCF Bruno, ale wątpię w ten transfer, bardzo poważnie.

Mediapunta - Jeden zawodnik by się przydał, ale ktoś taki za wszelką cenę szukający otwierającego podania, mocno ofensywnie usposobiony, dobrze rozgrywający piłką. W skrócie - taki Viera na koksie. Zmienników miałby co niemiara - Gil, Viera, Fede, de Paul i ewentualnie Parejko. Wymieniany był Valbuena i to byłby naprawdę fajny transfer. Znalezienie kogoś takiego w La Liga graniczy z niemożliwością, tzn. można, ale nie stać nas/nie chciałby przejść, a opcje niskobudżetowe na kolana nie powalają - Roberto Torres czy Francisco Portillo.

Lewe skrzydło - Wbrew pozorom, jak dla mnie tutaj sprawa jest załatwiona. Hierarchia? De Paul, Bernat, Piatti. Nie wiemy czy Pablo zostanie, ale zawsze może tu grać także Fede, Gil czy Viera - pytanie tylko, czy zostaną? Gdyby przyszedł Vidal, to potrafi grać na obu skrzydłach, także to kolejne "koło ratunkowe" w razie słabszej dyspozycji Rodrigo.

Prawe skrzydło - Feghouli + reszta turbo zmienników czyli Fede, Gil, Viera no i ten nieszczęsny Vidal. Liczę na to, że Sofiane się ogarnie i będzie grał równo, jednak gdybym miał wybierać które skrzydło mamy wzmocnić, wybrałbym właśnie prawą flankę.

Napad - Mamy Paco, on musi zostać i musi grać w większości meczów. Takie jest moje zdanie. Ten chłopak jest niesamowicie zdolny i nie może zrobić w tym momencie kroku w tył. Chciałbym widzieć u nas Rodrigo Moreno, to Hiszpan brazylijskiego pochodzenia, dobrze grający piłką, mógłby nawet grać za plecami Paco. Martinez i Lukaku to wielkie nazwiska. Gdybyśmy ściągnęli któregoś z nich (zwłaszcza Romelu) to byłaby wielka sprawa, ale tak jak Dexter uważam, że to nie powinien być priorytet. Przede wszystkim trzeba wzmocnić środek - pomocy i obrony. Bez tego nawet Cristiano Ronaldo do spółki z Messim nam nie pociągną drużyny ;) Jak mawia m.in. Michał Dorna - napad wygrywa mecze, obrona tytuły.

Nie wiem jak to będzie wyglądało w przyszłym sezonie. Uważam, że cięcie składu tylko do 7-8 zawodników z obecnego składu to zbyt duży hardkor. Według mnie powinni zostać:

1. Alves, 2. Guaita, 3. Pereira, 4. Mathieu, 5. Bernat, 6. Fuego, 7. Parejo, 8. Feghouli, 9. Fede, 10. Paco i ewentualnie 11. Barragan.
+ zawodnicy którzy zostali już zakontraktowani czyli 12. de Paul i 13. Otamendi
+ wracający z wypożyczeń, którzy według mnie powinni dostać szanse (przynajmniej w pretemporadzie...): 14. Viera, 15. Gil
Zarejestrowany powinien być także 16. Portu i 17. Gaya (choć nie wiem czy on już przekracza pułap wiekowy?)

W takim razie zostaje 8 miejsc w składzie. Według mnie te osiem kolejnych transferów w zupełności mogłoby wystarczyć do skutecznej walki o LM, ba, może nawet o trzecie miejsce, bo w Atleti zapowiada się (niemiła dla fanów i Simeone) rewolucja. Nie wyobrażam sobie, żeby zamiast właśnie wspomnianych 8 transferów (co i tak jest dużą liczbą) miało być dokonane 15-18. To już byłaby gruba przesada.

W tych 8 transferach ja zakupiłbym:

18. Kouyate, 19. Mario (w zamian za Barragana), 20. Jonny, 21. Perez, 22. Veloso, 23. Valbuena, 24. Rodrigo Moreno + dwóch kolejnych, środkowego obrońcę + jakiegoś ofensywnego zawodnika, może wysokiego napastnika?

Kończąc - oczywiście, Martinez czy Lukaku to niesamowici snajperzy, ale ich ewentualne transfery trzeba rozważać inaczej. Ich zakup po pierwsze, mocno nadwyręży budżet transferowy, po drugie, może spowodować, że Paco przestanie grać. W takim razie, ja wolę Rodrigo + kogoś takiego, kim był dla nas wcześniej Valdez czy Aduriz.

Ed: Pojawiły się wieści o Thorganie Hazardzie - to byłby zdecydowanie dobry transfer, bo tak jak nasi "turbo zmiennicy" - Fede, Viera, Gil, może grać na obu flankach i mediapunta.

PostWysłany: 19 maj 9:44 
El Crack del Equipo

Koniec obecnego sezonu to czas na transferowe plotki. Jak na razie wielkich nazwisk próżno szukać, co uważam za plus. Jeśli transfery będzie kordynowal Pitarch to jestem pewien o ich jakość i przydatność. Nazwiska takie jak Camacho, Halilovic czy Baston napawają mnie optymizmem. Perspektywiczni gracze, którym sodowka raczej nie grozi. Najważniejszym transferem jest na pewno trener. Z tym mam najwięcej obaw i ciężko mi wskazać faworyta. Ayesteran pokazał, że potrafi te drużynę poukładać, ale i jemu zdarzały się wpadki. Kogo więc na trenera? Jakieś nowe wieści odnośnie transferów?

PostWysłany: 4 czerwca 12:37 
Juvenil
Dołączenie: 3 czerwca 16:17

W obronie Angulo!

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1993 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 196, 197, 198, 199, 200  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość