Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wybierz trzech piłkarzy dekady 2001-10
Gaizka Mendieta (01-02) 11%  11%  [ 31 ]
Kily González (01-03) 0%  0%  [ 1 ]
John Carew (01-03 + 04) 0%  0%  [ 0 ]
Mauricio Pellegrino (01-05) 0%  0%  [ 1 ]
Fábio Aurélio (01-06) 0%  0%  [ 0 ]
Pablo Aimar (01-06) 10%  10%  [ 28 ]
Roberto Fabián Ayala (01-07) 5%  5%  [ 14 ]
Santiago Cañizares (01-08) 16%  16%  [ 44 ]
Miguel Ángel Angulo (01-09) 1%  1%  [ 3 ]
Rubén Baraja (01-10) 7%  7%  [ 18 ]
David Albelda (cała dekada) 15%  15%  [ 40 ]
Vicente Rodríguez (cała dekada) 7%  7%  [ 19 ]
Mista (01-06) 0%  0%  [ 0 ]
Curro Torres (01-07) 0%  0%  [ 1 ]
Carlos Marchena (01-10) 0%  0%  [ 1 ]
Francisco Rufete (01-06) 0%  0%  [ 0 ]
David Villa (05-10) 18%  18%  [ 49 ]
Raúl Albiol (06-09) 0%  0%  [ 0 ]
David Silva (06-10) 4%  4%  [ 11 ]
Miguel (05-10) 0%  0%  [ 1 ]
Pablo Hernández (05-10) 0%  0%  [ 1 ]
Fernando Morientes (06-09) 1%  1%  [ 3 ]
Joaquín (06-10) 1%  1%  [ 2 ]
Juan Mata (07-10) 1%  1%  [ 3 ]
Éver Banega (08+ 09-10) 1%  1%  [ 2 ]
Jérémy Mathieu (09-10) 0%  0%  [ 0 ]
ktoś inny 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 273
Autor Wiadomość
 Temat: Valencia - ogółem i na bieżąco
PostWysłany: 24 stycznia 13:59 
Canterano
Dołączenie: 25 maj 17:11

A dla mnie to są trzej idioci, którzy powinni dostać po mordzie od kibiców. Pomysł z karami finansowymi mi się nie podoba, bo to nagłośniłoby całą sytuację, której trzeba się wstydzić i którą trzeba schować głęboko pod dywan.

Przecież te pajace wiedzą, jaka musi być reakcja kibiców na takie zachowanie. A jeśli nie wiedzą, to tylko potwierdza jakimi są idiotami. Podobnie jak nasz etatowy cyrkowiec Banega, który się fotografował w koszulce Realu. Nie dość że te pachołki, którym ktoś nie wiedzieć czemu pozwolił nosić koszulki Valencii, odznaczają się brakiem charakteru w trakcie meczu, to ponadto chcą jeszcze po meczu pokazać, że mówienie w odniesieniu do nich o braku honoru, charakteru czy woli walki i rewanżu to tylko eufemizmy. A powinno się jasno stwierdzić, że oprócz Gago mamy w składzie jeszcze kilka innych panienek, które lubią być dymane. Ponoć mamy problemy z frekwencją na stadionie i ponoć kibice na Mestalla za często gwiżdżą na swoich. Zachowanie tych panienek jest świetnym antidotum na oba te problemy. Wydawało mi się, że piłkarz, który przegrywa 5:0 na własnym stadionie może odczuwać wstyd, złość i takie tam, a nawet jeśli nie to mógłby chociaż udawać, żeby po pierwsze nie wyjść na panienkę, która lubi być dymana, a po drugie, żeby nie rozwścieczać i tak już wystarczająco rozwścieczonych kibiców. Oni zaś myślą o wymianie koszulek lub o wyrazie szacunku dla przeciwnika, jak kto woli. No z takimi gentlemanami to my daleko nie zajedziemy. Ale najwidoczniej te pachołki już się przyzwyczaiły, bo skoro taki Real Sociedad może włożyć piątkę, to czemu nie miałby i ten drugi Real. Życzę im zarobienia po mordzie od chłopaków z Curva Nord, albo od kolegów z drużyny. Dobrze, że jest jeszcze taki Pereira, za którego się nie trzeba wstydzić.

PostWysłany: 24 stycznia 18:23 
Entrenador
Awatar użytkownika
Dołączenie: 12 sierpnia 8:44

Miejscowość: Piekary Śląskie
Pełna zgoda!

PostWysłany: 24 stycznia 20:54 
El Crack del Equipo
Awatar użytkownika
Dołączenie: 17 czerwca 13:34

Miejscowość: Myślenice
Darlene napisał(a):
A dla mnie to są trzej idioci, którzy powinni dostać po mordzie od kibiców. Pomysł z karami finansowymi mi się nie podoba, bo to nagłośniłoby całą sytuację, której trzeba się wstydzić i którą trzeba schować głęboko pod dywan.
Jakby dostali karę finansową to by wszystkie media o tym dudniały, a jakby dostali od ultrasów po gębie to by wszyscy milczeli? ciekawy punkt widzenia. :lol: Rozumiem że jesteś wkur...y, ja również (o jeżeli to prawda z tymi koszulkami, bo meczu nie oglądałem), ale rozwiązywanie problemów przemocą nikomu jeszcze nie wyszło na dobre :wink:

PostWysłany: 24 stycznia 22:57 
Canterano

Acolith napisał(a):
rozwiązywanie problemów przemocą nikomu jeszcze nie wyszło na dobre

Zupełnie nie wiem o czym mówisz. Jest mnóstwo przykładów, w których zastosowanie przemocy wyszło na dobre. Kary wymierzane prawnie też są przemocą, tylko zinstytucjonalizowaną. A czy by milczeli czy nie to zależy. Zależy w jaki sposób by się to odbyło. Nie trzeba sobie tego wyobrażać jako najazd bandy kibiców i ciężkie pobicie. Ważne, żeby niektórzy odczuli, że pewne zachowania są niedopuszczalne i mają swoje konsekwencje.

Mimo że media szukają sensacji, nie wszystkie sensacje, jakie miały miejsce w rzeczywistości, pojawiają się w mediach. Natomiast kara finansowa jest pewnego rodzaju oficjalnym komunikatem.

PS: mucha wspomniał o wyrazie szacunku; warto się zastanowić jak to się ma do okazania szacunku względem własnych kibiców

PostWysłany: 25 stycznia 10:54 
Redaktor
Awatar użytkownika
Dołączenie: 31 października 18:17

Miejscowość: Toruń
A czy kibice mają szacunek do piłkarzy? Jakoś tego nie zauważyłem... Kiedy mecz się dobrze układa, Valencia wygrywa, to wtedy jest pięknie, doping, śpiewy... Jednak, gdy gra się nie układa, wynik jest niekorzystny, to się wypinają na piłkarzy... Czy to są prawdziwi kibice?

Nikt w tej sytuacji nie jest bez winy... Z tym okazaniem szacunku, to było czyste gdybanie z mojej strony... Nie znamy szczegółów i motywów takiego, a nie innego postąpienia owej trójki piłkarzy...

Image

PostWysłany: 25 stycznia 12:39 
Canterano

mucha0029_vcf napisał(a):
Nikt w tej sytuacji nie jest bez winy

No faktycznie, wszyscy są winni. Jak wam wszystkim nie wstyd. Co Ty mucha za bzdury wygadujesz. Ja nie bronię jakichś nieprawdziwych kibiców, ale ich gwizdy itp. jakoś nie popychają wszystkich do różnych nieodpowiedzialnych zachowań. A tylko trzech się wygłupiło i to jest tylko i wyłącznie ich wina. (O ile oczywiście to nie jest jakaś jedna wielka ściema, no ale bądź tu mądry).
mucha0029_vcf napisał(a):
Nie znamy szczegółów i motywów takiego, a nie innego postąpienia owej trójki piłkarzy...

Tyle że mnie ich motywy w ogóle nie interesują. Liczy się to co zrobili. Nawet gdyby ktoś udowodnił, że robili to dla dobra klubu, który ich zatrudnia, to wciąż byłoby to zachowanie głupie i nieodpowiedzialne (a właściwie to wtedy wyszliby na jeszcze większych głupków).

A prawdziwi kibice dopingowali czy przegrywaliśmy czy nie. W Madrycie również. A nawet w momencie utraty bramki jeszcze głośniej. I wiadomo, że to im należy się szacunek. Można przegrać, taki jest sport, ale trzeba się umieć zachować, to nie są amatorzy.

PostWysłany: 26 stycznia 12:05 
El Crack del Equipo
Awatar użytkownika
Dołączenie: 17 czerwca 13:34

Miejscowość: Myślenice
Darlene napisał(a):
Zupełnie nie wiem o czym mówisz. Jest mnóstwo przykładów, w których zastosowanie przemocy wyszło na dobre.
Może i z "terrorystami się nie negocjuje" i "dyktatorów obala się tylko siłą" ale na szczęście żyjemy w tej cywilizowanej części Świata, gdzie nie trzeba rozwijać się w najbardziej prymitywnym sposobie zażegnywania konfliktów. EOT z mojej strony...

Cytuj:
Mimo że media szukają sensacji, nie wszystkie sensacje, jakie miały miejsce w rzeczywistości, pojawiają się w mediach. Natomiast kara finansowa jest pewnego rodzaju oficjalnym komunikatem.
Kara finansowa jest oficjalnym komunikatem "Valencia to szanujący się klub, nie pozwala zawodnikom na takie traktowanie klubu i wymaga od swoich pracowników lojalności oraz ambicji". Moim zdaniem nawet obciążenia finansowe nie byłyby konieczne, gdyby klub zajął takie oficjalne stanowisko.

Z drugiej strony wyobraź sobie sytuację: Cissokho, Rami oraz Guardado dostają "po cichu" po mordzie od kibiców, myślisz że oni sami nie poszliby z tym do mediów, nie nagłaśniali tego nigdzie? Albo że media by się tym nie zainteresowały, jak nie jedne to drugie? Myślisz że kolejni zawodnicy (a w szczególności z Francji oraz Meksyku) chcieliby przejść do klubu, gdzie zawodnicy dostają oklep.... proszę cię :lol:

PostWysłany: 26 stycznia 15:41 
Juvenil
Dołączenie: 30 stycznia 16:25

Widze ze Darlene to fan "Starucha"..... :question:

Wiesz to ze Polska i kibice futbolu rodzimego to w wiekszosci zwykla dzicz ktorej nie powinno sie stawiac stadiony tylko wiezienia to jedno....a Hiszpania to jednak troche wieksza kultura i cywilizacja tak samo jak tamtejsze kluby... lanie w morde jest dla wioskowych polglowkow ktorzy nie znaja innych metod wyegzekwowania pewnych rzeczy...trzeba umiec zalatwiac pewne rzeczy z klasa....

Przyklad Ci moge dac chocby z Bilbao......chcial Llorente kozaczyc myslac ze zespol bez niego istnial nie bedzie, chcial postawic klub pod sciana i byc sprytny???....Urrutia goscia przejrzal, sprowadzil odpowiedniego nastepce tak zeby zespol nie byl zalezny od fochow Llorente....a teraz klub w odpowiedzi na postepowanie zawodnika egzekwuje kontrakt do bolu paragraf po paragrafie....i teraz Fernando siedzi na lawie a pewnie od stycznia bedzie gnil na trybunach...watpie by mu to pomoglo pozniej w Juve bo rok przerwy w grze to sporo, szczegolnie w takim wieku...poznal swoje miejsce w szeregu i to ze zaden zawodnik nie bedzie ponad klub...jest tez nauczka dla innych....

PostWysłany: 26 stycznia 20:07 
Canterano

Joxer, metody Bilbao mało mnie obchodzą, bo Bilbao nie jest w takiej sytuacji jak Valencia więc ich metody u nas byłyby nie na miejscu. U nas niesprzedawanie zawodnika, za którego można dostać dobrą kasę, to byłaby głupota. A jeśli już porównywać przypadek Llorente to ewentualnie do Gago, któremu u nas się już odechciało grać, a nie do tego o czym tu mowa. Tyle że dla nas najlepiej gdyby jakiś wariat rzucił za Gago chociaż tyle ile za niego daliśmy i niech jego noga tu więcej nie postanie.

Acolith napisał(a):
myślisz że oni sami nie poszliby z tym do mediów

Trudno mi sobie wyobrazić jak Rami idzie do mediów i mówi: słuchajcie, mam materiał, kibic mnie uderzył. Pisałem już wcześniej, że nie trzeba tego kojarzyć z ciężkim pobiciem. Jeśli chodzi o karę finansową, to ze strony klubu wszystko wyglądałoby ok, tyle że jednocześnie ponownie wypłynęłoby na wierzch, w jaki sposób zachowują się zawodnicy Valencii, a to dobrej reklamy nam nie robi. A kara nie mogłaby być na tyle duża, by w znaczący sposób wpłynąć na naszą niekorzystną sytuację finansową :smile:

Teraz trochę off top, ale napiszę tylko, że w tej "cywilizowanej części świata" stosuje się przemoc jak w każdej innej i, mało tego, przemoc jest jak najbardziej potrzebna i niezbędna. Ty zaś (Acolith) wydajesz się utożsamiać przemoc ze zbrodnią, a to nie zawsze jest jedno i to samo. A to co miało miejsce w tej wielkiej kulturze i cywilizacji hiszpańskiej podczas demonstracji, to też oczywiście nie była przemoc. I tak się składa Joxer, że mój znajomy akurat był w nieodpowiednim momencie w tej cywilizowanej Hiszpanii i poczuł metody tamtejszej policji, mimo że demonstrantem nie był, a tylko przypadkowo znalazł się w pobliżu. No ale "kulturalny zachód" i "polskie chamstwo" to na tyle już u nas ugruntowane stereotypy i słowa-klucze, że żadne przykłady nie są już potrzebne.

PostWysłany: 26 stycznia 21:11 
Juvenil
Dołączenie: 30 stycznia 16:25

Darlene

To ze Twoj znajomy sie pchal tam gdzie nie powinien to juz jego problem.
A co do stereotypow to mam taka prosbe....ubierz koszulke Polonii/Legii i przejdz sie przez centrum Warszawy....albo koszulke Cracovii/Wisly i przejdz sie przez centrum Krakowa.....jestesm ciekaw czy wtedy tez bedziesz gadal bzdury o stereotypach....

Ja nie mialem problemow z chodzeniem w szaliku Millwall po Londynie czy tez w koszulce Athletic w Hiszpanii...a bedac w Bilbao widzialem ludzi w koszulkach Realu Madryt, Espanyolu chodzacych po ulicach (co ciekawe w trakcie meczu wymieszani z fanami Athletic)....i jakos nic nikomu sie nie stalo.....w Anglii widzialem w jednej knajpie fanow Arsenalu i Chelsea razem ogladajacych mecz i jakos tez obylo sie bez zgrzytow poza docinkami oczywiscie.....

Tak wiec "polskie chamstwo" i "kulturalny zachod" to wcale nie sa stereotypy....a jak chcesz kolejnego dowodu to proponuje pojezdzic po drogach samochodem albo sprobowac przejsc przez przejscie dla pieszych.....na zachodzie nigdy nie musialem zwiewac z przejscia i nie balem sie przechodzic przez ulice a moje podejscie do kraweznika na pasach powodowalo ze kierowca jadacy ZAWSZE sie zatrzymal i mnie przepuscil....a jadac samochodem nie widzialem debili wyprzedzajacych na trzeciego, jadacych jak wariaci byle tylko pokazac jacy to oni sa super i jakie maja auto...i tak moglbym wymieniac bez liku kolejne przyklady z roznych dziedzin zycia...

Oczywiscie nie twierdze ze na zachodzie wszystko jest super i cacy bo rowniez zdarzaja sie patologie roznego rodzaju i sam mialem z takimi do czynienia........tylko to co tam jest incydentem jednym na tysiac u nas jest standardem...niestety.....

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości