Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 679 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Następna
Autor Wiadomość
 Temat: Ligi zagraniczne
PostWysłany: 18 kwietnia 7:30 
Pichichi
Awatar użytkownika
Dołączenie: 22 sierpnia 10:54

Miejscowość: Lublin
http://www.goal.pl/248373-aek-ateny-spada-do-ii-ligi.html

Szkoda, lubiłem ten zespół...

PostWysłany: 4 stycznia 16:08 
Canterano
Dołączenie: 25 maj 17:11

Odnośnie nieśmiertelnego sporu o to która liga lepsza:

wikipedia napisał(a):
Współczynnik ligowy obliczany jest w celu tworzenia rankingu najwyższych poziomów ligowych federacji członkowskich UEFA, według którego ustalany jest podział miejsc w rozgrywkach międzynarodowych UEFA – Lidze Mistrzów i Lidze Europy, przypadających danym federacjom.
Ranking opublikowany po danym sezonie służy do ustalania podziału miejsc w rozgrywkach UEFA nie w pierwszym, ale w drugim kolejnym sezonie (przykładowo – ranking z 2008 roku był wykorzystywany dla sezonu 2009/2010, a nie 2008/2009). Dzięki temu poszczególne federacje już na początku własnych rozgrywek każdego sezonu znają liczbę i podział miejsc, o które walczą ich przedstawiciele[4].
Współczynnik opiera się na wynikach uzyskanych przez zespoły reprezentujące poszczególne federacje w Lidze Mistrzów i Lidze Europy UEFA (Pucharze UEFA) w ciągu poprzednich 5 sezonów.
Obowiązuje przy tym następująca punktacja[4]:
1) faza grupowa i pucharowa Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA
2 punkty za zwycięstwo,
1 punkt za remis,
0 punktów za przegraną;
2) faza kwalifikacyjna Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA
1 punkt za zwycięstwo,
0,5 punktu za remis,
0 punktów za przegraną.
Liczba punktów zdobyta w każdym sezonie jest dzielona przez liczbę zespołów w nim reprezentujących daną federację w rozgrywkach UEFA. Wynik jest zaokrąglany w dół do części tysięcznych (np. 3,(6) jest zaokrąglane do 3,666). Następnie otrzymane wyniki z 5 sezonów, które obejmuje dany ranking, sumuje się[4].
Ponadto, od sezonu 2009/2010, przydzielane są punkty bonusowe, dodawane do liczby punktów uzyskanych w danym sezonie[4]:
5 punktów za awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów UEFA,
4 punkty za awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA,
1 punkt za awans do ćwierćfinału, półfinału oraz finału Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA.

Być może budżety klubów, ilość kibiców na stadionach, oglądalność, kolor koszulek itp. mają wpływ na poziom sportowy zespołów, ale ten poziom jest ostatecznie weryfikowany poprzez wyniki, a ranking jest podsumowaniem tych wyników. Jeżeli ktoś jest w stanie zaproponować bardziej miarodajne wyliczenia owych wyników, to chętnie poczytam.

Poprzez słowo "najlepsza" rozumiem poziom sportowy danej ligi. Analogicznie: najlepszą drużyną danej ligi jest ta, która zdobyła na koniec sezonu najwięcej punktów

A WIĘC

w ostatnim sezonie Primera División była lepsza od Premier League

BO

17,714 to więcej niż 16,428

PostWysłany: 4 stycznia 17:37 
Canterano
Dołączenie: 27 sierpnia 11:08

No dobra. Tylko, ze w ten sposob porownujemy tylko 6/7 zespolow z tych lig. Wiec predzej mozna powiedziec, ze czolowka ligi hiszpanskiej jest lepsza od czolowki ligi angielskiej. A czolowka nie oddaje calej ligi.
To trudno zmierzyc, ale moim zdaniem angielskie ogorki sa lepsze od tych hiszpanskich. Zreszta zdaje sie, ze nie tak dawno byla niezla afera na temat hiszpanskich ogorkow :)

PostWysłany: 4 stycznia 17:53 
Canterano

Zgadza się, ale nie ma możliwości takiego porównania, które by uwzględniało wszystkie drużyny z każdej ligi (zresztą nawet gdyby było to możliwe to jak np. porównać ligę hiszpańską z niemiecką, w której jest dwie drużyny mniej?), a więc pozostaje nam wyłącznie uogólnienie w postaci porównywania zmagań reprezentantów danych lig, co oznacza, że ranking wciąż jest najwłaściwszym kryterium dla porównywania jakości sportowej różnych lig.

Podobnie zresztą gdybyśmy chcieli np. porównywać piłkarską wartość Ameryki Łacińskiej z Europą, pod względem reprezentacji, to nie dyskutowalibyśmy o Boliwii i San Marino.

PostWysłany: 4 stycznia 19:35 
Canterano
Dołączenie: 30 listopada 23:06

Jeśli liga Angielska nie jest najlepsza to która w takim zestawieniu powinna być Hiszpańska?
Z dwoma zespołami dominującymi (bo przecież Atletico nie bierzemy pod uwagę przynajmniej tak mi kiedyś napisał Qnick na głównej) i marna resztą, przewidywalna do bólu z ogromnymi przewagami pretendentów już w grudniu ,kaszaniastą oprawą, przeoranymi murawami, szarymi stadionami i malejącym zainteresowaniem kibiców. Ze śmiesznym podziałem zysków i chora polityką w ogarniętym kryzysem kraju?
Hasło że w Anglii grają drwale którzy kopią do przodu i bezmyślnie lecą na oślep odeszło razem z latami 90. Liga dzięki kasie przyciągnęła czołówkę gwiazd piłki z całego świata. Są najlepsi Hiszpanie, Portugalczycy, Francuzi jest spora kolonia Belgów (wszyscy najlepsi młodzi piłkarze) których uważam za najbardziej utalentowanych. Masa nacji, kasa przyciąga najlepszych trafi się też kilku niezłych tubylców grających całkiem przyjemnie. Coraz więcej jest tez dobrych trenerów którzy potrafią wykorzystać potencjał. Liga jest bardzo wyrównana dobrze zarządzana i przynosi zyski. Stadiony zadbane i pełne kibiców w porównaniu do Hiszpanii gdzie tylko Real i Barca wypełniają trybuny a Gran Derbi eksploatowane do cna nudne i kończy się bijatyka. Puchary nie są miarodajne ale wydaje mi się ze w tym roku z pewnością ze dwa kluby z Anglii powalczą o finał a wygra znienawidzona przez was Barca.
Nie jestem kibicem żadnej drużyny z Anglii nie mam dwóch czy trzech ulubionych klubów oglądam mecze Angielskiej, Hiszpańskiej i Włoskiej dosyć regularnie i po prostu widzę różnicę i zmiany. W czym Hiszpańska jest lepsza od Angielskiej?
Kiedyś na shoucie przeczytałem że redaktorzy C+ podkręcają efekty dźwiękowe.... :praise:

PostWysłany: 4 stycznia 20:01 
Canterano

Na to:
lisovski napisał(a):
przewidywalna do bólu z ogromnymi przewagami pretendentów już w grudniu ,kaszaniastą oprawą, przeoranymi murawami, szarymi stadionami i malejącym zainteresowaniem kibiców

jest już też odpowiedź wyżej:
Darlene napisał(a):
Być może budżety klubów, ilość kibiców na stadionach, oglądalność, kolor koszulek itp. mają wpływ na poziom sportowy zespołów, ale ten poziom jest ostatecznie weryfikowany poprzez wyniki, a ranking jest podsumowaniem tych wyników. Jeżeli ktoś jest w stanie zaproponować bardziej miarodajne wyliczenia owych wyników, to chętnie poczytam.

Jeżeli natomiast poprzez "najlepsza" rozumiemy nie poziom sportowy danej ligi, lecz wszelkie inne rzeczy, to temat dyskusji zupełnie się zmienia. W piłce wygrywa ta drużyna, która zdobywa najwięcej punktów - i taką nazywamy najlepszą - i dlatego też ranking najlepszych lig w Europie jest ustalany poprzez podliczenie punktów zdobywanych przez najlepsze zespoły z każdej ligi, a nie na podstawie największych budżetów, stadionów, kibiców itd. Jeżeli liga angielska w sezonie 2013/2014 zdobędzie najwięcej punktów, to ta liga będzie najlepsza. W ostatnich dwóch sezonach liga hiszpańska była lepsza od angielskiej - i nie jest to moja opinia, lecz wniosek wyciągnięty z liczb.

PostWysłany: 4 stycznia 20:33 
Canterano

Dla mnie tabelki wyliczenia nie mają wielkiego znaczenia tak jak w koszykówce to suche statystyki które zmieniają się dosyć szybko i nie oddają nic z tego co dzieje się tak naprawdę na boisku i nie stanowią żadnego argumentu za którąś z lig. Puchary to już w ogóle dziwny argument to chyba indywidualna statystyka danego klubu a nie ligi jak np. LM wygra Ajax a LE Vitesse to napiszesz mi że Eredivisie jest najlepsza? W pucharach zwłaszcza LM jest kilku faworytów reszta odpada dość regularnie i rzadko są niespodzianki jeżeli chodzi o ścisłą fazę pucharową. Hiszpania ma zazwyczaj dwie mocne drużyny Anglia powiedzmy ze też tylko dwie (ale chyba wiesz jak to wygląda) w czym Hiszpania lepsza ?. W turnieju duża rolę odgrywa przypadek i dyspozycja dnia i jak wiesz brak powtarzalności więc Anglicy też wygrają.
Reszta argumentów opisałem wyżej i to one decydują o atrakcyjności lig zwróciłeś uwagę na jeden resztę przemilczałeś.
Według mnie no.1 lig dzisiaj to Anglia no.2 Niemcy no.3 Hiszpania.

PostWysłany: 4 stycznia 21:23 
Juvenil
Dołączenie: 30 stycznia 16:25

lisovski

Zdecyduj sie czy mowisz o atrakcyjnosci czy sile danej ligi??? Bo raz uzywasz tego a raz tego. Bo to naprawde jest spora roznica. Wydaje mi sie ze troche mylisza pojecia...

Jesli mowimy o atrakcyjnosci, opakowaniu, kibicach i transmisjach plus stadionach to oczywiscie PD jest daleko w tyle za PL i to nawet nie ma sie o czym klocic bo z przyjemnoscia przynam Ci racje. I mysle ze nie tylko ja...

Mi rowniez przyjemniej oglada sie PL bo po prostu jest to lepiej podane i tyle...ale jesli chodzi o poziom sportowy to wole 100 razy bardziej ogladnac takie Rayo niz jakikolwiek mecz druzyny z PL od 10 miejsca w dol...po prostu ekipa z Vallecas gra o wiele lepszy futbol niz oni...bardziej efektowny, plynny itd....a ze jest to tak podane a nie inaczej i na takim stadionie to juz niestety na to nic nie poradze...

Ale my mowimy o poziomie sportowym, sile druzyn, taktyce itd. Tutaj Hiszpanie wyprzedzaja Anglikow...maja silniejsze zespoly, lepszych trenerow...o szkolkach pilkarskich nie wspominajac...jakos wiekszosc pilkarzy z Hiszpanii i trenerow bez problemu radzi sobie na wyspach czego nie mozna powiedziec w druga strone...

Prawda jest taka ze punkty rankingowe przemawiaja za liga hiszpanska....tak samo jak mecze miedzy zespolami z PD z druzynami z PL gdzie ekipy z PL od swieta wygrywaja z tymi z La Liga...inaczej tego nie zmierzysz...

PostWysłany: 4 stycznia 22:07 
Canterano

Absolutnie nie zgodzę się że jakieś Rayo ma lepszy styl czy gra jakoś bardziej technicznie niż załóżmy Cardiff czy pompy. Mocno przesadzacie z tym technicznym graniem w PD jest kilka zespołów które potrafią zakręcić ale tego jest jak kot zapłakał. Nie wmówisz mi że techniką powala Levante,Getafe czy inny Racing. wypisujecie tu bzdury jakoby cała PD to miód technika reszta to drewniane marionetki niezginające kolan. W PS gra się inaczej ale jakością tu niema żadnej znaczącej przepaści.
Co do lig to na uwadze trzeba mieć jeszcze to w jakim kierunku podążają ze swoim rozwojem bo o ile różnice jeszcze nie są drastyczne to przy takim zarządzaniu PD za kilka lat może nie nadążyć za Eredivisie.

PostWysłany: 4 stycznia 22:21 
Canterano

lisovski napisał(a):
Dla mnie tabelki wyliczenia nie mają wielkiego znaczenia tak jak w koszykówce to suche statystyki które zmieniają się dosyć szybko i nie oddają nic z tego co dzieje się tak naprawdę na boisku
Można by przecież również powiedzieć, że Real był w zeszłym sezonie lepszy od Barcelony, bo suche statystyki nie oddają tego co się działo na boisku, a zdobyte przez Barcelonę punkty nie mają znaczenia.

lisovski napisał(a):
jak np. LM wygra Ajax a LE Vitesse to napiszesz mi że Eredivisie jest najlepsza?

Te zwycięstwa niekoniecznie zapewniłyby Eredivisie wystarczającej ilości punktów, żeby liga ta znalazła się na pierwszym miejscu. Kryteria przyznawania punktów przytoczyłem powyżej. Za zwycięstwo w pucharze żadnych extra punktów się nie przyznaje. Jeżeli Eredivisie będzie na tyle silne by 2 drużyny mieć w finałach obu pucharów, to każdy będzie świadczył o sile tej ligi. Na dzień dzisiejszy jest to tak mało realne, że nie wiem czemu służyć miał ten przykład.

lisovski napisał(a):
Hiszpania ma zazwyczaj dwie mocne drużyny Anglia powiedzmy ze też tylko dwie (ale chyba wiesz jak to wygląda) w czym Hiszpania lepsza ?

Punktowane są każde zwycięstwa i każde remisy, a nie jedynie zwycięstwo w finale. W czym Hiszpania jest lepsza? To tak jakbyś zapytał w czym była w ostatnim sezonie Barcelona lepsza od Realu. Zdobyła więcej punktów.

Resztę argumentów przemilczałem, bo, jak sam napisałeś, świadczą one o atrakcyjności ligi, a ja mówię o tym, która jest najlepsza. Ostatnie zdanie zacząłeś od "według mnie.." i w tym leży sedno sprawy. Ja nie podaję, że liga hiszpańska jest najlepsza wg mnie, tylko wg liczb, a nikt na dzień dzisiejszy nie zaproponował lepszego sposobu wyliczenia, który by decydował o tym, która liga najlepsza.

I jeszcze odnośnie tego, że statystyki nie oddają tego co się działo na boisku: otóż - oddają, mówią o tym ile kto strzelił bramek, jak długo utrzymywał się przy piłce, ile oddał strzałów i wiele innych rzeczy. Statystyki nie obejmują WSZYSTKIEGO co się działo, ale WSZYSTKIEGO nie da się ująć ani podsumować w żaden sposób. Można by przy porównywaniu lig wziąć pod uwagę jeszcze wiele innych liczb, ale nikt nie kwapi się do tego typu żmudnej roboty więc uogólniono do wyników poszczególnych spotkań i jest to kryterium obiektywne, bo nikt, bez względu na osobiste sympatie, nie jest w stanie podważyć tego, że dany mecz zakończył się remisem, bądź wygraną jednej z drużyn.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 679 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość