Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Copa del Rey
PostWysłany: 12 grudnia 10:32 
Entrenador
Awatar użytkownika
Dołączenie: 25 sierpnia 0:12

idler

Dokładnie to samo pomyślałem.
Czy Valencia zbiera manitę co tydzień ? Chyba nie.
Hector napisał(a):
jak napisałem na głównej nie widzi mi się toczenie bojów w styczniu z Realem które i tak pewnie przegramy

Pewnie przegramy z kretesem !
Przypomnę że przed rokiem Emery na Bernabeu zremisował, w tym roku Pellegrino (de facto, sędzia) wygrał.
Dlaczego Valverde miałby być skazany na porażkę ?
Skąd przekonanie że nie mamy szans ?
W tym seonie Pellegrino przegrał na CN 0-1 (i też można się czepiać).
W zeszłym w CDR trafiliśmy na Barcę i pierwszy mecz zagraliśmy bardzo dobrze, skończyło się 1-1 ale gdyby sędzia wyrzucił ich błazna z bramki to mogliśmy to wygrać, straciliśmy gola z rogu (co z Barcą jest sztuką)
CDR to rozgrywki i trofeum dla nas obecnie wymarzone, chociaż bardzo trudne do zdobycia (za to jakby to smakowało !, gdybyśmy po drodzę sieknęli 3 najbardziej nielubiane kluby La Liga to z radości bym wył do rana)
Bardzo się cieszę że od lat podchodzimy do CDR poważnie i staramy się tak samo jak w lidze.
Hector napisał(a):
narażania naszej sytuacji w lidze która jeszcze jest do uratowania ale trzeba się spiąć bo o 4 miejsce będzie walczyć również Betis (ciekawe jak Levante bo idzie im równie dobrze) a za nami czai się Sevilla więc trzeba spiąć poślady a nie bawić się w jakieś nikomu niepotrzebne CdR

Dobrze że nikt w klubie tak nie myśli bo to by dopiero była degradacja.
Nigdzie nie jest napisane, że gra w Pucharze Króla negatywnie odbije się na lidze.
A może się lepiej zgrają ? Do tego Ernesto nie miał pretemporady i na pewno chcę oglądać chłopaków w meczach o stawkę jak najczęściej i sprawdzać nowe rzeczy
Nie ma co narzekać, Anglicy czy Francuzi grają dodatkowo "puchar myszki miki" zwany Pucharem Ligi, Angole jesze inne bzdury, tarcze, my mamy CDR w którym VCF jest zobowiązana do dobrych wyników, nie ma tłumaczenia że 38 meczów, za duży dystans, za wąska kadra itd.
Dwumecze to aktualnie c oś dla nas. Powinniśmy się liczyć z każdym przeciwnikiem na świecie, to tylko 180 min. Chelsea wygrała tak LM a na boisku mimo bardzi dobrych graczy wyglądała gorzej od Bayernu, Benfiki i Napoli. Jeśli VCF ma być klubem bez ambicji to lepiej zainteresować się Santander czy Rayo, przynajmniej porażki nie będą nigdy powodem do dużego wstydu.
Co do Levante - przyjrzałem im się ostatnio blizej - i zacząłem traktować ich poważnie.
To co grają jest wypracowane, nie ma w tym żadnego przypadku, nie można liczyć że "na pewno spuchną" choć może się zdarzyć kryzys jak każdemu. Ale wygląda na to ze ich gra ma solidne podstawy, radzą sobie też z łączeniem LE.
Betis na dzień dzisiejszy gra dużo lepszą piłkę od nas.
Sevilla to dla mnie zagadka, potrafią zagrać na bardzo wyskolim poziomie, rozwalić Betis, pokonać Real, (z Barcą to sędzia ich oszukał, też by wygrali) ale też zagrać piach ze słabszymi.
Qnick1986 napisał(a):
Myślę jednak, że Valverde chce przekonać teraz wszystkich do tego, że postawienie na niego było dobrą decyzją. Udowodnić to może tylko wygrywając wszędzie gdzie się da.

I to normalne. Pamiętajmy że Valverde też nie chce być zwolniony za 2 miesiące, jeśli by zaliczył kilka śliwek w PD i dodał do tego jeszcze 2 porażki bez walki w CDR to i ja bym go zwolnił, byłby gorszy od Flaco heh.
Tego szczytowego zaangażowania i tak piłkarze nie będą mogli wydobywać z siebie co tydzień, choćby wypisali się z CDR i LM i grali tylko ligę. oni mogą się zdobyć na to np. jak muszą grać w LM, na Mestalla, w osłasbieniu z Bayernem
idler napisał(a):
Może w takim razie przerzućcie się na Premier League?

Dzięki, za dużo tej Premier League ostatnio widziałem w wykonaniu Valencii, oczy już bolą.
Jeszcze takie mecze jak MU-MC ostatnio gdzie istnieje taktyka po obu stronach są fajne, ale to rzadkość.
Jak patrzę na jakieś Wigan, Fulham czy WestBrom to czuję brom ale w żołądku :lol:

ps. dużo jest dyskusji o tym czy nasi rywale grają lepiej niż przed rokiem.
Postęp zrobiło Atletico, Levante i Betis
Ale na pewno nie Sevilla - nadal gra jak zawieje, a cofnął się w grze Athletic Bilbao,
na pewno też duuużo gorsza jest Osasuna (bardzo udany zeszły sezon) i Espanyol (natłukli nam zdrowo)

PostWysłany: 12 grudnia 14:06 
Entrenador
Awatar użytkownika
Dołączenie: 12 sierpnia 8:44

Miejscowość: Piekary Śląskie
idler napisał(a):
To jest dwumecz, naprawdę różne rzeczy mogą się zdarzyć. Szczególnie, że w tym sezonie RM jest wyjątkowo nie w formie.

1. Na wiosnę zwykle łapią formę i grają na miarę umiejętności
2. Na ligę już raczej nie mają szans więc na CdR pewnie się zepną
3. Kadrę mają o wiele szerszą i o wiele lepszą od naszej

Powiem tak, gdybyśmy byli po drugiej stronie drabinki to nawet chciałbym żeby nasi spięli się na ten puchar bo finał byłby jak najbardziej do zrobienia ale teraz? nawet jak przejdziemy Real to w półfinale będzie czekać na nas Barcelona :doh:

idler napisał(a):
Na dodatek zauważcie, że rozgrywki krajowe to też zastrzyk gotówki, choć nie tak wielki jak choćby LM.

Szczerze? wolę aby nasi w następnym sezonie znowu dobili przynajmniej do 1/8 LM niż teraz wygrali CdR, oczywiście może być tak że wygramy puchar i zakwalifikujemy się do LM ale ryzyko jest dla mnie zbyt duże jednak mogę się mylić. Swoją drogą ile kasy jest za CdR?

idler napisał(a):
Mam też wrażenie, że w Wasze DNA jako kibica VCF wsiąknęło jakieś dziwne przekonanie że RM i FCB są klubami z którymi w żaden sposób nie da się wygrać.

A kiedy z nimi ostatni raz wygraliśmy? z Realem pamiętam 3-0 jakieś 3-4 lata temu ale oni wtedy byli po pamiętnym meczu z Barcą (6-2 w plecy) co i ostatecznie odpadli z walki o mistrza więc wtedy to byśmy ich nawet rezerwami pyknęli. Z Barcą ostatnio chyba wygraliśmy za koemana w CdR.

Kily napisał(a):
W zeszłym w CDR trafiliśmy na Barcę i pierwszy mecz zagraliśmy bardzo dobrze, skończyło się 1-1 ale gdyby sędzia wyrzucił ich błazna z bramki to mogliśmy to wygrać

Nie wiem czy pamiętasz ale w rewanżu dostaliśmy 5-1 a co do wyrzucenia Pinto to skąd wiesz że byśmy ten mecz wygrali? nam akurat z Bayernem szło lepiej w 10 niż w komplecie :lol:

PostWysłany: 12 grudnia 14:31 
Entrenador
Awatar użytkownika
Dołączenie: 25 sierpnia 0:12

Dupa. 5-1 było w lidze.
Hector napisał(a):
A kiedy z nimi ostatni raz wygraliśmy?

Ja zaliczyłem z 1 kolejki tego sezonu. 1-2. :wee:
Jeśli bym takich nie zaliczał to z pomocą arbitrów i z takimi kadrami które mają, nie pokonamy ich 20 lat.
Bo nas nigdy nie zlekceważą. :think:
Hector napisał(a):
Szczerze? wolę aby nasi w następnym sezonie znowu dobili przynajmniej do 1/8 LM niż teraz wygrali CdR, oczywiście może być tak że wygramy puchar i zakwalifikujemy się do LM ale ryzyko jest dla mnie zbyt duże jednak mogę się mylić. Swoją drogą ile kasy jest za CdR?

Bardzo mało, nie wiem dokładnie. W CDR gra się o puchar, nie pieniądze.
A sama 1/8 to nie jest nawet atrapa sukcesu i to jest cel CFR Cluj czy Basel a nie VCF.
Później się dziwić dlaczego Atletico ma sponsora a my Jinko.
Zresztą nie możemy sobie wybierać tego czy tamtego bo nie dostaniemy nic i tak się wtedy skończy.
Hector napisał(a):
ale teraz? nawet jak przejdziemy Real to w półfinale będzie czekać na nas Barcelona

Jak to usłyszałem na jakimś starym polskim filmie: Na każdą świnię warzy się woda ! :wee:

PostWysłany: 12 grudnia 15:04 
Entrenador
Awatar użytkownika
Dołączenie: 12 sierpnia 8:44

Miejscowość: Piekary Śląskie
Kily napisał(a):
Ja zaliczyłem z 1 kolejki tego sezonu. 1-2. :wee:

Mnie mało co obchodzi gdybanie "co by było gdyby" liczy się końcowy efekt, zostaliśmy okradzeni ale wynik poszedł w świat i niestety nie była to wygrana tylko remis więc jak ja mam nie myśleć o tym że przegramy skoro od kilku ładnych lat regularnie dostajemy z nimi łupnia? (z Barcą jeszcze coś tam na Mestalla potrafimy pokazać ale to też co najwyżej możemy ugrać to remis).

Kily napisał(a):
Bardzo mało, nie wiem dokładnie. W CDR gra się o puchar, nie pieniądze.
A sama 1/8 to nie jest nawet atrapa sukcesu i to jest cel CFR Cluj czy Basel a nie VCF.
Później się dziwić dlaczego Atletico ma sponsora a my Jinko.

Atletico ma sponsora bo wygrało x2 Ligę Europy i Superpuchar Europy, ma Falcao, Turana itd. (czyli gwiazdy jakich my nie mamy) i w tym roku świetnie im idzie w lidze, my natomiast mamy przeciętny skład i nijakiego trenera, zero pucharów w ostatnich latach i ogromne długi.

PostWysłany: 12 grudnia 15:39 
Pichichi
Dołączenie: 17 września 10:28

@Hector
A Atletico to niby nie ma długów? W końcu to im UEFA początkowo wstrzymała kasę za puchary z powodu niespłaconych zaległości, prawdopodobnie za Falcao. Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, że mamy nijakiego trenera? Wiesz w ogóle co osiągnął Valverde czy mówisz bo tak Ci się podoba? Jak na razie u nas sobie radzi, czas pokaże co będzie dalej. Co do gwiazd to zgodzę się z Falcao, ale z Turanem to lekko przesadziłeś. Taki Soldado czy Feghouli jest bardziej znany i rozpoznawalny.

PostWysłany: 12 grudnia 15:58 
Redaktor
Awatar użytkownika
Dołączenie: 5 czerwca 14:05

szelos napisał(a):
@Hector
[...] z Turanem to lekko przesadziłeś. Taki Soldado czy Feghouli jest bardziej znany i rozpoznawalny.

No nie przesadzajmy, Feghouli to co najwyżej obiecujący talent. Turan jest rewelacyjny. Soldado jest znany chyba tylko za nazwisko, bo grą nie zachwyca od kiedy przyszedł do Walencji.

PostWysłany: 12 grudnia 16:24 
Pichichi
Dołączenie: 17 września 10:28

@Nevan
No może z Soso trochę przesadziłem, ale Soldado strzela dużo bramek, a napastnik jest z tego rozliczany, więc nie wiem czemu na niego narzekasz. Była nawet statystyka, bodajże na 18 meczów w LM, Roberto strzelił 16 bramek ( teraz już jest inaczej, nie chce mi się sprawdzać, ale nadal wygląda to imponująco ). Wiele osób, przeważnie kibiców innych drużyn uważa, że Soldado to naprawdę bardzo dobry napastnik, no ale tak to już jest, kibice Valencii potrafią tylko narzekać. Tutaj idealnie pasuje powiedzenie "cudze chwalicie swego nie znacie" :wink:

PostWysłany: 12 grudnia 17:35 
Canterano
Dołączenie: 25 maj 17:11

Hector, nie zapominaj, że za słowem prestiż mogą się kryć również po prostu pieniądze. Po wygranej z Realem o Valencii zrobiłoby się głośno, choćby przez chwilę i nawet jeśli później dostalibyśmy baty od Barcy. Co bogatsi mogą się zacząć bliżej przyglądać tym zawodnikom, którzy pokonali Real i może zdecydować się na kupno kogoś za jakąś fajną sumkę. Gdyby mecz na Mestalla z Bayernem trwał kilka minut krócej, to w dwumeczu byśmy z nimi wygrali, a czy Bayern jest dużo gorszy niż Real (jeżeli w ogóle)? Dodatkowe dwa spotkania nie zwiększają bardzo ryzyka kontuzji. U nas nawet bez żadnych meczy ktoś może sobie zawsze na treningu rękę złamać, kogoś może samochód rozjechać itd. więc nie ma co chuchać na te nasze gwiazdeczki, niech grają jak najwięcej z najlepszymi, to im tylko na dobre wyjdzie. Każdy ambitny grajek chce grać z najlepszymi, bo wtedy może się naprawdę wykazać i po takich meczach może się o nim zrobić głośno.

PostWysłany: 13 grudnia 8:44 
El Crack del Equipo
Dołączenie: 11 września 1:51

Idąc tokiem myślenia Hectora,to Celta to musi być potęga skoro ograli Real ;) Daj spokój. Mecze w pucharze króla są możliwością na dotarcie się graczy,na możliwość częstszej gry bo to też ważne. Zawodnicy nie mogą za dużo odpoczywać bo na dobre też im to nie wyjdzie(co pokazuje polska liga). Co do "gwiazd"Atletico to bym się tak nie spuszczał :) Nie będę porównywał,bo i tak wyszło by mi,że Soldado to jest lepszy niż Falcao hehe Mam nadzieję,że z Realem(bo nie chce mi się wierzyć,że u siebie nie pokonają pewnie Celty) zagramy zmotywowani i nie odpuścimy.

PostWysłany: 20 grudnia 13:15 
El Crack del Equipo
Awatar użytkownika
Dołączenie: 17 czerwca 13:34

Miejscowość: Myślenice
Kily napisał(a):
Nie ma co narzekać, Anglicy czy Francuzi grają dodatkowo "puchar myszki miki" zwany Pucharem Ligi, Angole jesze inne bzdury, tarcze, my mamy CDR w którym VCF jest zobowiązana do dobrych wyników

Skoro puchar ligi to "puchar myszki miki" to jak nazwać CdR? jak dla mnie to ścierwopuchar, dopasowany idealnie do drużyn Realu i Barcelony, żeby możni mogli przetestować swoich rezerwowych za 30 milionów. Zawsze jak jeden mecz się nie uda to mogą odrobić wynik w rewanżu. W zasadzie tylko jeden mecz jest istotny i jest to finał...
Taki zespół angielski czy francuski może spokojnie odpuścić sobie jeden z dwóch pucharów. W obu pucharach gra się tylko jeden mecz i w ten sposób taki zespół gra mniej meczów (nawet finaliści) niż ćwierćfinaliści czy półfinaliści CdR - pucharu w którym zawsze wszystko jest pod dużego.
Znacznie ciekawsze byłoby granie jednego meczu na rundę, zawsze na terenie drużyny, która aktualnie jest niżej w tabeli, ciekawe jak grałoby się "wielkim" Realom i FCB po kilka wyłącznie wyjazdowych meczów z bardzo zmotywowanymi przeciwnikami. Przecież większośc drużyn odpuszcza ten syf (choćby teraz Osasuna, a rok temu Atletico i jeszcze kilka silnych ekip), bo i tak w rewanżu bogacz na swoim stadionie ich pogromi
Więc Delgado, Gaya, Portu, Bernat i kilku innych na Real, podstawowi zawodnicy na ligę, gdzie jest o co walczyć... oto moje zdanie

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość